המציל הלאומי / ריאיון עם החלוץ נבו מזרחי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

נבו מזרחי למד הרבה זמן כדי לקבל את תעודת מציל. לפני כחצי שנה, כשהוא כבר מציל חדש, הוא זכה להוכיח את עצמו בשעת חירום. זה היה בחודש מאי האחרון, בחוף הבלתי מוכרז בפלמחים. נבו, שנקלע למקום במקרה, זיהה במרחק של כמה עשרות מטרים מהחוף ארבעה צעירים שהיו על סף טביעה. הוא התעשת במהרה, ובקור רוח של מציל אמיתי מיהר להחזיר אותם לחוף מבטחים. “באותם רגעים, לא ידעתי מה יהיו ההשלכות”, הוא מספר היום בהתרגשות. “פשוט נכנסתי. ולשמחתי כולנו נשארנו בחיים, רק אחרי שזה קרה, הבנתי מה עשיתי”.
אך עם כל הכבוד לסיפור ההצלה יוצא הדופן, על כר הדשא נבו מזרחי הוא קודם כל שחקן התקפי משובח. אחרי שנים מרשימות במגוון קבוצות, שבשיאן הבקיע 5 כיבושים כשחקן ליגת העל (במ.ס אשדוד), החלוץ הוותיק (32) הגיע בקיץ האחרון לעיר הקודש כדי לשחק בשורות בית”ר נורדיה ירושלים. עד כה הבקיע נבו כבר ארבעה שערי ליגה, כולל צמד ב-3-4 המסעיר באזור לפני שבוע וחצי, שבו גם הבקיע את שער הניצחון הדרמטי בדקה ה-88. נפגשנו במוצ”ש בעמק הארזים הקריר, כדי להבין מה הביא אותו אלינו בקיץ האחרון, ועד לאן הוא מאמין שיוכל להגיע העונה יחד איתנו.

נבו שלום ספר לנו קצת על עצמך
אני בן 32, במקור מיבנה, ויש לי חברה כבר תקופה. אני איש של משפחה, מאוד אוהב את האחיינים שלי, בחור מצחיק וכדורגל זה החיים שלי.

חוץ מהכדורגל אתה עושה עוד דברים?
הייתי דוגמן ואני עובד כמציל בחוף הים. לפני חצי שנה הצלתי פעם ארבעה נערים בחוף פלמחים, כשהייתי מציל ממש חדש. זכיתי. ברוך השם שהם ואני בחיים.

לא פחדת להיכנס למים?
אני לא יכול להגיד לך שזה היה מעשה גבורה גדול, כי לא ידעתי מה ההשלכות. פשוט נכנסתי למים, עשיתי שגיאות, ולמזלי גם אני לא טבעתי והצלחתי להציל אותם.

אז עכשיו אתה בנורדיה, וכשעוברים על הקריירה שלך מאוד בולט שאתה כל שנה שנתיים עובר קבוצה. עוד לא מצאת בית.
היום כשאני כבר שחקן בוגר יחסית אני יכול לומר שיש איזו תחושת פספוס בקריירה, תחושת החמצה של משהו, אבל אני לא אוהב לחשוב על זה יותר מדי. נדדתי בין הרבה קבוצות בקריירה, אבל היום אני במקום שהכי נוח לי. כיף לי פה ואני אוהב לבוא לפה, למרות שהנסיעה לפעמים חונקת אותי. כיף לי פה, אוהבים אותי, אני אוהב להיות פה. מרגיש כאילו זה הבית שלי, כאילו גדלתי פה. זה משהו נדיר.

גם החיבור עם האוהדים הוא מהתחלה
הגעתי אחרי שנתיים במכבי ביבנה, אפילו יצא לי לכבוש בשנה שעברה נגד נורדיה. החלמתי משני שברים במסרק כף הרגל והיו לי הצעות בליגה א’ דרום, עצרתי רגע להסתכל, והחלטתי לבוא לנורדיה. לא הייתה לי דילמה. התפשרתי על הרבה דברים כמו לשחק קרוב לבית וגם על הרבה כסף, אבל באתי לפה מאהבה. אמרתי לעצמי שאם אני מגיע מאהבה, אלוהים יחזיר לי על זה.
כשהתקשרתי לאמא שלי וסיפרתי לה היא אמרה שהשתגעתי, שיהיה לי קשה ושלא אשרוד. אבל אמרתי לה שאני עושה את זה בלב שלם והיא אמרה שהיא איתי.
החיבור לקהל הגיע כי חיפשתי אהבה. רציתי לבוא למקום שיאהבו אותי, רציתי להיות נאהב. אני שחקן של קהל ואני אוהב ללכת לשמח את הקהל, בגלל זה אני משחק כדורגל, כי אלה הרגעים היפים.

הגיעו לכאן המון שחקנים ששיחקו אצל בנודיס בשנים האחרונות ואתה לא אחד מהם
זה לא מדויק, הייתה לי עונה מדהימה עם ארז לפני הרבה שנים בבית”ר ת”א רמלה, וכבשתי שם הרבה שערים חשובים.
בתחילת השנה כשידעתי שהוא מונה למאמן בנורדיה, התקשרתי אליו ואמרתי שאני רוצה לבוא. הוא ביקש שאחכה, ואני המשכתי לנדנד ולהגיד שאני רוצה לבוא לשחק רק בנורדיה ובסוף הכל הסתדר.

איך הקשר שלכם?
אני מאוד אוהב אותו. הוא דורש ממני הרבה, וזה מה שמושך אותי למעלה. כי הוא לא מוותר לי על שום דבר, גורם לי להרגיש לא בנוח עם עצמי, ודורש ממני עוד ועוד. זה לוקח אותי למקומות טובים.

ראינו את זה בתחילת העונה, אתה מהווה בורג חשוב במשחקי האימון ובמשחק בגביע אתה בכלל לא בסגל, במשחק הראשון בליגה עולה רק כמחליף.
כן, הוא בישל אותי לאט כמו מטבוחה. הוא ידע איך ללכת איתי, ובסופו של דבר כנראה שזה היה טוב.

החוד שלנו לא צעיר, אתה ,יוסי ורול מעל 30, מה דעתך, יתרון או חיסרון?
קודם כל, הלוואי שיבוא חלוץ צעיר וייתן פה “ים של גולים”. באהבה, למה לא? אנחנו הרי רוצים להצליח כקבוצה.
אני אוהב להסתכל על דברים מבחינה סטטיסטית, אז אני רואה שיוסי אסייג מבקיע שלוש שנים בלי הפסקה, ואני רואה שרן רול נתן בשנה שעברה כמות יפה של גולים ובישולים, ועלה ליגה עם אום אל פאחם. בסופו של דבר מבחינה התקפית המספרים טובים, יש שחקנים שהוכיחו את עצמם.

אתה חושב שהנסיון בהתקפה הופך את יוסי ואותך לצמד קטלני?
כן. יוסי מדבר בעד עצמו. יוסי אחלה שחקן, וחוץ מזה שהוא גולר, הוא מדביק את השחקנים סביבו ברצון להיות טובים יותר. לפחות אותי. יש שילוב טוב בינינו, כי אנחנו מסתדרים, אנחנו חברים, ואנחנו מושכים אחד את השני. אתה יודע, כשמישהו טוב לידך הוא מושך אותך למעלה. אני מאוד נהנה לשחק איתו.

אז בוא נדבר טיפה על הקבוצה, התחלנו עם שיטת היהלום עם שני חלוצים בקו אחד שלא ממש הצליחה, ואז ארז עבר ל4-5-1 כשאתה השחקן שמתחת לחלוץ המטרה.
בהתחלה לא הלך לנו עם מגנים תוקפים ושני חלוצים. וארז הבין מהר מאוד שצריך לשנות את השיטה. היה גם איזה גל של פציעות, וארז הסיט אותי ל- second striker ואני אוהב לשחק בתפקיד הזה, כי אני אוהב לגעת בכדור, להצטרף מקו שני ולתת כדור הצידה ולהיכנס לרחבה. הייתה לזה תפוקה מיידית, ואני מקווה שזה ימשיך.

גם יש לך טיימינג מצוין, כל הגולים שלך הם ב”מאני טיים”. אתה כובש את ה2:2 נגד יבנה, מחזיר אותנו לחיים בקרית גת ובשבוע שעבר שני גולים, אחד מהם ניצחון על אזור.
כל הגולים שלי הם מתוך רחבת החמש, גולים של חלוץ כי אני אוהב להיות שם. חוץ מהמשחקים שהזכרת, הרגשתי מסופק מאוד במשחק נגד מרמורק למרות שלא כבשתי, הרגשתי טוב והקהל היה מבסוט. זה היה משחק קריטי עבורנו והוכחנו שאנחנו יכולים לעשות משהו גדול השנה.

איפה אתה מעדיף לשחק, בטדי או בעמק?
ברור שבטדי. טדי זה וואו, אני מרגיש שאני בא להצגה, להיכל כדורגל, לדשא שהוא דשא. שחקני כדורגל רוצים את התנאים הטובים ביותר לשחק, בסופו של דבר.

אתה לא מרגיש שקבוצות אחרות גם באות ככה וגם הם רוצים לתת הצגה בטדי?
שיבואו איך שהם רוצים, ואנחנו נבוא יותר טובים. אבל, כרגע זה ככה. המגרש הזה (עמק הארזים) גם מביא לנו נקודות, היתרון פה שהקהל קרוב,ואתה מרגיש אותו יותר מאשר בטדי. אני מקווה שנעלה למעלה ואז יבואו עוד קצת אנשים. זה מאוד חשוב, כי זה כיף לראות את הקהל החיובי והטוב של נורדיה שתמיד אופטימי ואף פעם לא מקלל. יש משהו מיוחד בקהל הזה.

אתה קיבלת מהקהל את אחד משירי השחקנים היפים ביותר בישראל, שיר נוסטלגי של עוזי חיטמן ז”ל . אוהב אותו?
כן, אני מאוד אוהב אותו. כל השחקנים שרים לי אותו בחדר ההלבשה. משהו איכותי, שיר מרגש. במהלך משחק כשאני שומע אותו, אני מסמן לקהל באהבה ששמעתי. הוא מצמרר, הוא יפה, הוא מגניב, הוא קליל, הוא אמיתי.

בוא נדבר על נושא טיפה כאוב מתחילת השנה – משחק ההגנה שלנו. ספגנו המון שערים, חלקם שטותיים. איך משפרים את זה?
כמו בהתקפה, גם בהגנה יש לנו שחקנים מנוסים, אבל באמת ספגנו הרבה גולים. זה נתון. אני מאמין בשחקני ההגנה שלנו כרגע. הדברים יסתדרו וזה יתאזן.

המשחק באזור היה משחק משוגע, 7 גולים עם התקפות טובות והגנות לא מתפקדות. וזה אחרי המשחק המטורף נגד יבנה. מה יהיה על הלב שלנו?
אני חושב שביום שננצח פעמיים 1:0 מגול עצמי, אנחנו נוכל להגיד שעלינו ליגה .

אולי כי אתם בית”ר, יש לכם סמל בית”ר על החולצה, וחושבים כמו בית”ר, שאם סופגים 2 צריך לתת 4.
כן, אני יודע, צריך קוצב לב למשחקים שלנו. אני בעד כדורגל התקפי, כן. אבל אני מכיר את הליגה: אתה מנצח 1:0 את המשחקים הקשים האלה ואומר לעצמך “וואלה בסדר, הבאנו 3 נקודות”, ואז שוב, וההגנה מקבלת בטחון, וזה מתגבר ומעיד על קבוצה חזקה ובריאה. זה צריך לקרות לנו מתישהו

מי אתה מעריך שישאר איתנו עד הסוף במאבק בצמרת?
אני חושב שהכח בסופו של דבר, לא יהיו במקום הזה. יכול להיות שאני טועה, אבל אני חושב שמי שישאר בסוף יהיו אנחנו, כפר שלם, מרמורק ואדומים אשדוד.

נגד אדומים היה משחק קשה, הם קבוצה טובה מאוד.
כן, הם ספגו מאיתנו גול ראשון. המספרים מראים כרגע שהם קבוצת ההגנה הטובה בליגה, ויש להם גם חלק התקפי שהוא פצצה, והם מקום אחד מתחתנו. אז זה אומר שהליגה באמת חזקה.

אתה צופה שיהיה מאבק צמוד עד סוף העונה?
אני רוצה מאבק צמוד עד סוף השנה (צוחק). אני רוצה שעד ינואר, נהיה במקום ראשון או שני, ומינואר נהיה במקום ראשון. אני מאמין שאפשר לעשות משהו גדול.
החלום שלי הוא שנעלה ליגה. זה קשה, אבל זה יכול לקרות. אתה יודע שמה שמחזיק אותנו זו האמונה, ואני באמת מאמין בלב שלם שזה יכול לקרות.

לקראת השבוע, יש שני משחקים אחד בשני ואחד בשישי. איך אתה צופה את שני המשחקים הקרובים?
אני רוצה שש משש.

לא פשוט, חולון בבית, נגד שועל הקרבות ויקטור גניש הוא איש מאוד אהוב פה וטקטיקן בחסד.
אנחנו נישאר חברים של ויקטור גניש גם אחרי המשחק, אבל אנחנו נשאר עם שלוש הנקודות. זה מה שאני רוצה. נלחץ איתו ידיים, הכל טוב, תביא את הנקודות לנורדיה ושלום על ישראל.

אחרי גניש הולכים למשחק מאוד קשה, בשכונת התקווה נגד אחת המועמדות לעליה מול החלוץ המצוין, אוהד קדוסי.
כפר שלם היא קבוצה טובה. אבל אני עדיין רוצה שש משש. ראיתי כמה משחקים שלהם בטלוויזיה, ואני חושב שאנחנו יכולים לנצח אותם, גם במגרש הקשה בתקווה. עד עכשיו עמדנו יחסית טוב במשחקים הקשים. דווקא במשחקים היותר קלים, היה איזשהו קושי.

לקראת סיום בוא תן איזו מילה לאוהדים שיגיעו למשחק בשני, בסוף יום עבודה, בשעה מאוחרת ובקור של עמק הארזים.
אני יודע שמזג האוויר מתחלף, תלבשו סווטשירטים, תשירו ותתחממו, תביאו את התופים, תרימו את הדגלים ובואו למשחק! ואני מקווה שנרוץ אליכם בעזרת השם בסוף, אני מבטיח.

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

ינואר 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *