שירת הים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

ביום חמישי בית”ר נורדיה ירושלים התארחה אצל הפועל אבירי בת ים באצטדיונה העירוני (כן, אצטדיון ממש) של האחרונה, ולראשונה בתולדותיה נדרשו כ-200 האוהדים שהגיעו למשחק בערב לשלם עבור כרטיס בקופות, ריטואל שנשכח מאיתנו קמעה.

 

למשחק עצמו הגיעה נורדיה ללא ג’וני צ’ברטוק וארטיום טרטיאק שעדיין מחלימים מפציעות ובלי גילי גור שנעדר מסיבות אישיות במהלך השבוע. ההרכב שפתח במשחק הוא אותו הרכב שניצח את רמלה, רק בשינוי אחד: עידן מזרחי נפגע בצלעות וירד לספסל, ובמקומו הוסט לעמדת המגן השמאלי גל ארז. מי שתפס את עמדת המגן הימני היה בן צרפתי. עמית ברבש פתח ב- 4-1-4-1 עם יניב בן הרוש; בן צרפתי, שלום דהן, יוסי פרץ, גל ארז; ציון זקן, אביתר ברוכיאן, שי ניסים, רן דדיה, עוז אריאל ואלעד אברמסון.

 

המשחק נפתח בגישושים מ-2 הצדדים והתקפות שלא הניבו מצבים מסוכנים גם של אבירי בת ים בראשות פליקס חלפון, עד שבדקה ה-15 בתום הנעת כדור סבלנית של נורדיה בצהוב מסביב לרחבה, גל ארז הרים מצד שמאל כדור לעוז אריאל שמתוך הרחבה הגביה כדור לאברמסון שנגח פנימה את ה- 1-0 שהיה הסיפתח של הבליץ. בת ים עוד ניסתה מיד אחרי השער לחזור כשפליקס חלפון מצא את עצמו בכדור ארוך לבד ברחבה, אבל הבעיטה שלו נהדפה על ידי יניב בן הרוש. בדקה ה-17 שוב חלפון הגיע עם הכדור לרחבה, אבל בחר לצלול וקיבל כרטיס צהוב מהשופט עדי פוקס. כאן בת ים הפסיקה לשחק, והחלק הקונצרט החד צדדי של התקפת הצהובים מהבירה.

דקה 21, רן דדיה מסר כדור מדוד לשי ניסים באגף ימין שחדר לרחבה, עבר שחקן אחד, מסר לעוז אריאל שלא השתלט, אבל ההרחקה של מגן בת ים הגיע לאלעד אברמסון שמשני מטרים דחק עם הראש את השני שלו. לא כל יום אברמסון כובש בנגיחה, מול בת ים הוא הבקיע שניים כאלה מהירים. לא עברו 2 דקות וזה כבר שלושער של אברמסון. הפעם עוז אריאל פורץ באגף שמאל, מרים לאברמסון שמשתחרר מ-2 הבלמים שהיו אמורים להיות אמונים על השמירה עליו, וכשהוא לבד מהרחבה מניף את רגל ימין ומהאוויר מבקיע את ה- 3-0. עוד 2 דקות חולפות, ושוב התקפה מצד בית”ר נורדיה כשאביתר ברוכיאן שולח את שי ניסים קדימה. האחרון דוהר באגף ימין, שוב חודר לרחבה ועובר שחקן, בועט מזוית קשה כדור ששוער בת ים עמי גניש הודף לקרן. ניסים עצמו ניגש לדגל הקרן מימין, ומוציא תרגיל של מסירה קצרה לברוכיאן. האחרון מוסר בנגיעה לציון זקן בקצה הרחבה והקפטן הנורדאי משחרר בעיטה בנגיעה אחת לפינה הימנית העליונה. 4-0 לבית”ר נורדיה כבר בדקה ה-25.

בדקה ה-30 עוד פריצה מאגף ימין, והפעם זה בן צרפתי שמוצא את אלעד אברמסון בתוך הרחבה. אברמסון מוכשל, ורושם נוסף על השלושער גם סחיטת פנדל. את הפנדל ניגש לבעוט הבועט הקבוע אביתר ברוכיאן, שבבעיטה שטוח לא חזקה לפינה הימנית של גניש, מכניע את השוער בן ה-41 שדווקא זינק לפינה הנכונה.

רבע שעה, 5 התקפות, 5 שערים ו- 5-0 מוחץ לנורדיה, שאחריו היא הורידה הילוך וברבש החל לשתף מחליפים.

כבר בדקה ה-40 ירד ציון זקן ובמקומו נכנס החלוץ שהצטרף לא מזמן חן מנצורי. בתווך גם פליקס חלפון נפצע ומוחלף בלי להותיר חותם על המשחק.
5-0 לבית”ר נורדיה ירושלים במחצית הראשונה

המחצית השנייה הפכה לגארבג’ טיים ענק כשבדקות 60-70 ברבש נותן הזדמנות לשחקנים צעירים: תחילה הקשר דור גורני והחלוץ אלון בן חיים נכנסים במקום ניסים ואברמסון, ובהמשך גם גל ארז מפנה את מקומו לטובת רן מבשוב. בדקה ה-66 התקפה דרך האמצע מתחילה ברן דדיה, שמשאיר כדור לעוז. אריאל מתקדם לרחבה ומוסיף ל-2 הבישולים במחצית הראשונה גם שער, העשירי שלו העונה. 6-0 לבית”ר נורדיה ירושלים.

כ-3 דקות לאחר השער עוז אריאל מפנה את מקומו לנתנאל שרביט, שתוך 3 דקות מצטרף אף הוא לחגיגה. בהתקפה שמפתח חן מנצורי מוסר החלוץ לרן דדיה, שבתוך הרחבה במקום לבעוט משאיר קטנה לשרביט שמצטרף מהצד, ובעוד שחקני בת ים מנופפים בטענות נבדל, בועט החלוץ הצעיר מכל הלב לרשת העליונה, 7-0 לבית”ר נורדיה. בדקה ה-81 סיפקו שוער והגנת רמלה סדרת הצלות – כשתחילה שוערה המחליף של בת ים, אלכסנדר לפיחין, הודף הצידה בעיטה של אלון בן חיים מצד ימין, עליה עט נתנאל שרביט שאת הדחיקה שלו מקרוב עוצר מגן בת ים בגופו. הריקושט מגיע לדדיה שגם הבעיטה שלו נהדפת על ידי השוער, אבל זה מעט מדי ומאוחר מדי.

 

המשחק מסתיים ובית”ר נורדיה ירושלים מנצחת את הפועל אבירי בת ים 7-0 חלק לפני פגרת חנוכה.

 

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31