לסמן עוד שלושה / אבישי סלע מרוצה מהשינוי שהביא עמית ברבש

זה קצת מלכוד, לכתוב טור בתקופה הזאת. האוהד הממוצע מרגיש כלפי הקבוצה שלו קצת כמו בנאדם שנעצר במשטרה (כל קשר לאירועי השבועות האחרונים מקרי בהחלט) – כל מה שהוא יגיד עלול לשמש נגדו יום אחד. אז ברשותכם, נצא רגע מחישובי הסיכויים. כולנו יודעים מה על הפרק, ותנו לי רגע לדבר על המשחק עצמו.
כי בניצחון על מעלה אדומים היתה תחושה מיוחדת. בפעם הראשונה אחרי הרבה מאוד זמן, ראינו קונצרט. משחק שנגמר בהפרש גדול לטובת נורדיה הוא חוויה נדירה למדי בליגה שלנו, ובוודאי מול יריב שקשה (וגם לא כדאי) לבטל את יכולותיו המקצועיות; בכל זאת, בסך הכל סיבוב אחורה חמקנו בקושי מהפסד לאותה קבוצה ממש (משחק שהסתיים בתיקו, עם הצלה גדולה של בן אור לפנדל בדקות הסיום).
ובעיקר, יש תחושה בשני המשחקים האחרונים מאז ההפסד הצורב לעירוני אשדוד בבית שברבש הבין משהו אחר. אין לי באמת מושג מה עובר בראש של המאמן, אבל התחושה שלי היא שהוא חש צורך להיפרע מהסיסטמה שהביאה אותו עד כאן. שהגיעה העת לנסות משהו חדש. וההרכב שאיתו הוא עלה נגד מעלה אדומים הוא מופת של חשיבה מחוץ לקופסא: שלושה בלמים למעשה (דה פקטו היו שניים ובן צרפתי ששיחק הרבה יותר קדימה), שני קיצוניים מעולים – רותם בוסקילה בימין, עידן מזרחי בשמאל (גם העובדה שהוא מועדף על מנצור בשל תרומתו ההתקפית החזקה יותר לא מובנת מאליה), צמד בקישור – ציון זקן כקשר יותר אחורי, ואביתר ברוכיאן יותר קדמי, ודרעי כשחקן מתחת לשני החלוצים – אסף לוי ומשעלי. וממש מההתחלה, בניגוד למסורת הנורדיאנית שלפיה לוקח זמן לשבור את הקרח, ראינו את כל זה עובד בצורה מסחררת.
אביתר ברוכיאן הציג את אחד המשחקים הטובים שלו מאז שקמה נורדיה. וזה לא מתבטא רק בשורה הסטטיסטית היבשה – שני בישולים ושער יוצא מן הכלל, אלא בעיקר על העובדה שראית בו לא מעט חיוניות, המון מרץ ומעורבות בלתי פוסקת במשחק ההתקפה. יצוין לטובה גם עידן מזרחי, שממשיך לרכוש את מקומו בהרכב; בן צרפתי, בד”כ מגן ימני, שהפעם היה חופשי כמעט לגמרי, כולל רגעים רבים שבהם הוא היה ממש בעומק רחבת היריב; ואדם מזרחי, שלמרות שנעדר במשך זמן רב ולא התאמן באופן סדיר, נתן מחצית בכלל לא רעה ותיבל עם שער ותגובה מרגשת במיוחד לאחריו.
נקודה אחת לשיפור היא אליאור משעלי. משעלי הגיע לליגה הזאת בסערה; הוא הבקיע 10 שערים ב-11 המשחקים הראשונים שלו. אלא שאז הוא נעצר. גם מול עירוני אשדוד, גם מול אילת שהצליחו לסגור אותו, וגם בשישי האחרון – הוא לא מצליח למצוא את הקצב שאליו התרגל. (בנוסף הוא גם נפצע והוחלף במחצית – נקווה שיהיה בסדר בריאותית) נורדיה צריכה את משעלי כדי לעלות ליגה, והוא יכול להיות החוליה החסרה בדרך לסיום עונה מאושר באמת.
אפשר להסתכל על מה שמסביב. אפילו טבעי. אני מעדיף לא להתעמק במה שאין לי שליטה עליו. בשבוע הבא עירוני נתיבות מגיעה למישור. ניצחון שם, וכולנו נהיה הרבה יותר חכמים.
יאללה בית”ר.

קרדיט תמונה ראשית: גלעד אימס

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

יוני 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30