פשוט ליהנות: אבישי סלע על הניצחון 3:0 מול בית”ר יבנה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

בסופו של דבר, אלה נקודות שהיית צריך לקחת. משחקים שאם היית נופל בהם, אז באמת אפשר לקפל הכל וללכת. אז קצת קשה לקחת ממנו משהו – אבל אם יש משהו שאקח, זה את העובדה שבמחצית השנייה – הקסם חזר. קסם שלא היה הרבה זמן. סוג של יכולת ליהנות סוף סוף מכדורגל שוטף, נמרץ, מלא חיים. ואם את זה נוכל לקחת מהניצחון על בית”ר יבנה, נצא כולנו נשכרים. כמובן שכאן מגיעים עשרות ה”אבל”ים, ואפשר להיצמד אליהם כמה שרוצים, אבל בשורה התחתונה – נהנינו. וזה גם משהו.
זה היה עוד יום בעונה הזאת. עוד יום שבו תסריט המשחק די ברור – ניסיונות לתקוף בחצי הראשון (בדרגות איכות משתנות) שנבלמים ע”י סוג-של-בונקר מצד היריב, עד הרגע שבו הסכר נפרץ (משער מקרי לחלוטין) – היריב יוצא מהבונקר בלית ברירה, “חוק הדקה ה-60” נכנס לתוקף ובית”ר כובשת עוד שניים. כמו שהיה בלא מעט משחקים העונה. אז מה כן למדנו?
לדעתי המסקנה העיקרית היא ששי נסים צריך להיות על המגרש. הכניסה שלו במחצית במקום עדיקה שחררה משהו במשחק ההתקפה. המסירות החכמות, היכולת כל הזמן לקבל את הכדור ולהניע קדימה, הם דברים שבית”ר צריכה כמו אוויר לנשימה. בוודאי כשרוב היריבות שלך עד הסוף הולכות לשחק סגור, והיצירתיות היא הכרח.
גם השילוב בין פרדי ציון לדור אלקבץ (שכבונוס גם הבקיע שער בכורה במדינו), הולך ומשתבח עם הזמן. ואם היכולות של אלקבץ ידועות, שבוע אחרי שבוע שאני יותר ויותר מתרשם מציון. לא פחות מאשר נכס. המון אחריות ובעיקר היכולת לשחק חזק מצד אחד אבל נקי מצד שני – הם דברים שנותנים המון כוח גם להתקפה בסיכומו של עניין.

ואי אפשר לדבר על המשחק בלי להזכיר את אליאור משלי. נכון, השער הראשון נבע בעיקרו מטעות איומה של השוער, אבל קשה להתעלם מהעובדה שיש לו כבר שבעה שערים בתשע הופעות בלבד! והגול השלישי כבר היה גול נפלא של חלוץ – כשהוא שם את הראש להרמה נפלאה של ברוכיאן המחליף. עוד שחקן שאני הולך ומתאהב בו (אפלטונית) ככל שהזמן עובר.
וקרית מלאכי ממשיכה לנצח. ככל שהניצחונות דחוקים ומזליסטיים יותר, ככה יותר ויותר אתה חושב שהם בלתי ניתנים להכנעה. אבל זה כבר לא תלוי בנו. נשחק עד הסוף, ניקח מה שנוכל ונחכה לסדק בחומה הכתומה.
יאללה בית”ר.

לסיקור מלא של כל מהלכי המשחק וריאיונות עם השחקנים אתם מוזמנים להיכנס לאתר הכתב של אמיר ליברמן בלינק הזה

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.