דע את היריבה: צעירי רהט

רקע: למרות שכיום צעירי רהט היא הקבוצה הבכירה של העיר ושל המגזר הבדואי בכלל, המועדון שהוקם ב-1996, נחשב למועדון הקטן של העיר ביחס ליריבתה העירונית, וגם ביחס לקבוצות אחרות מהמגזר שאמנם קמו אחריה, אבל הגיעו רחוק יותר במהלך שנותיהן, צעירי רהט לא הייתה יותר מקבוצת תחתית בליגה ב’ דרום ב’.
4 שנים מהקמתה, העפילה צעירי רהט לראשונה לליגה ב’, דווקא בתום עונה שסיימה במקום השני ונקודה אחרי יריבתה העירונית, הפועל רהט. אולם עלתה לליגה ב’ בעקבות מקום שהתפנה עקב התפרקות. את עונות 2000/1 ו-2001/2 סיימה הקבוצה במקום ה-14, כשבתום העונה השנייה המקום הזה הוביל לירידה חזרה לליגה ג’. כעבור שנתיים הנדנדה נמשכה עם עלייה חזרה לליגה ב’, ב-2004/5 הקבוצה סיימה במקום ה-15, אולם ניצלה הודות לקבוצות שהתפרקו, ומאז תקעה יתד בתחתית ליגה ב במשך כל שנותיה הבאות, במקום שמספיק להימנע מירידה. יוצאת מן הכלל הייתה עונת 2009/10, בה סיימה צעירי רהט במקום השלישי שהוביל לפלייאוף העליון, במהלכו גברה 2-0 על מ.ס. דימונה הרביעית, ובגמר פגשה את עירוני רמלה (לימים בית”ר תל אביב/רמלה) השנייה, למשחק משוגע בו פיגרה 2-0 במחצית הראשונה, ובמחצית השנייה תוך 6 דקות הפכה את התוצאה ל- 3-2, ששער שוויון של רמלה הוביל את המשחק להארכה. רהט הייתה הראשונה לעלות ליתרון בהארכה, אולם 5 דקות לסוף רמלה הפכה את התוצאה ל- 5-4 משוגע. עירוני רמלה המשיכה במעלה הליגות עד המקום שמוביל לליגה הלאומית היום, גם דימונה עלתה שנה שעברה לראשונה לליגה א’, בעוד צעירי רהט חזרו לתחתית של ליגה ב’.
השנה הפועל רהט ירדה לליגה ג’, שגב שלום התפרקו בעקבות סדרת הפרות משמעת, ואת צעירי רהט קנה רשדי אל בחירי, איש עסקים מקומי. הוא השקיע בקבוצה, כאשר המטרה המוצהרת הייתה לעלות ליגה. לקבוצה הובאו שחקנים בכירים מהמגזר כמו עאטף אבו בילאל, וסלמן אל-הוזיל (קשר התקפי, #10, בן 33) ששיחק בעבר לסירוגין במועדון וכבש מעל 50 שערים במהלך עונותיו, וגם התחיל שם את העונה שעברה לפני שעבר להפועל יניב חולון. רהט פתחה טוב את העונה הנוכחית, ניצלה את מגרשה הביתי והתמקמה בצמרת הגבוהה כשהיא נעה בין המקומות השני והחמישי, זכתה בגביע המחוז ואף העפילה לסיבוב ז’ לאחר שניצחה 3:0 את הכח רמת גן מליגה א’, ונעצרו רק בפנדלים מול מ.ס כפר קאסם החזקה מליגה א’. מהנקודה הזו נראה שהכל החל להידרדר עבור נציגת המגזר הבדואי. זה החל עם הפסד 2:0 לקרית מלאכי, שהיה ההזדמנות האחרונה לתפוס את הרכבת לעליית הליגה. במשחק הזה איבדה רהט את כוכבה עאטף אבו בלאל שהתפרץ על שופט המשחק והורחק לארבעה משחקים, וכן את אשרף אבו בלאל שהורחק גם הוא לארבעה משחקים. בעקבות התקרית וההרחקה עזב עאטף את הקבוצה לליגה של הרש”פ. לאחר מכן הגיעו שני הפסדים נוספים, למכבי ב”ש בבית ולגבעת זאב בחוץ (משחק אליו הגיעה רהט עם 16 שחקני סגל בלבד), כך שלמשחק הקרוב מגיעה רהט כשהיא בנקודת שפל ומבינה שהעליה עליה פינטזה כנראה לא תתרחש העונה. ברשימת המורחקים שלא יוכלו ליטול חלק במשחק מצטרפים גם מדחת אלחמאמדה ומהדי אלכמלאת.

השחקנים הבולטים שעדיין נשארו ויכולים לשחק במשחק הקרוב הם
אשר אלחרר (#1, בן 37), שוער אשקלוני שעבר בכל קבוצות הליגות הנמוכות מהדרום וזו עונתו השנייה ברהט.
מוחמד אבו עליון (#16, בן 34), מגן/ בלם שמשחק בקבוצה כבר מעל עשור.
אכרם אלהווזיל (בן 30), קשר, מלך השערים שלהם בעונה שעברה עם 9 כאלה, פתח את העונה בנתיבות ועבר בחלון ההעברות חזרה לצעירי רהט, ושם כבר שלושער מול בית שמש.
האשם אלעתמין (#18, בן 30), קשר שמשחק מתחת לחלוץ, הצטרף העונה משגב שלום, כבש בקריירה 44 שערים ב-6 וחצי עונות בליגה ב’ דרום ב’ במדי שגב והפועל רהט.
אוסמה אלקשעאלה, (#9, בן 27). גדל בצעירי רהט ושיחק בה כל הקריירה למעט גיחה של עונה וחצי להפועל רהט לפני שנתיים ושגב לפני עונה וחצי.
דולב סוויסה (#19, חלוץ, בן 24) שהגיע לפני מספר שבועות עם סגירת חלון ההעברות. גדל והצטיין בנוער של קרית גת, שם 33 שערים ב-3 עונות במדי הפועל רהט בליגה שלנו, ואת העונה התחיל בבית”ר קרית גת מליגה ג’, כבש 7 שערים, וגם ברהט רשם סיפתח של צמד מול בית שמש.

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

אוגוסט 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31