נרטבים ונהנים: אבישי סלע על המשחק תחת הגשם השוטף מול בני אילת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מה שאני הכי אוהב בנורדיה זה שהיא מושלמת לעידן היוטיוב. היא נוצרה ע”י אנשים שמבינים בטכנולוגיה, אבל נדמה שגם השחקנים חושבים בקליפים – רגעים קצרים וממצים של אושר שיכולים להיכנס ב-20 שניות של סרטון. תחשבו על מה שצברנו רק העונה: דרעי נגד רהט, מזרחי באשדוד, ניר מנצור… יא אללה, ניר מנצור.
ומה שיפה בעידן הזה זה שהסרטונים האלה תמיד שם. מרחק קליק אחד וכל הדרמות והדברים הרעים בחיים נמחקים. לרגע אחד אתה רואה את היציע בי”א מתפוצץ באהבה, את טיל השיוט המונחה של דרעי ששבר את גב הגמל של רהט, את ניר מנצור… יא אללה, ניר מנצור. כמו שגוגל פתר את הצורך באנציקלופדיות, יוטיוב פתר את הצורך בזיכרונות. פשוט הושט היד וגע בם. לרגע אחד אתה זוכר לטדי, לצהריים הגשומים והקרים (כמה אצבעות בידיים שלי כנראה לא ישכחו את הצהריים האלה לעולם), אבל הקיפאון שבד”כ היה אמור להיות מבוא לייאוש, הפך להיות עוד נדבך ברגע המשמח.
2
מה שאני הכי אוהב בנורדיה זה את הלכידות שלה. יש בה משהו, בחבורת השחקנים הזו, שנדמה שככל שהיא מצטמצמת איכשהו כוחה המשותף גדל. הסגל של נורדיה קצר, לא צריך להיות פרשן על כדי לדעת זאת. אבל מי שמביט על השחקנים, בעיקר אחרי גולים; את החיבוקים המשותפים, את הריקודים במעגל ומעל הכל – את חגיגות פוסט המשחק, וזוכר איך פעם השחקנים הגיבו למחוות האלה כמו על מטלה שהם צריכים להסיר מעצמם; מבין שיש כאן את החיבור שאוהד חולם עליו – בין שחקן לשחקן ובין שחקן לאוהד ובין שחקן לאוהד למועדון. וזה לא מובן מאליו. בכמה מקומות בארץ אתם יכולים לראות את הנס הזה?
ואלה לא שחקנים נטולי אגו: לא אדם מזרחי ולא ליאור עדיקה ולא דניאל דרעי, כולם יודעים טוב מאוד מה הם שווים. אבל הם יודעים דבר נוסף: יש להם מטרה משותפת, וכדי להשיג אותה כולם צריכים לדעת לנגן טוב ביחד, העובדה שאת ארבעת השערים כבשו ארבעה שחקנים שונים היא הוכחה נוספת לכך. וזו המסקנה שממנה אני יצאתי, בהופעה של הלהקה הזאת – על הבמה הכי גדולה שיש. טדי.

מלוכדים (צילום: ינון פוקס)
מלוכדים (צילום: ינון פוקס)

3
טדי. חישוקי התכלת שמעליו, המהווים לו אופי של מקדש; כמה הוא היה מקור השאיפות של ילד, כמה הוא הטיח בי סטירה של התרגשות ברגע שראיתי אותו בפעם הראשונה. כשצעדתי לתוכו לפני 16 שנה. ובכל רגע עיניך שוב מביטות אליו, כמו לראות שהוא עדיין שם. ולדעת שהקבוצה שלך – שלך – משחקת שם. משהו שאנשים חולמים עליהם כל החיים הולך להתגשם.
כמה זיכרונות היו שם על כל חתיכת דשא, כמה תקוות וחלומות היציעים האלה הכילו לאורך השנים. וכמה אכזבות. והשושלת הזאת נמשכת עם בית”ר שלי, שהיא הכי בית”ר בעולם. עם עדיקה ומזרחי ודרעי,
וניר מנצור. יא אללה, ניר מנצור.
4
אני נחשב בעיניי חבריי לבנאדם שאוהב חורף. אבל האמת היא שאני אוהב חורף כמו שאני אוהב כדורגל: מהכורסא. עם תנור חימום או מזגן. ושמיכה ממש עבה. משחקי כדורגל בגשם בד”כ מביאים איתם זיכרונות לא כ”כ טובים. אבל דווקא נורדיה הצליחה לשנות את המגמה הזאת: שני גשמים שוטפים אני נושא עימי במשחקים שבהם נסעתי ביום שישי לראות אותה, ושניהם צרובים עמוק בזיכרון. אחד היה ה-0:5 על לוד. מחזור שלישי, גבעת רם. עומד שם עם מעיל ניילון הזוי של אדידס, אפילו לא בצהוב. מחזיק מטריה שעומדת בקושי מפני המטר הקשה שירד על כולנו. על כל 30 חולי הנפש שיצאו מהבית לראות את הקבוצה שלהם. בעידן שלפני העדכונורדיות והסיקרון פלוס לייב. אז גשם היה וקר היה. אבל סבל? בחיים לא. היה כל כך כיף לקפוץ ולשיר, דווקא בגשם, כשעל הדשא היא רקדה למעני. שוויקי ויניב כהן ויוסי וקנין, שמות שהם היסטוריה רחוקה היום.
והפעם השנייה הייתה ביום שישי האחרון. קבוצה שהתקדמה הרבה יותר משמעותית, אבל מעוררת בך לא מעט חדווה: מוכיחה שגם בליגה ב’ “חוק הדקה ה-60”, שחשבתי שתקף רק לליגה ג’ מרכז, עדיין תקף; מתישהו יגיע הרגע שבו היריב יישבר, הסכר ייפרץ ונורדיה תזרום כנהר גדול. ארבעה שערים, ויכלו להיות גם יותר. אבל לא נהיה גרידיים מדי. תוצאה יפה 2:4. מי אם לא אדוננו מורנו ורבנו – השנקלי (או הפרגוסון, לאוהדי יונייטד שביניכם) של בית”ר, דרור קשטן, שאמר פעם למגניו “תקבלו שתיים, תתנו ארבע”. אז קיבלנו ונתנו. כמצוותם של בית”רים.
אז לכאורה הפער בצמרת גדול, ויריבתנו הגדולה ממשיכה לאבד נקודות, אבל לפנינו רצף משחקים מאוד לא פשוט: המשחקים מול נתיבות בחוץ וקרית מלאכי בבית עלולים להיות נקודת מפנה לרעה, אם לא נתעשת ונבין שאלה המשחקים לקחת – אם רוצים להגיע אל הארץ המובטחת.
כך שהמשימה, גם אם נראית קרובה, בכלל לא בדרך להיות מושלמת. אבל אנחנו נכונים לה. בכל ליבנו.
יאללה בית”ר!

צילום תמונת כותרת: הדר אלפסי
לסיקור מלא של מהלכי המשחק וריאיונות עם השחקנים והמאמן משה סלמי מוזמנים לבקר באתר “הכתב” של אמיר ליברמן בלינק הזה

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.