“הרגשנו שצריך לעשות זעזוע”. ריאיון עם המנהל המקצועי משה בן ארוש בעקבות חילופי המאמנים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השבוע שוחחה חברת העמותה אלית מזא”ה עם המנהל המקצועי משה בן ארוש, שסיפר על מאחורי הקלעים של ההחלטה להיפרד ממשה סלמי והמינוי של עמית ברבש, וכיצד הוא צופה שהשינוי הזה ישפיע על הקבוצה.

איך התגבשו חילופי המאמנים מנקודת המבט שלך?
זה לא סוד שהשקענו והבאנו את חומר השחקנים הכי טוב על מנת לעלות ליגה. המיקום בטבלה הכניס לנו ספקות מסוימים ולכן הרגשנו צורך לעשות זעזוע כדי לחזור ולהוביל את הליגה, ומשה שילם על זה בראשו.
קיבלנו החלטה לא קלה. משה מאמן מצוין ובעל ידע רב, לשחקנים זה מאד כאב והיה זעזוע רציני. נקווה שעשינו את הצעד הנכון.

אתה יכול לשים את האצבע על מה השתבש עם סלמי?
כל מאמן בא עם תפיסת העולם והגישה שלו כנראה משהו לא התחבר לו כמו שהוא רצה. התוצאות מדברות בעד עצמן, היה חסר לנו משהו ואת זה אנחנו מחפשים.
אולי היינו צריכים לקבע שחקנים לתפקיד מסוים, יכול להיות שסלמי נתן חופשיות לכמה שחקנים על חשבון המשמעת שלהם על המגרש. זה אחד הדברים שעמית חושב שהיו חסרים.

סלמי, שילם בראשו (צילום: ינון פוקס)

הפקתם לקחים לאור מה שקרה עם סלמי?
הבאנו את משה שהיה מבחינתנו המאמן המתאים באותו רגע נתון. הוא בנה קבוצה מצוינת, ויש לו ידע רב בליגה הזאת. בסך הכל אני לא חושב שצריך להצטער על ההגעה שלו.

יש משהו שאתה לוקח ספציפית לגבי התפקוד שלך מאיך שהעניינים התנהלו עם סלמי?
כמנהל מקצועי אני אמור להביא את כל הכלים הנדרשים על מנת שהמאמן יצליח. מאמן מסתכל על הצלחה רגעית, אבל התפקיד שלי הוא גם להסתכל לטווח ארוך. אני לא חושב שזה נכון להתערב בקבלת החלטות של מאמן, המאמן יכול להתייעץ איתי אבל הוא קובע.

האם צפויים שינויים בצוות המקצועי עם חזרתו של ברבש?
לא. עמית לא מתכוון לעשות זעזועים. הכל מתפקד בצורה אבסולוטית, הוא רק צריך לתת את האני מאמין שלו.

מה הכי חשוב שיקרה עכשיו בקבוצה?
ברבש רוצה לבוא ולהכניס את סגנון המשחק שלו, שזה קצת יותר משמעת במגרש, קצת יותר חלוקת אחריות בין יותר שחקנים, רוטציה נכונה וחיבור בין כמה שיותר שחקנים.

איך אתה רואה את הסגל שלנו כרגע תחת ברבש כמאמן, ביחס לשאר הקבוצות בליגה?
הסגל שלנו הוא הכי טוב בליגה, בודאות. קיבלנו ים של טלפונים ממאמנים שרצו לאמן אצלנו, לא רק מאמנים ירושלמים, אבל ההחתמה של עמית היא ברורה וחד משמעית כי עמית מכיר את הקבוצה ולא רצינו לקחת סיכון של מישהו שיבוא וייקח לו זמן להכיר את השחקנים והמערכת.

כשפניתם לעמית הייתם צריכים לשכנע אותו?
לא, עמית התגעגע. אין ספק שהוא התרגש והוא מאד שמח, עדיין יש לו את החיבור למועדון.

עמית ברבש על הקווים בעונה שעברה (צילום: ינון פוקס)

איך מכינים מאמן לאמן קבוצה שלא הוא בנה, באמצע עונה ועם מטרה ברורה לעלות ליגה?
עמית ראה כמה משחקים בשידורים, את מרבית השחקנים הירושלמים הוא מכיר, ולכן אני חושב שלא תהיה לו בעיה להסתגל כי הקבוצה טובה, צריך לחבר את השחקנים ולהכניס אווירה קצת יותר קבוצתית ואז לא תהיה לו בעיה.

אז מה שחסר לשחקנים זה “רעל”?
חסרה להם נחישות, אבל זה נבנה. זאת מנטליות של מועדון והיא לא נבנית ביום אחד. עם כל הכבוד לכוונות לרוץ ולדרוס, כאן נבנה מועדון שצריך מדי פעם להתעכב ולחשוב אם אנחנו רצים מהר מדי.

מה נקודת האור במועדון בעיניך?
כל המועדון הזה הוא פרוז’קטור, עושים כאן משהו אדיר. יש לנו חיבור לראש העיר, לנשיא המדינה, אבל לגיוס כספים זה לא מספיק. אם לא נקבל תמיכה מכל הגורמים האלה הקבוצה הזאת תהיה סימפטית אבל היא לא תוכל לגדול.

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.