ראיון עם הקפטן ציון זקן לקראת המשחק מול צעירי רהט

עקב היעדרותו של המאמן משה סלמי מהאימון בו ביקרנו השבוע, תפסנו לשיחה את הקפטן ציון זקן ודיברנו איתו על התפקיד החדש כבלם, על היריבה הקרובה רהט, ההבדל בקבוצה מהעונה שעברה ועל העתיד כמאמן

איך אתה רואה את התפקיד שלך כקפטן בתוך הקבוצה וגם כלפי האוהדים?
זה לא חדש לי להיות קפטן, אני הרבה שנים משמש כקפטן. בגלל הניסיון שלי אני די תורם בחדר הלבשה, משתדל תמיד שהאווירה תהיה טובה, אם צריך לדרבן שחקנים ולדבר איתם. הקטע החברתי לא פחות חשוב מהקטע המקצועי. השנה יש אווירה טובה בחדר הלבשה וזה המתכון להצלחה בסופו של דבר.

אתה רגיל לשחק במרכז המגרש, העונה אנחנו רואים אותך יותר בעמדת הבלם. זה מרגיש לך טבעי או שהיית רוצה לחזור לשחק באמצע?
למען האמת אני אוהב יותר לשחק בקישור, אני לא אשקר. רוב הקריירה שיחקתי בקישור, אבל אתה מגיע לשלב בקריירה, שאתה כבר יודע שמה שטוב לקבוצה זה בסדר. אז אני מוכן להתפשר, אם זה יעזור לנו לעלות ליגה וזה מה שטוב לקבוצה אז אין לי בעיה לשחק כל העונה בלם. כל עוד הולך לנו אני חושב שזה בסדר גמור ובסופו של דבר אני מקבל את זה באהבה.

קיבלנו חיזוק חדש, מיקי רנדי, קשר אחורי שמגיע מגבעת זאב. זה שינוי שאמור להחזיר אותך למרכז המגרש או שאתה חושש שזה יבוא על חשבונך?

קודם כל מיקי רנדי בחור מאד חיובי, שיחקנו כמה שנים ביחד, הוא שחקן מאד מוכשר והוא יכול לעזור לנו בכמה תפקידים. זה חשוב להמשך הדרך, זו ליגה ארוכה עם הרבה משחקים ואנחנו חייבים שיהיה לנו עומק טוב, מה גם שמיקי שחקן באמת טוב ואני מאמין ומקווה שהוא יעזור לנו לעלות ליגה.

תוכל לסכם בקצרה את המשחק האחרון, מול עירוני מודיעין?
כמו שראו המחצית הראשונה הייתה לא טובה, בלשון המעטה, אולי אחת הלא טובות שלנו השנה. בכל זאת ידענו לרדת ביתרון מהמחצית הזאת. באנו קצת כבדים ושיחקנו לאט אבל אחרי שמשה נתן לנו הרצאה במחצית עלינו אחרת למחצית שנייה, ועם התוספת של אלעד ואסף שנכנסו ידענו לגמור את המשחק די מהר. בסוף הייתה לנו שוב ירידה קטנה אבל הכי חשוב שלקחנו שלוש נקודות והמשכנו את רצף הניצחונות, שזה מאד חשוב בליגה הזאת, במיוחד בפתיחת העונה.

ומה לגבי השיפוט?

האמת שאני רגיל לזה, השופטים בליגות האלה הם פחות טובים, אלה ילדים צעירים שאין להם הרבה ניסיון. לפעמים זה פוגע בנו, לפעמים זה לטובתנו, אבל אנחנו בתור שחקנים פחות מתעסקים בשיפוט. אנחנו צריכים לבוא לכל משחק ולעשות את העבודה על הדשא, ניתן לצוות המקצועי ולהנהלה לטפל בשיפוט , אנחנו צריכים להתרכז בכדורגל.

איך אתם נערכים לקראת רהט?

רהט קבוצה מאד חזקה, להבדיל משנים קודמות. יש להם התקפה מצוינת, מהירה מאד, לא יהיה לנו קל, זה איזשהו משחק צמרת. אבל עדיין אנחנו בבית, אצלנו בבית אנחנו יותר טובים, אני מאמין שננצח.

שיטת המשחק של סלמי דורשת הרבה תנועה ולחץ על הכדור, דבר שמצריך הרבה מאמץ מכם השחקנים, בנוסף המשחקים מתקיימים בשעות הכי חמות. מהיציע זה נראה שבדקה 70 הרבה מכם כבר מותשים.
משה דורש מאיתנו הרבה תנועה ואין דבר כזה ששחקן לא יעבוד במגרש, זה אחד הדגשים שהוא שם. בתקופה האחרונה ראו עלינו עייפות בסוף משחק כי היה עלינו עומס משחקים יחד עם הגביע ו-120 דקות ששיחקנו באמצע שבוע. אנחנו משחקים במגרש סינתטי בשיא החום שזה די משפיע. אני מאמין שגם את זה אנחנו נשפר בהמשך העונה, מזג האוויר ישתפר, אנחנו ניכנס לכושר מלא.

הזכרת את הגביע, מה חשיבות הגביע מבחינת השחקנים?
קבוצות בליגות הנמוכות לא לוקחות את הגביע ברצינות, אבל בגלל שאנחנו יודעים מה החשיבות של הגביע לאוהדים, מההתחלה שמנו על זה דגש ואמרנו שאנחנו הולכים על זה בכל הכוח. לפני כל משחק אני מדבר עם השחקנים ומדגיש בפניהם שהגביע מאד חשוב לקהל שלנו והם צריכים להתאמץ לא פחות מהליגה, מה גם שזה נותן לנו ביטחון בליגה ולהמשך, אז אנחנו עושים ונעשה הכל על מנת להביא את הגביע ולהתקדם כמה שיותר בשלבים.

זאת עונה שנייה שלך בנורדיה, אתה רואה הבדל מהותי בין איך שהקבוצה משחקת עכשיו לבין איך שהיא הייתה בעונה הקודמת?

יש הבדל. עם כל הכבוד לליגה ג’, זאת ליגה חלשה עם הרבה שחקנים מבוגרים וכבדים. הקבוצה בהחלט שונה, השחקנים יותר איכותיים, יותר מקצוענים, הליגה מאד קשה. עשינו את ההתאמות מצוין לליגה הזאת. בינתיים אנחנו מוכיחים את זה וצריך להמשיך להוכיח את זה לאורך כל העונה. זאת עונה ארוכה, שלושים משחקים ומשחקי גביע, זאת ליגה תחרותית ומעניינת ובשביל זה התכוננו, אני חושב שאנחנו מוכנים בשביל לעלות ליגה, נעשה הכל כמובן.

הוצאת תעודת מאמן, אתה רואה את עצמך מאמן בוגרים, מאמן ילדים?

תמיד חשבתי שאני לא ארצה לאמן, אבל ככל שסוף הקריירה שלי כשחקן מתקרב אני דווקא כן מתחבר לזה. בדיוק סיימתי קורס מאמנים ומדריכים לילדים עד גיל 16 (במסגרת נורדיה). אני מתכוון להמשיך ולעשות גם קורס של בוגרים ואני רוצה להישאר במערכת גם אחר כך, אם זה לאמן ילדים ואפילו בבוגרים.

אתה רואה את עצמך ממשיך בנורדיה?

כן. גדלתי בבית”ר כמו שכולכם יודעים, ולבוא לנורדיה נתן לי תחושה של סגירת מעגל. אני מרגיש שזה בית”ר לכל דבר אז אני רוצה לסיים את קריירת המשחק בבית”ר, ולהמשיך אחר כך במערכת. אני מאד התחברתי לאנשים, למועדון, ואני מקווה כמה שיותר להמשיך.

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

אוגוסט 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31