“הסגל הנוכחי שלנו מתאים לליגה א’ ” ראיון עם קפטן קרית מלאכי אוהד יוסף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

אני תופס את אוהד יוסף לשיחה בשעה שהוא עובר טיפולים ומתאמן ללא כדור, בניסיון להתגבר על מתיחה בשריר הירך האחורי, זכר למשחק הליגה האחרון מול מכבי ב”ש, ולהיות כשיר, לפחות חלקית, למשחק העונה של ליגה ב’ ביום שישי הקרוב (“עד יום שישי אלוהים גדול”). אף שהבלם והקפטן הוותיק (32) כבר ראה לא מעט בקריירה, ואף שיחק בטדי במדי הפועל קטמון בליגה א’ (בגלגולה הראשון והמאוחד עם מבשרת), המשחק הקרוב הוא מיוחד עבורו. ניצחון של קריית מלאכי על נורדיה והעפלה למקום הראשון יהוו את שיאו של תהליך התאוששות אדיר שעברה הקבוצה בכתום החל מאמצע העונה שעברה, אחרי משבר כלכלי חמור שגם גבה ממנה מחיר של הורדת 9 נקודות. למרות התקציב הצנוע, שנסמך רובו ככולו על עיריית קרית מלאכי, בקבוצה המגובשת בראשות המאמן ויקטור גניש, שזוכה לתמיכה של קהל נאמן, לא מדברים על שום דבר מלבד ניצחון.

משחק עונה
אפשר להגדיר את זה כמשחק עונה, מקום ראשון נגד שני זה יפה ונחמד, יהיה משחק טוב,אבל באותה נשימה אני אומר לך, כמו שאמרתי לשחקנים, שצריך לחשוב על זה כעל משחק רגיל מבחינתנו. לא צריך שנבוא בהתלהבות שיא ומרוב רצון דברים לא יקרו. אנחנו צריכים לשחק את המשחק הרגיל שלנו גם בטדי, למרות האווירה והכל. הפסדנו בתחילת העונה משחקים שהיום אנחנו מצטערים עליהם, אבל גם אז וגם היום אני אומר שקרית מלאכי קבוצה חזקה מאד, ובמשחקים האחרונים הכשרון והביחד שלנו באים לידי ביטוי.

והמשחק הרגיל שלכם הוא משחק התקפי, לא תבואו להתגונן נגד נורדיה
קריית מלאכי, כל עוד אני במערכת, באה בכל משחק לנצח. אין אצלנו לשחק על תיקו ואין אצלנו להסתגר, לפעמים זה הולך ולפעמים לא, זה הכדורגל, אבל אנחנו לא קבוצה של מתפרצות.

משחק שיוכרע על מרכז השדה
תראה, בשתי הקבוצות יש מאמנים באמת טובים, מבינים בכדורגל ומבינים טקטיקה, נעשה את ההתאמות שלנו וכמובן שגם זה ישחק תפקיד, ככה מנצחים משחקים. אנחנו כמובן גם מכירים את השחקנים של נורדיה.

אתה בעצמך שיחקת עם ארבעה משחקני נורדיה
שיחקתי עם ציון זקן ועדיקה,עם דניאל דרעי,מיקי רנדי ועם בן אור השוער. עם אדם מזרחי התאמנתי בהפועל ירושלים ושיחקתי נגדו כמה שנים.

עם רובם שיתפת פעולה במודיעין אחרי שעזבת את קרית מלאכי לפני שנתיים, מה היה הרקע לעזיבה?
קרית מלאכי שיחקה אז בליגה א’, היה הרבה הרבה בלאגן.

הרבה אומרים לי את הביטוי הזה, ‘הרבה בלאגן’, אבל אף אחד לא רוצה להכנס לפרטים
אגיד לך בקצרה: הייתה עמותה בראשות אדם שלא אנקוב בשמו, הוא פיזר כל מיני דברים, ובסוף זה לא הסתדר והכל התפרק, ולכן מונה למעשה היו”ר הנוכחי שניאור, עו”ד במקצועו, והוא החליט ללכת לפירוק ולתוכנית הבראה של שנתיים דרך בית משפט.

והניתוח הצליח
יאמר לזכותו. הוא עשה פלאים בקרית מלאכי. בתור מי שגדל פה שנים אני יכול להעיד שמבחינה כספית ומקצועית הוא הביא לפה רמה אחרת, למרות שהתקציב לא שופע ואין לנו ספונסר רציני כמו לאשדוד ולנורדיה, זה הכל שניאור ומה שהוא מקבל מהעירייה.

אוהד יוסף ועו”ד שניאור קטש (צילום: אתר גולר)

מה השתנה מעבר להיבט הכספי? לפי מה שהבנתי פחות שחקנים מקומיים נמצאים בהרכב
קודם כל זה לא מדויק, יש לנו חמישה שחקני בית. נכון שהרוב באים מבחוץ אבל אם היו לנו שחקני בית יותר כישרוניים ושיותר מתאימים למטרות של הקבוצה הם היו משחקים, כי הקהל תמיד רוצה לראות שחקני בית פורחים. קבוצת הנוער נמצאת כרגע בתחתית הליגה השלישית, רוב השחקנים צעירים יחסית לשנתון, כמה מהם נמצאים על הכוונת אבל זה עדיין לא זה, הם עוד צריכים להשתפשף. אני מקווה שלפחות ישארו בליגה ובשנה הבאה תהיה קבוצת נוער יותר טובה.

אני מזהה אצלך דיבור של מאמן, אתה כבר מתחיל לפזול לתחום בגילך המתקדם יחסית?
עשיתי קורס מדריכים, וזו בהחלט מטרה להמשך, כשהגוף כבר יגיד לי ‘די’. יש לי הרבה מה לתת, יש לי הרבה ידע, הרבה חומר שאני רוצה להעביר לדור הצעיר ושבשעתו לא העבירו לי.לא חסרים שחקנים כמוני שלא הייתה להם דחיפה ועזרה, ואני מרגע שהשתחררתי מהצבא עובד בעבודה נוספת ( מבקר איכות במפעל של חומרי ניקוי ותוספי מזון)

בשיא שלך אפילו התאמנת אצל גיא לוזון
אני רואה שעשית שיעורי בית!

יש לי תחקירן רציני
קטמון התפרקה והתחילה מחדש בליגה ג’. הם רצו שאשאר אבל אני כיוונתי גבוה וניסיתי את מזלי בבני יהודה, הצטרפתי לאימונים שלהם חודש וחצי לפני סיום העונה והם זימנו אותי לפתיחת האימונים של העונה לאחר מכן, ובסה”כ הייתי איתם שלושה חודשים.

אבל חוזה לא יצא מזה
היה איזה סיפור שם. עשיתי אימונים טובים, הייתי מצוין במשחק אימון נגד מכבי חיפה ששיחקו אצלה אז רפאלוב, ארבייטמן וגאדיר, בנתיים גיא ניפה כמה שחקנים ואני נשארתי, ודמאיו כבר קרא לי וביקש שאביא בדיקות דם ושתן, כדי לראות שאני בריא ולא מעשן סמים,הכל במטרה כבר להחתים אותי. אחרי עוד שבוע של אימונים גיא לקח אותי לשיחה בצד ואמר שיש לו כבר ארבעה בלמים ושהוא משחרר אותי למרות שהייתי טוב, ושאם אני רוצה הוא ימליץ עלי לקבוצות אחרות, אמרתי לו ‘תודה רבה’ והלכתי הביתה, בשקט, בלי להתווכח. אח”כ הבנתי שמישהו מקרית מלאכי כנראה התקשר לדמאיו ואמר לו שלשחרר אותי יעלה לו כסף.

כלומר, זאת לא הייתה החלטה מקצועית
אני לא חושב

מי זה היה, גורם מהקבוצה?
אני לא יודע את הפרטים המדויקים. כרטיס השחקן שלי היה שייך לקריית מלאכי והם בטח חשבו לעשות עלי קופה.

ולא השתגעת מכעס, לא רצית להרוג את כל העולם אחרי שככה לקחו לך את ההזדמנות הגדולה?
נגעתי בחלום. הייתי מוכן לבוא לבני יהודה גם בחינם, אבל מה נעשה? אני בן אדם מאמין, מאמין שהכול לטובה, כל מה שקורה זה לטובה. אז כן, יומיים שלושה התבאסתי ממש, אבל עברתי הלאה.

ואפילו חזרת לשחק בקרית מלאכי בסופו של דבר
שמע, זה הבית שלי. יכול להיות שהיו אנשים שלא רצו בהצלחה שלי, לא חסרים אנשים קנאים, אבל אני לא נוטר טינה לאף אחד, אני איש של שלום, לא רוצה מריבות ושונאים, משתדל לאהוב את כולם ולעזור למי שאני יכול. לא ביררתי מי בדיוק דיבר עם דמאיו, כי אם הייתי מברר, מהכעס זה היה יכול להגיע למקומות שאני לא רוצה, ושידברו עלי דברים רעים ואני רוצה שכמו עכשיו, יגידו עלי רק דברים טובים.

יוסף (משמאל) במדי קרית מלאכי

איך באמת היחסים שלך עם האוהדים של קריית מלאכי, בפרט השרופים שבניהם?
נו, מה אתה חושב? אני שחקן בית, 12 שנה במועדון.

אני שואל על רקע דיבורים על יחסים רעועים בין השחקנים לקהל, היו אפילו תגובות אנונימיות באינטרנט בשם שחקנים של הקבוצה לכאורה שטענו נגד התנהגות חלק מהאוהדים שמקללים
תראה, הקהל שלנו זה לא הקהל של קטמון ונורדיה, שמקבל כל דבר כמובן מאליו. הייתה לי שיחה מאד קשה עם נציגים של האוהדים שלנו שבאו וישבו אצלי בבית, ולזכותם יאמר שהשנה הם עשו שינוי אדיר. אני לא רוצה לדבר על איזה אוהדים היו לנו בשנים קודמות, אבל בשנתיים האחרונות ובמיוחד בשנה האחרונה הם עשו שינוי גדול לטובה שגם אני עדיין בהלם ממנו. נכון, קהל נותן מעצמו ורודף אחרי הקבוצה לכל מקום בכל מזג אוויר, מביא ציוד על חשבונו, אז טבעי שירצה שנהיה למעלה והוא מביע כעס כשיש אכזבות ואז היחסים לא נעימים, אבל לא היו קללות או מריבות רציניות.

וגם לטדי הם יגיעו בהמוניהם
כל מטר שאני הולך בעיר עוצרים אותי ומדברים על המשחק והרבה אומרים שיגיעו, אני מעריך שיבואו בערך 300 אוהדים, למרות שהשעה לא קלה לנו והרבה ילדים רוצים לבוא. את משחקי הבית שלנו אנחנו משתדלים לערוך בשעה כמה שיותר מאוחרת, כדי שהילדים יספיקו להגיע מבית הספר, כי הם דור העתיד שלנו. בכל אופן, זאת תהיה חוויה מיוחדת, בטח בשביל מי שעוד לא היו בטדי.

מה השתנה מאז ההפסד שלכם לנורדיה בגביע?
קןדם כל, ב – 90 דקות נגמר 1:1 ואלמלא אדם מזרחי אני חושב שגם לא הייתם משווים, אבל היופי שבכדורגל הוא שבשנייה אחת הכול יכול להתהפך. שתי הקבוצות עברו הרבה שינויים מאז אותו משחק, נורדיה התחזקה, והסגלים של שתי הקבוצות מצוינים. מה השתנה נדע ביום שישי, אני רק מקווה שיהיה משחק קצבי והוגן והעיקר מעניין.

אתה רואה את עצמך מסיים את הקריירה בקרית מלאכי?
כל שנה יש לי הצעות, חלקן מפתות, אבל כל עוד תהיה לקריית מלאכי קבוצה שמתמודדת על עליה, אני כאן. אם יגידו לי שאין קבוצה לעליה, אחפש מקום אחר שמתאים לי. אני צריך מטרות בכדורגל, להעביר את הזמן אני יכול עם הילדים שלי בחצר.

“כל עוד קרית מלאכי תהיה קבוצה שאפתנית עם מטרות אני אשאר” (צילום: רועי אסרף)

יש מצב שתעלו לליגה א’ אבל תיאלצו לוותר על העלייה מסיבות כלכליות?
אתה יכול לא להסכים איתי, אבל בתור מי ששיחק שנים בליגה א’ אני אומר לך שהסגל של קרית מלאכי היום מתאים לאמצע טבלה בליגה א’, חד וחלק.

אבל אולי השחקנים האלה ירצו בשנה הבאה משכורות של ליגה א’
קודם כל, אל תחשוב שהמשכורות בליגה א’ כאלה גבוהות. אולי רק במחוז צפון ששופכים שם כספים או מקרים נקודתיים כמו שעריים ומרמורק, אבל אם תסתכל על קבוצות כמו שיכון המזרח או קרית גת תראה שלרוב זה לא ככה. בכל מקרה, הלוואי ואלה יהיו הצרות שלנו, אני בטוח שכל עוד ראש העיר תומך אנחנו נסתדר.

ראית את הסרטון עם זוהיר בהלול ששלחתי לך?
כבר שלחו לי לפניך מקבוצת הוואטס אפ של האוהדים שלנו.

אתם משתמשים בצילומים מהשידורים שלנו למטרות מקצועיות?
אין שחקן בליגה שנמצא בצמרת ולא מסתכל, באמת השידור ברמה גבוהה וגם האיכות של הצילום די טובה, שמתי לב גם שיש מצלמה מאחורי השער, כל הכבוד.

תודות לרונן שווידלר על התחקיר המעמיק

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.