יום השנה לפטירתו של זאב ז’בוטינסקי / טור מיוחד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

“קודם כל שאל את נפשך, האם צודק אתה – או לא. אם רעיונך אינו צודק – אל תתחיל; ואם מפקפק אתה בצדקתו לאחר שהתחלת – אל תמשיך. הסתלק. אך אם מאמין אתה שהצדק עמך; אם הנך בטוח בלבך פנימה כי נכונה היא הדרך בה החילות ללכת – אזי אל תשאל לסיכויי הניצחון, אל תסתכל מי הם ההולכים אחריך; אל תשים לב לאלה העומדים נגדך. לך: קדימה! אל תוותר. אם רק מעטים יצטרפו אליך ורבים יקומו עליך – אין דבר. אם יסקלוך באבנים – קבל אותן באהבה. רק קדימה. הניצחון יהיה עמך. המעטים יהיו לרבים, והרבים שקיללוך ימחאו לך כף. והיה אם תיפול בדרך – דע כי שקר הוא שנפלת; קום תקום. כלומר: הרעיון, שעליו נתת את נפשך, קום יקום ויעבור את מסע הניצחון שאתה לא זכית לו. בין כה וכה אתה תהיה המנצח. אתה שלא נרתעת, אתה ששמרת אמונים לרעיון, שבצדקתו האמנת ולמענן נתת את כל אשר לך. ”

במילים אלה תיאר רה”מ מנחם בגין ז”ל זאב ז’בוטינסקי, אבי הציונות הרוויזיוניסטית, שהיום אנו מציינים 78 שנים לפטירתו. תנועת בית”ר אותה הוביל ז’בוטינסקי וממנה נולדה בית”ר ירושלים היתה מיסודה נושאת דגל של הליכה נגד הזרם, יוזמה ודבקות במטרה, דגל של חלוציות והסתמכות על הנוער. היכולת של זאב ז’בוטינסקי לשלב בתפישתו את אהבת המולדת והעם מעל לכל דבר אחר ואת הכבוד לזולת וראיית כל גבר ואישה כבני מלוכה בפני עצמם היתה מהפכנית לתקופתו, ונותר ה משמעותית מתמיד גם בימינו. הדבקות חסרת הפשרות שלו בדרכו היא סמל גם לבית”ר נורדיה, כמועדון וכקהילה שמתבססים על ערכים. הקבוצה שלנו התחילה את דרכה מחדש בגלל מאבק ערכי. המאבק הזה משתקף בלחימה ובנאמנות של השחקנים ושל האוהדים שלנו, אבל הוא תמיד שואב את השראתו גם מדבריו של זאב ז’בוטינסקי על דבקות בדרך הנכונה, כנגד כל הקשיים והאכזבות:

“צר לי שלא אוכל לכתוב את המסכת הרבה של “תורת אורך-אַפּים” בכמה כרכים. לו כתבתיה, זוֹ היתה תמציתה: למחרת מפּלה, בדוק ובחן את עצמך – “אולי באמת, סוף-סוף, לא צדקת?”. אם לא צדקת, רד מהבמה ושתוק. אך אם צדקת, – אז לא תאמין לעיניך: מפלה איננה מפלה, “לאו” אינו מענה, המתן כשעה והתחל מחדש.”

זאב ז’בוטינסקי, “סיפור ימי”

הטור נכתב על ידי חבר העמותה יבגני (ג’ניה) פרומין)
קרדיט תמונה ראשית: אתר בית התפוצות

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.