“ייאמר לזכותי שתמיד ידעתי להפוך שחקנים לידי לטובים יותר” / ראיון עם מורן ג’אן, בלם מכבי קביליו יפו

הפסד מרגיז למחנה יהודה ולאחריו תבוסה למוליכה נס ציונה הבהירו גם לאופטימיים מבין אוהדי ביתר נורדיה כי ההר ששמו ליגה אגבוה וקשה לטיפוס, בדיוק כפי שסיפרו לנו. אם יש קבוצה המטיבה להדגים את החשש הנורדיאני מהתיישבות קבע אפשרית בליגה השלישית, הרי שזו מכבי קביליו יפו, מועדון האוהדים שקם לפני 10 עונות כדי להחזיר עטרה ליושנה ולהחיות את גאוות העדה הבולגרית, דילג בקלות על ליגות גוב‘, ואולם בשלב שלאחר מכן נעצר, כשלפני כחודש כבר הוציא לדרך את עונתו השמינית ברציפות בליגה. בשישי הקרוב תגיע יפו לטדי למפגש בין שתי קבוצות עתירות קהל ולחץ במונחי הליגה, כששתיהן נמצאות בפורמה לא מרשימה. לקראת המשחק, ראיין חבר העמותה שלנו, אלישי אור ים, את הבלם הוותיק מורן גאן, שהצטרף השנה לשורות קביליו:

מורן, אמנם סיכומים נהוג לעשות בסוף, ובכל זאת, איך אתה רואה את פתיחת העונה שלכם?

האמת היא שלא התחלנו כל כך טוב ביחס לציפיות שלנו, אבל צריך לזכור שאנחנו קבוצה צעירה עם הרבה שחקנים חדשים שעוד צריכים להתאקלם. אני חושב שלאט לאט אנחנו כן מתחילים להתייצב, התיאום משתפר ממשחק למשחק, ואני בהחלט מאמין שנראה יותר טוב בהמשך“.

אפשר לומר שהלחץ משפיע עליכם?

בהחלט, חד משמעית. זו קבוצה עם קהל ועם לחץ, כולל אוהדים שאפילו מגיעים לאימונים, וכשאתה לא מנצח שלושה משחקים בבית זה משהו שמאוד משפיע על התפקוד הקבוצתי. יחד עם זאת, מבחינה ניהולית יש לנו את כל התנאים להצליח ודואגים לשלם לנו בזמן, כשמשכורת אחת אפילו קיבלנו כבר מוקדם יותר“.

באיזה מצב רוח אתם מגיעים לטדי?

עבורי אישית זאת תחושה נהדרת לחזור לטדי, אחרי שנתיים שלא יצא לי לשחק שם. ללא ספק זאת עומדת להיות חוויה, ואני מאמין שיגיע הרבה קהל של נורדיה. גם הקהל שלנו ידאג לנציגות מכובדת. אני מאמין ומקווה שננצח בסופו של דבר“.

אז אתם מדברים רק על ניצחון נגד נורדיה?

בהחלט. עם כל הכבוד לכם, אנחנו אמנם יודעים שאתם קבוצה טובה, אבל אנחנו מאמינים בעצמנו. נבוא לשחק התקפי ולשחק את הכדורגל שלנו“.

האם המאמן, אורי קרגולה, מכין אתכם מבחינה טקטית לשחקנים ספציפיים בשורות נורדיה?

ייאמר לזכותו של אורי שהוא בעיקר מתמקד בנו, השחקנים שלו, אבל כמובן שיש דגשים נקודתיים לגבי שחקנים מסוימים. אנחנו יודעים, למשל, שהשחקן הכי טוב שלכם הורחק בשבוע שעבר ושאתם מגיעים אחרי שני הפסדים. ובכל זאת, אנחנו מסתכלים קודם כל על עצמנו“.

הגעת ליפו אחרי שנתיים בהפועל הוד השרון (גם היא בליגה אדרום), אבל את רוב הקריירה העברת בליגה הלאומית.

נכון, הגעתי להוד השרון אחרי שלוש עונות ביבנה, כשלפניהן שיחקתי בנצרת, בנס ציונהשאז הייתה קבוצת צמרת בליגה הלאומיתובמכבי הרצליה. אפשר לומר ששיא הקריירה שלי היה בתקופתי בנס ציונה, אז אפילו נבחנתי במ.ס אשדוד בליגת העל. בסוף הבנתי שאני מיועד לשמש שם מחליף שלישי או רביעי לכל היותר, אז ויתרתי על האפשרות. מאוחר יותר גם עברתי פציעה לא פשוטה שהשביתה אותי לשנתיים“.

ואז, כשאתה בלם מנוסה ומוערך מהלאומית, בחרת לרדת להוד השרון בליגה א‘.

נכון. בדיעבד אני מצטער על המעבר הזההרווחתי שם הרבה כסף, אבל הלכתי שם לאיבוד. למרות שמבחינה מקצועית גיליתי יכולת טובה, נעלמתי מהתודעה כי זה מועדון ללא שום חשיפה. בנוסף, היו שם קשיי נזילות ובעיות עם העירייה. גם עכשיו זה המצב שם“.

ולכן אנחנו רואים אותם היום במקום האחרון, מובסים בכל משחק?

למיטב ידיעתי יש שם עדיין תקציב מאד גבוה, קרוב למליון שקל, אבל הקבוצה הזו פשוט נבנתה לא נכון השנה. הרבה שחקנים עזבו אותם, כולל אותי והשוער הנוכחי של יפו, בן וולובסקי, והם פשוט לא הביאו מחליפים ראויים. בכל אופן, כמי ששיחק שם שנתיים, אני מאחל להם שיתאוששו ושיישארו בליגה“.

הבנתי שגם אימנת את הנוער של הפועל מחנה יהודה.

כן, אבל השנה אני כבר לא מאמן אותם, כי זה לא מסתדר לי עם שעות האימונים. לצד הפעילות כשחקן, אני עובד כמורה לחינוך גופני. יש לי תואר שני, אבל בגדול אני מכוון לקריירת אימון בבוגרים“.

אפשר לומר שבגיל 32, וכבלם בכיר, אתה כבר סוג של מאמן על המגרש.

זה לא רק עניין של גיל, אלא גם עניין של אופי. גם כשהייתי בן 21 נהגתי תמיד לכוון ולהדריך את השחקנים שעל המגרש. ייאמר לזכותי שהצלחתי להפוך את השחקנים שלידי לטובים יותר“.

נחזור אל הקבוצה: מה המטרות שלכם העונה? נראה שעליית ליגה לא ממש רלוונטית מבחינתכם.

מלכתחילה לא דובר בשום שלב מאז שהגעתי לכאן על עלייה מהמקום הראשוןאני באמת לא חושב שזה אפשרי עם התקציב שלנו. מצד שני, יפו זה שם גדול, יש כאן מועדון רציני ומסודר, ואנחנו לא מקבלים בינוניות. בהחלט נרצה להשתלב בפלייאוף העליון“.

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

יוני 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30