“לא נהניתי, אז לא היה טעם להישאר” ריאיון עם רן דדיה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

כשהוא לא משחק כדורגל, רן דדיה עובד בשירות הווטרינרי של עיריית ירושלים. הוא מקבל קריאה למוקד ויוצא לאתר ולטפל בחיה הפצועה. “האמת שבהתחלה לא כל כך אהבתי בעלי חיים, אבל היום אני חושב שלפעמים עדיף לעבוד איתם מאשר עם בני אדם”.
דומה כי השאלה הראשונה והמתבקשת ביותר שראוי להפנות לרן דדיה היא האם הוא לא מצטער. הבחירה שלו לקום ולעזוב את בית”ר נורדיה למעלה אדומים, לאחר שהיה שותף בכיר בעונת עלייה חלומית, נראתה מהצד בלתי מובנת, היו אף מי שפירשו אותה כיהירות של מי שלא מוכן להשלים עם השינוי במעמדו מבאנקר בהרכב לשחקן ספסל המיועד למשימות מיוחדות, אולם לדדיה, שהספיק בינתיים לחתוך גם ממעלה אדומים ולשוב לבית”ר גבעת זאב, מציג את הדברים בצורה שונה, אותם הוא אומר בקול שנשמע מעט סדוק בכל פעם שהוא מתייחס לאקסית הטרייה

בוא ותאר את השתלשלות העניינים מנקודת המבט שלך

מלכתחילה לא היה לי צל של ספק שזו הולכת להיות עונה שונה לחלוטין משנה שעברה. שנה הרבה יותר קשה, אבל גם לא היה לי ספק שאני יכול לעזור המון לקבוצה, אבל הגיע מאמן שכנראה לא חשב ככה. מה הסיבה? אין לי מושג. משם הסיפור ידוע. הרגשתי לא מוערך ושלא מכבדים אותי.

זו אמירה לא פשוטה, על מה אתה מבסס אותה?
כי אין לי מושג עד עכשיו ממה זה נבע. זה לא ששיחקתי, לא הייתי טוב והוחלפתי. חלק מהעניין והכיף הוא תחרות על מקום בהרכב, אבל הוא שלל אותי על ההתחלה. זה גרם לי, ואולי אתם האוהדים שמתם לב לזה, לשחק במשחקי האימון ובכמה דקות שקיבלתי בליגה בלי חשק.

דדיה במשחק האימון מול מבשרת בתחילת העונה “משחק בלי חשק” (צילום: ינון פוקס)

אבל אלה בדיוק המקומות לתת את הכל ולהוכיח למאמן שדווקא כן מגיע לך לשחק
ההרגשה שלי הייתה שהחילופים בהם נכנסתי היו סתמיים, רק בשביל תוספת הזמן, לא כדי לתת לי הזדמנות לבטא את עצמי.

בסדר, אבל אתה יודע, מתאמנים, המאמן רואה וקובע שאתה לא בהרכב. הגיוני.
זה הרבה מעבר לשאלה מי בהרכב. באימונים עובדים על תרגילים מסוימים ואני קולט שאין לי מקום בתוך התוכנית הכוללת, זה לא רק עניין של ההרכב, ואני לא חושב שטעיתי בהרגשה הזו שלי. אני תמיד אמרתי שאם אני לא נהנה ומחייך אז אין לזה טעם. אנשים שמחוברים לקבוצה התקשרו אלי ואמרו לי, בלי להגזים, בדמעות, “למה עשית את זה?”

מתי קיבלת את ההחלטה לעזוב?
אחרי משחק הגביע במודיעין ששיחקתי רק כמה דקות. האמת שעוד לפני כן, כששיחקנו נגד גבעת זאב, פנה אלי המאמן של מעלה אדומים, אבל אחרי מודיעין כבר אמרתי די. ישנתי על זה והחלטתי, כי לא טוב לי. אני לא חושב שאני צריך להיות במקום שלא טוב לי, וזה למרות כל האהבה שקיבלתי. תראה, נעשה גם ניסיון לאחר מעשה מצד רן מבשוב להחזיר אותי, כי בסופו של דבר המאמן מעולם לא אמר שהוא לא רוצה אותי. בסופו של דבר זה לא הסתדר למרות שכבר הסכמתי לחשוב, כי בינתיים הובאו שחקנים אחרים ולא נמצא לי תקציב והאופציה היחידה הייתה לחזור ללא שכר.

רצה שמועה, ואולי זה המקום להזים אותה, שהצבת אולטימטום לגבי המקום שלך בהרכב
חד משמעית לא. כל שחקן רוצה להיות בהרכב, אבל הצבת תנאים? אני רחוק מזה.

בוא נדבר קצת על האפיזודה שלך במעלה אדומים
הייתה הצעה כספית מפתה. מה שהיה חסר שם זה שחקנים מנוסים, במיוחד בליגה כמו ליגה ב’ זה חשוב מאד. חבר’ה שיודעים איך להתמודד למשל עם משחק חוץ ברהט. הסברתי למאמן שי כהן שאי אפשר לבנות רק על צעירים אבל קיוויתי לטוב והאמנתי למרות הקושי שנצליח להתחבר ולכוון לפליאוף העליון. עובר שבוע ועוד שבוע והקבוצה לא טובה, ניסינו להביא אפילו להחזיר כמה שחקנים וותיקים מפרישה אבל בשורה התחתונה זה לא היה זה. הגעתי למצב שאני בכלל לא יכול להביא את עצמי שם לידי ביטוי. בדיעבד עשיתי טעות שלא עברתי ישר לגבעת זאב כי הם ממש רצו אותי אבל גם הכסף במעלה אדומים וגם השיחות עם שי כהן השפיעו עלי.

איך נרקם המעבר?
אני תושב גבעת זאב, כמו גם היו”ר גבי פרץ, כך שיצא לנו לדבר והוא אמר לי בפנים “אני רואה שאתה לא נהנה”. ברגע שהודתי בפניו שעשיתי טעות הוא כבר דאג להעביר את המסר למאמן מורדי ועקנין, ומשם הדרך הייתה קצרה.

ולמעט ההפסד לקריית מלאכי, אתם ברצף ניצחונות מרשים, הפתעת העונה
עבורי זו לא הפתעה, כי כבר כשהגעתי קלטתי שיש כאן שחקנים שחבל על הזמן. אני בכוונה לא רוצה לדבר על שמות מסוימים אבל יש פה קבוצה חזקה מכל ההיבטים: מהירה ופיזית, ובמשחקי חוץ, לא במגרש הבעייתי בגבעת זאב, אנחנו גם מחזיקים כדור טוב. ויש עומק על הספסל.

כלומר צפוי קרב רציני בשישי
בהחלט. כמובן שיש פיקנטריה סביב המשחק וזה מובן אבל המאמן והצוות המקצועי מכינים אותנו כמו לפני כל משחק, אנחנו לא באים להוציא תיקו. טוב לנו לבוא מלמטה, בשקט.

ואתה צפוי לשחק כמה דקות?
לא אפתח כי אני עדיין בהתאוששות ויש עוד קצת רגישות אבל מאמין שאקבל כמה דקות.

כאן המקום לשאול אם גם אתה מתכוון לקיים את הקלישאה של להבקיע שער נגד האקסית ובאופן מופגן לא לחגוג
כן, השחקנים צוחקים עלי על הקטע הזה. ברור שלא אחגוג בטירוף ואכבד, אבל בהחלט אשמח

רן דדיה במדי נורדיה בעונה שעברה (צילום: ינון פוקס)
הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.