טיפול זוגי: ריאיון משותף עם שני הקפטנים ציון זקן ושי נסים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לאחר סוף השבוע הקשה שעבר על כולנו, פגשנו לשיחה ישירה וכנה את צמד הקפטנים שהם הלב הפועם של הקבוצה וללא ספק המנהיגים החברתיים גם במגרש וגם מחוץ לו ציון זקן ושי ניסים. נפגשנו איתם ביום ראשון בערב לפני תחילת האימון בערב ירושלמי מקפיא כשתחושת האכזבה מרהט עדיין ניכרת על פניהם.

בואו נתחיל מהמאמן שעזב, משה סלמי, איך אתם רואים את העזיבה שלו בשלב הזה של העונה?
ציון: קודם כל הופתענו מהפיטורים של סלמי כאשר הקבוצה עדיין במרוץ לעלייה, אבל התפקיד שלנו השחקנים זה לשחק ובטח לא לשפוט או לבקר את המערכת הניהולית. משה מאמן מצוין ואני בטוח שיצליח בכל מקום. אנחנו נתאמן תחת כל מאמן שההנהלה תקבע וכבר ממשיכים קדימה אל עבר המטרות שלנו.
שי: אין לנו זמן להתעסק יותר מדי בחילופי המאמנים. ההנהלה עושה את העבודה שלה ואנחנו את שלנו, ככה זה צריך להיות בכל קבוצת כדורגל.

נמשיך למאמן הנכנס, עמית ברבש, כמי ששיחקו אצלו בשנה שעברה בנורדיה, איך אתם רואים את הכניסה שלו לתפקיד המאמן במועדון?
ציון: אם כבר הביאו מאמן במקום סלמי, אז הביאו את האיש הנכון, בזמן הנכון ובמקום הנכון. המאמן הכי טוב שהיו יכולים להביא לנורדיה זה עמית שמכיר את השחקנים, את המועדון, את הקהל ואת כל המערכת שמקיפה את נורדיה. אני מאמין שהוא יעשה יחד איתנו את העבודה ונעלה ליגה בסוף העונה.
שי: בשלב הזה של העונה, להביא מאמן חדש שלא מכיר את המערכת והמועדון זה היה גורם לבלבול כללי. עם כל ה”שיגעון” של עמית הוא האיש הנכון כרגע בשבילנו. הוא בדרכו יהפוך כל משחק מעכשיו ועד הסוף העונה לגמר גביע.

ברבש במשחקו הראשון על הקווים מול רהט. שם דגש על משמעת (צילום: ינון פוקס)

ובשבוע שהוא איתנו מה הנקודות החזקות של ברבש כמאמן?
ציון: המשמעת שלו מאוד גבוהה, גם מחוץ למגרש וגם בתוך המגרש יש משמעת טקטית מאוד חזקה .
יש לו דרישות גבוהות מהשחקנים וקצב האימון הוא ברמה גבוהה מאוד. למרות שנשארו עוד חודשיים וחצי, אני מאמין שהשחקנים יבינו מהר מאוד את “האני מאמין” שלו ולא ייקח להם הרבה זמן להתחבר אליו. לפני רהט הוא לא הספיק להעביר הרבה מהידע שלו, אבל אני מאמין שכבר השבוע נגד יצ’אלאל נראה את השינוי.

דווקא אחרי המשחק הכי טוב שלנו העונה נגד גבעת זאב בבית בו ניצחנו 2:0, הגיעו השבועיים האלה בהם הקבוצה איבדה 4 נקודות ושיחקה לא טוב. למה לא הייתה המשכיות?
שי: מדובר בשני משחקים שונים לגמרי. החצי הראשון במודיעין היה פנטסטי, המשך ישיר למשחק נגד גבעת זאב. שיחקנו מצוין והיינו צריכים להבקיע לפחות גול אחד או שנים ולגמור את המשחק, הם לא עברו את החצי במחצית הראשונה. אבל לצערנו לא כבשנו וכמו הקלישאה כשלא כובשים סופגים. ספגנו גול ועכשיו לך תרדוף אחרי קבוצה טובה בליגה המעצבנת שלנו שעושה הכל כדי לתפוס כותרות על חשבונה של בית”ר נורדיה.
הסיפור נגד רהט שונה, אי אפשר היה לשחק כדורגל במגרש הזה. זה בושה שאישרו את המגרש. התנאים היו רעים לשתי הקבוצות . למזלנו כבשנו שער ראשון והיינו צריכים לשמור עליו עם השיניים. ניסינו, נתנו את כל מה שיש לנו אבל לא הצלחנו.
ציון: נתחיל בגבעת זאב. זה היה המשחק הכי טוב שלנו העונה. באנו מוכנים, לחצנו טוב על כל המגרש מול הקבוצה שבמקום השלישי, עלינו ל2:0 מהר מאוד יכולנו להבקיע 5 עד המחצית. עם הרוח הגבית הזו הגענו למודיעין והיינו צריכים לגמור את המשחק בחצי הראשון. הרגשנו טוב על המגרש. לצערי, לא עלינו טוב למחצית השנייה. קיבלנו גול ונלחצנו, ואפשר לומר שבמזל חילצנו נקודה.
נגד רהט לא האמנו שיהיה משחק כשראינו את השלוליות הענקיות ברחבה. אבל כנראה ההתאחדות לא רצתה לבטל את המשחק שם. זה לא היה כדורגל כי אפשר לשחק בתנאים כאלה. ברגע שעלינו ליתרון בדקה 80 לא יכולנו לבקש מצב טוב יותר, היינו צריכים לשמור על זה עד הסוף. ניסינו, נתנו הכל על המגרש. קיבלנו גול מקרי במצב נייח. הם לא הגיעו לשום מצב רציני בחצי השני. גולים כאלה קורים המון בכדורגל בטח בתנאים שהיו במגרש ברהט. אין פה את מי להאשים, בטח לא את בן אור שהביא לנורדיה המון נקודות והוא עוד יביא בעתיד.

המגרש ברהט בשישי האחרון (צילום: ינון פוקס)

בוא נעבור לדבר עליכם ועל התפקוד שלכם במגרש העונה: שי, אתה קשר שרגיל לשחק באמצע כעושה משחק ושיחקת המון העונה כשחקן כנף בצד ימין ברוטציה עם דניאל דרעי וציון אתה קשר אחורי ששיחק רוב העונה כבלם. איך אתם רואים את התפקוד מנקודת המבט שלכם ומה צפוי לכם ולנו בהמשך העונה?
שי: הכי נוח לי לשחק באמצע, להרגיש את הכדור, להרגיש את המשחק ולהיות פעיל ומעורב במה שקורה במגרש, אבל אני בורג במערכת ואני אשחק איפה שהמאמן יגיד לי אפילו כמגן ימני אם צריך. לגבי ברבש אני עדיין לא יודע איזה תפקיד הוא מייעד לי.
ציון: התפקיד המקורי שלי זה קשר אחורי ומשם יש לי הכי הרבה השפעה על המגרש ואני הכי נהנה לשחק שם, נוצרה סיטואציה שהיה חסר לנו בלם וסלמי סמך עליי שאמלא את החסר ועשיתי את זה בכיף ואהבה. בצניעות ההגנה תפקדה טוב ומיעטה לספוג שערים. אני אעשה כל תפקיד שהמאמן יטיל עליי, ובצורה הכי טובה שאני אוכל.

מה דעתכם על הרכש שנורדיה עשתה בחודש וחצי האחרון עם צירופם של פרדי ציון, אליאור משעלי, דור אלקבץ ועידן מזרחי?
ציון: הביאו שחקנים טובים מאוד לליגה הזו, הם כבר מחוברים לקבוצה גם מקצועית וגם חברתית שזה דבר מאוד חשוב לקבוצה. אתם תראו שככל שיעבור הזמן הם יראו את מלוא היכולת שלהם. חלקם כבר הוכיחו את עצמם מהרגע שעלו למגרש.

ראינו על ספסל הקבוצה בחודש האחרון המון שחקנים שהיו די בטוחים בהרכב בסיבוב הראשון, העמקת הסגל יוצרת תחרות בריאה או גורמת למרירות בקרב אלו שלא משחקים?
שי: כל שחקן לוקח את זה אחרת. אנחנו בספורט קבוצתי ותחרות על ההרכב היא חלק מהמשחק וכל שחקן צריך להתמודד עם זה. תחרות בדרך כלל גורמת לשחקן מקצועני להיות יותר טוב כי הוא יודע שיש לו מחליף. יש שחקנים שמורידים את הראש כשמביאים להם מחליף. אני מקווה שזה לא יקרה בנורדיה כי אנחנו צריכים את כולם בעשרת המשחקים האחרונים של הליגה מפוקסים במטרה שלנו לעליית ליגה.

שי נסים (צילום: ינון פוקס)

הגענו לשליש האחרון של העונה כשאנחנו במרחק 4 נקודות ממלאכי, איך אתה רואים את מה שהולך לקרות מעכשיו ואיך אפשר לעבור אותם?
ציון: המאבק על המקום הראשון רחוק מלהיות סגור, אני לא רואה אותם מנצחים עד סוף העונה. הם עשו סדרה מטורפת של 10 ניצחונות ואנחנו לעומת זאת איבדנו הרבה נקודות. זה דבר שקורה בכל ליגה, כולל בליגות הגבוהות בעולם כשקבוצות נכנסות למשבר באמצע עונה. מה שטוב בנורדיה שגם כשלא הולך כולנו מאוחדים, אין ריבים והאשמות בין השחקנים בקבוצה. בתוספת של הקהל שתמיד מעודד בכל מצב ונותן ביטחון ותחושה טובה, אני מאמין שנעבור את התקופה הפחות טובה הזו.

ואם לא נצליח להגיע למקום הראשון ונגיע בסופו של דבר לפלייאוף, שזו מלחמת עולם של 4 משחקים שצריך לנצח בכולם, האם המחשבה הזו עולה אצלכם ואיך אתם מכינים את עצמכם למאבקים הקשים האלו?
שי: צריך להסתכל על כל משחק מעכשיו כגמר גביע. אני מסתכל עכשיו רק על יצ’אלאל ואיך אני עוזר לקבוצה לנצח. אנחנו צריכים לנצח ולהסתכל מייד על המשחק הבא. הכי חשוב להפסיק להסתכל על מלאכי. אחת הבעיות המנטליות שלנו היא שכולנו מסתכלים יותר מדי רחוק וכל הזמן בודקים מה עושה קריית מלאכי. אני מקווה שנגיע למשחק מול מלאכי כשהכל תלוי בנו, ושניצחון שם יעלה אותנו ליגה. אם לא נצליח לעשות את זה אז סימן שמגיע למלאכי לעלות ואז נהיה מרוכזים בפלייאוף, יש לנו קבוצה מצוינת שיכולה לעלות גם מהפלייאוף .
ציון: אנחנו מכוונים למקום הראשון ואני מאמין שנשיג אותו. הייתי פעמיים בפלייאוף עם מודיעין ולא הצלחנו לעלות. נכון שאלו 4 משחקים קשים, אבל זה דבר שהוא בהחלט אפשרי, בטח עם חומר השחקנים שיש לנו שנבנה למקום הראשון. אני דווקא חושב שיש יתרון לקבוצה מליגה ב’ שעולה אחרי שלושה משחקים בהן היא ניצחה מול הנושרת מליגה א’ שמגיעה במצב מנטלי ירוד אחרי שנאלצה להגיע למבחנים.

בסוף השבוע האחרון האווירה בקרב הקהל כפי שבאה לידי ביטוי בפורומים השונים הייתה קשה מאוד עקב האכזבה מהתוצאה ברהט והניצחון של מלאכי באר שבע, תנסו מניסיונכם הרב בכדורגל להרגיע מעט
שי: יש לי מסר מאוד חשוב, המועדון הזה מאז הקמתו לא היה בסיטואציה כזו. אני יודע שהאנשים מסביב למועדון השקיעו ממיטב כספם וזמנם כדי שהקבוצה תטפס עוד ליגה. המטרה שלנו הייתה ונשארה לעלות ליגה ואני מאמין באמונה שלמה שנגיע למטרה הזו, אבל אם חס ושלום הקבוצה לא תעמוד במטרה אני יכול להבטיח שנורדיה תמשיך להתקיים בשנה הבאה בכל ליגה. יש למועדון זכות קיום לגיטימית בירושלים.
ציון: כמו שהבנתם מכל הריאיון הזה אני מאוד אופטימי. בליגה של שלוש נקודות אנחנו יכולים להשיג את המקום הראשון, למרות שנשארו רק 10 משחקים אנחנו מלאי תקווה וצריכים שגם הקהל יהיה כזה וימשיך לתמוך בנו בהמשך הדרך.
הכל הלך עקום בשישי האחרון, מזג האוויר החורפי, העובדה שרהט הישוו בסוף המשחק ושמלאכי ניצחו בדקה 92, בדקה ה84 היינו חזרה בשוויון נק’ ובדקה ה90 פתאום ההפרש גדל ל4.

איפה אתם בשנה הבאה? בכל מקרה ממשיכים בנורדיה?
ציון: כל עוד הגוף ייתן לי אני אמשיך לשחק כדורגל ואם אני אשחק כדורגל אז זה יהיה רק בנורדיה, לא באף מקום אחר. שי התמזל מזלו והוא הגיע לנורדיה בגיל יותר צעיר ממני ויש לו עוד הרבה זמן לשחק כדורגל, בטח הוא יהיה במערכת גם אחרי שיפרוש.
שי: קודם כל ציון נראה העונה כמו ילד בן 22 ויש לו מוטיבציה, כח ורצון ויכול להיות פה עוד כמה שנים טובות. אני אהיה פה עד שיגידו לי ללכת! טוב לי פה ואני כבר לא חושב על הקרירה שהתפספסה.

כל עוד אמשיך לשחק זה יהיה בנורדיה. ציון זקן (צילום: ינון פוקס)

לסיום קצת חוויות מצחיקות מרהט.
שי: אני הרמתי קרן אחת מהשלולית ויצאה לי קרן סבבה, הצלחתי להגיע ל16 שלנו … לא ברור לי עד עכשיו איך המשחק אושר. בחיים לא שיחקתי בתנאים כאלה. אבל ברגע שנכנסים לזון של משחק אז כלום לא משנה.
ציון: שיחקתי בעבר כמה פעמים ברהט, אבל אף פעם לא בתנאים מחפירים כאלה, אסור היה לאשר את המגרש. בדיוק משה בן ארוש נכנס לחדר וצחק שהשחקנים ילדים ובימק”א היה הרבה יותר גרוע, הבוץ היה מגיע לפעמים עד הברכיים. רהט זה טדי לעומת ימק”א.
ברהט כל האווירה מסביב היא מיוחדת מהכניסה לעיר, דרך חדר ההלבשה הקטן והצפירות בדרך פנימה והחוצה מהמגרש.
לכל מקום שנורדיה מגיעה הקבוצות מולה עולות עם המון מוטיבציה והן רוצות לנצח כדי לתפוס כותרות וכך היה גם ברהט, הקהל שם הגיע בהמוניו כדי לעודד אבל הקבוצה, והם היו מאוד מאושרים בסוף. אבל גם על זה נדע להתגבר ואנחנו צריכים את כולכם ביום שישי במישור מעודדים נגד יצ’אלאל.

תודה רבה לשניכם. אצלי לפחות האופטימיות חזרה שוב לחיים .

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.