רשמים ראשונים: שי נובלמן מנתח ומסכם את משחק האימון הראשון

חבר העמותה שי נובלמן יצא לקרית גת כדי לחזות במשחק האימון הראשון של בית”ר נורדיה כשהוא רעב לכדורגל אחרי פגרה ארוכה, וכעת הוא חולק כאן את רשמיו:

הפגרה הארוכה מיצתה את עצמה. כמה כבר אפשר? לא שלרמת הכדורגל של ליגה ב אנחנו מחכים בתשוקה, אלא לראות את קבוצתנו האהובה, נאבקת בקבוצות הדרום, במטרה להעפיל לליגה א. הביקורים הצפויים במקומות כמו רהט, אילת ובאר שבע, בתוספת מפגש היסטורי מול קבוצת העדה האתיופית, בני יצ׳לאל (בה שיחק בעבר אלעד אברמסון!!), נסיעות לקרית מלאכי, ומפגש מחודש עם חולון המאוחדת של מוסא בן חיים (מוטי מזרחי עדיין לא שכח את הצמד שספג ממנו בגבעת רם), וקבוצת האוהדים החזקה של עירוני אשדוד, מעוררים ציפייה רבה.
לקרית גת, יש אצטדיון כדורגל של ממש. זה היה חידוש מרענן לאלו שהתרגלו לחיי ליגה ג. כר הדשא היה במצב גרוע ולא הזכיר את הירוק המתוקתק של קרית עקרון. כ25 אוהדי נורדיה (בלט בחסרונו החצוצרן בדישי) הגיעו לצפות במשחק האימון הראשון של הקבוצה, כשבפתח, בעוד כשבועיים, כבר עומד משחק הגביע מול גבעת זאב. קבוצות אחרות במחוז, דוגמת אשדוד כבר קיימו 5 משחקי אימון, מה ששם אותם בעמדה טובה יותר, אך הסתבר, שלנו, נטולי המגרש הביתי, זה פחות פשוט, ושלושה משחקי אימון שהיו אמורים להתקיים בוטלו על ידי קבוצות היריב. משחק אימון ראשון לא אמור לתת אינדיקציה מדויקת לעתיד לבוא, ברור שחסר דבק וכושר, אבל בכל זאת אפשר היה לבוא ולהתרשם, בעיקר מהרכש החדש והנבחנים.
בין הקורות עמד השוער הקנדי, בנג׳מין אור. הוא גבוה וצעיר, ולדעתי היתה לו בסה״כ הופעת בכורה טובה. וזה שהוא קנדי. אתם יודעים.. קצת ״ניחוח בינלאומי״ בקבוצה שלנו זה כיף, בליגת נטולת שחקנים זרים (אם לא מחשיבים את אביעד שטרית).
עוד שחקן זר ומרשים, הגיע מספרד, הוא המגן השמאלי ניר מנצור, עם עבר בנוער של בית״ר ושלוש שנות ריאל מדריד. מנצור עבר פציעות, חזר לישראל, ובסוף הגיע לקבוצה שלנו, כשהוא תופס את מקומו של עידן מזרחי הפורש. למנצור יש גם קרוב משפחה בנורדיה- עורך הדין אסף ריבלין. אין ספק שמהמשחק הראשון אפשר להבחין בברור, שגם אור וגם מנצור הם שדרוג בהשוואה לעונות הקודמות.
יוסי פרץ, אחד מסמלי הקבוצה ומהשחקנים האהובים והמחוברים ביותר לאוהדים , התבשרנו שלא ימשיך, וליבנו נשבר. כמוהו גם ארטיום טרטיאק, שהודה כי נמאס לו מכדורגל ושהפציעות שברו אותו. עוד אחד שעזב היה עוז אריאל הנסיך, משחקנינו האהובים ביותר, שחסרונו על המגרש היה יותר ממורגש.
כבלמים פתחו שלום דהן, שטרם הוחתם, והיה אחד מהבודדים שנתנו הופעה טובה. דהן שיחק בבטחון ובחוזק. לאחר הפרידה מפרץ וטרטיאק, היה נראה שדהן, הותיק מהבלמים שבסגל, לקח על עצמו יותר אחריות מתמיד. לצידו תופקד בהופעת בכורה, איציק אפריים, שהגיע מהפועל ירושלים, שבה כמעט ולא שיחק בעונה וחצי האחרונות. את החלודה אפשר היה מיד להרגיש. אבל אם הוא הוחתם כבלם ראשון, אז יש לשער, שסלמי מכיר את הבחור והאיכויות שלו. השלים את הרביעיה האחורית, המגן הימני, יקיר ברוכיאן. הבן דוד של, לא שיחק כדורגל למעלה משנה, וגם את זה הרגישו במשחק. הוא ניסה, אבל הוא היה איטי, איבד כדורים, והתקשה מאד מול שחקני ההתקפה המקומיים.
בן צרפתי, שהוכנס למשחק במקומו, לאחר שהקבוצה נקלעה לפיגור שני שערים, שדרג את המשחק, וקלילותו ופריצותיו הסוחפות המוכרות באגף ימין שיפרו מאד את משחקה של נורדיה. צרפתי היה גם המצטיין במשחק, ונתן חומר למחשבה לבן ארוש וסלמי.
אז כן. הפסדנו 0-2. אבל זאת קרית גת , שרק השנה שיחקה בליגה לאומית, ארבע ליגות מעל ליגה ג שלנו. הדרומיים גם ערכו חמישה משחקי אימון עד כה ונראו מחוברים ומדויקים הרבה יותר. נורדיה משוועת לעוד משחקי אימון, כי אי אפשר להדביק בזמן כה קצר, קבוצה שהשתנתה כל כך.

10873595_1034880236528732_4370234744045025935_o
צרפתי, בלט לטובה

בחולית הקישור פתחו: ציון זקן ושי ניסים שסיפקו את הסחורה כמו שתמיד הם מספקים. שי ניסים הוביל את הקישור ההתקפי ותפקד בעיקר באגף ימין. אביתר ברוכיאן (ירד לגליץ׳ בהגנה! ) בסה״כ נלחם ונתן מסירות יפות, למרות ששוב, הוא לא לוקח על עצמו מנהיגות ולא מעורב במשחק כמו שהוא יכול להיות אם רק ירצה). עוד שיחק הקשר הצעיר ממעלה אדומים, דניאל דרעי, שרואים שיש לו הרבה כדורגל, אבל אין עדיין חסר דבק עם יתר החברים. יש לציין שנכון להיום דרעי טרם הוחתם בנורדיה, מאחר וקבוצתו מערימה קשיים. יש לקוות שבשבוע הקרוב גם זה יפתר.
בחוד שיחק הענק הרגיש אלעד אברמסון, שנתן כמה פעולות יפות, אך לא איים על השער. לצדו שיחק חלוץ הרכש המבטיח ליאור עדיקא, שאת הכדורים שנשלחו אליו שלח בעיקר לשמיים. אבל עדיקא הוא רכש מצויין, ועוד יביא לנו הרבה שערים ונחת.
לאחר פציעתו של איציק אפריים ניסה סלמי מספר שחקנים בעמדת הבלם בינהם: ציון זקן, מנצור ו- יוני קים. קים שנבחן כרגע בקבוצה, גם הוא חזר מפרישה, היה בעברו קפטן קבוצת הנוער של בית״ר, ונדד להרבה שנים לליגה ב. לקים יש גם ״כמעט״ קשר משפחתי לנורדיה:
יואב אברמסון (האבא של) סיפר בהתרגשות כי קים יצא עם אחותו במשך שנתיים, והיה הולך לראותו משחק בגביע הטוטו.
שחקן אחר שהרשים לטעמי, היה בחור בשם אדי דדון. דדון גדל במחלקת הנוער של הפועל רמת גן, ובשנים האחרונים שיחק במודיעין. על המגרש הפגין האחרון משחק מחויב, ששילב התקפה ובעיקר הגנה. נכון לרגע זה, לא ברור אם יחתום. ממבט ראשון, זהו שחקן שיכול לשדרג אותנו. עוד שחקן שהרשים הוא השוער השני אלי בראשי. אם הוא יחתום, אפשר להיות רגועים בכך שיש לנו שני שוערים מצוינים!
במחצית השניה, עם כניסתם של דדיה (שאמנם היה איטי בהשוואה לשחקני גת אך סיפק כמה מסירות טובות) ודדון, משחקה של נורדיה השתפר. הקבוצה אמנם לא הגיעה למצבים של ממש, אבל היו כמה רגעים נחמדים בהם אפשר היה להזכר בפוטנציאל. מוטי לוטאטי (מ״תינוקות ברבש״) שממשיך להבחן, בעט במפתיע כדור מ40 שבמקרה כמעט ונכנס לשערה של קרית גת.
המשחק הסתיים בהפסד 0-2. למסקנות גדולות מדי קשה לצאת ממנו. מה שכן ברור- הקבוצה החדשה עדיין לא מחוברת מספיק, וקריטי לקיים עוד משחקי אימון, על מנת שנגיע מוכנים לגביע ולליגה. בשבוע הקרוב, ביום חמישי, תשחק נורדיה בחולון מול לזרוס המקומית, למשחק אימון נוסף. בואו לעודד את הבחורים! יאללה בית״ר!

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

יוני 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30