היו”ר איציק אלפסי בראיון מיוחד על ההכנות לקראת עונת 2016/2017

שלום איציק. אימון הפתיחה הולך ומתקרב וההכנות לעונה הבאה בעיצומן. רצינו לשמוע ממך היכן הדברים עומדים נכון לעכשיו- כחודש וחצי לפני המשחק הראשון בתחילת ספטמבר.
נכון לעכשיו ישנם שישה שחקנים חתומים: שי נסים, ציון זקן, רן דדיה, ליאור עדיקא, בן צרפתי ויקיר ברוכיאן. כמו כן, ישנם שלושה שחקנים נוספים שסיכמו את תנאיהם וכרגע אנחנו מחכים שיסדירו את ענייניהם מול קבוצתם הקודמת ויקבלו את השחרור, ואז נוכל להשלים את ההחתמה שלהם. אני מקווה שזה יקרה עד אימון הפתיחה, אבל קשה לי להעריך את הסיכויים כי זה לא תלוי רק בנו. לאימון הפתיחה צפויים להגיע גם שחקנים שעדיין לא חתמו וכמובן שחקנים מהסגל הרחב שלא אמורים לקבל שכר ומספר נבחנים. קשה לי להעריך כמה שחקנים יגיעו לאימון הפתיחה כי זה תלוי כמה שחקנים ללא חוזה יגיעו (הם הוזמנו, אך ההחלטה האם להגיע היא שלהם), וזה גם תלוי במספר הנבחנים שעדיין לא ידוע.

ומה בנוגע לעמדת השוער?
יש כרגע שני שוערים על הפרק והצוות המקצועי עדיין לא החליט את מי הוא רוצה להחתים.

האם ישנם שחקנים שהיו איתנו בשנה שעברה שלא ימשיכו איתנו בעונה הבאה?
כרגע מדובר על שלושה שחקנים: ארטיום טרטיאק שככל הידוע לי החליט לקחת פסק זמן ממשחק פעיל, גילי גור שפרש ממשחק וצפוי להתמנות לעוזרו של סלמי, ועוז אריאל שכידוע חתם במכבי נתניה. ישנם שני שחקנים נוספים שאמורים לא להמשיך אולם כרגע אני לא אנקוב בשמותיהם עד לא שיקבלו הודעה אישית מהצוות המקצועי.

נראה שהשנה מלאכת הרכבת הקבוצה יותר קשה מאשר בעונה שעברה, מה גורם לעיכוב בהחתמות, והאם אתה מודאג מקצב ההכנות?
הסיבה לכך היא דווקא חיובית. בשונה משנים קודמות בהן אנחנו היינו צריכים לשכנע שחקנים להגיע אלינו, השנה שחקנים רבים, כולל מליגות גבוהות יותר, פונים אלינו כדי לבחון אפשרות להצטרף. במצב כזה של ריבוי אפשרויות אנחנו צריכים לשקול באופן מאוד מחושב את הרכבת הפאזל כדי לוודא שאנחנו מצליחים להרכיב את הקומבינציה הטובה ביותר במסגרת התקציב שלנו מבין האפשרויות שעומדות לפנינו.

האם השמועות בנוגע לשיתוף פעולה עם קבוצת מועדון ספורט אשדוד שהציעו להשאיל לנו שחקנים נכונות, ואם כן היכן הנושא הזה עומד?
כאמור, אנחנו מקבלים הצעות לבחון הצטרפות של שחקנים מקבוצות רבות, כולל מ.ס אשדוד. נכון לרגע זה לא מתנהל מו”מ מול שחקן מקבוצה זו, אך יתכן וזה ישתנה בהמשך.

בעונה שעברה הייתה מעטפת מקצועית רחבה (מאמן כושר, מאמן שוערים, רופא, מעסה) בנוסף לצוות לוגיסטיקה- האם ישנה כוונה שכולם ימשיכו בקבוצה?
בהחלט. כל בעלי התפקידים מהעונה הקודמת ימשיכו , למעט מאמן הכושר יגאל אברהמי שעזב וכעת המאמן סלמי מחפש אחר מחליף. לצוות גם צפויה להצטרף מאמנת פילאטיס.

האם יש התקדמות בנוגע למגרש שבו יתקיימו משחקי הבית בעונה הבאה?
משחקי הבית יתקיימו לסירוגין במעלה אדומים ובטדי. לגבי טדי, האישור קצת מתעכב משום שניהול האצטדיון עבר מהעירייה לחברת אריאל ואנחנו במו”מ מולה על תנאי השימוש באצטדיון.

ואיך צפויה להיות חלוקת המשחקים שלנו בין שני המגרשים?
זה יקבע בהתאם להתפתחויות במהלך העונה. משחקים שבהם יהיה צפי לכמות גדולה של קהל נשאף שיערכו בטדי. צריך לקחת בחשבון גם שיש שלוש קבוצות נוספות שטדי הוא המגרש הביתי שלהם.

האם יש כרגע בעיות כספיות שמונעות החתמת שחקנים? מה המצב מבחינת גיוס הכספים מתורמים וספונסרים?
אנחנו בתחילת הדרך בנושא הזה, כאשר מושקעת כאן עבודה רבה של לא מעט אנשים. כרגע אפשר להיות אופטימיים כי אין אף גורם שבנינו עליו (חוץ מפלייבאז לצערי, וגם כאן לא אמרנו עדיין נואש) לא אמר שהוא לא מתכוון להירתם. יחד עם זאת, עד שהדברים לא סגורים חברי הוועד ואנוכי וכל המעטפת שמסביב לא יכולים להיות רגועים, סה”כ יש לנו כאן אחריות לפרנסתם של אנשים.
בהקשר הזה חשוב לי להגיד שוב תודה אישית בשם כולנו לחברת אורטל ולבעלים אלי דנון שכמו בשנים קודמות היו הראשונים להירתם ולהבטיח את תמיכתם במועדון לעונה הקרובה.

האם אתה מודאג מקצב מכירת המנויים וחידוש דמי החבר? האם זה מתנהל בהתאם לציפיות?
קשה לי לענות על זה כי אין לי נקודת השוואה, לא לעונה שעברה – אז היה את פרויקט ההדסטראט עם המאפיינים הייחודיים שלו והקצב היה מהיר יותר, ולא ללפני שנתיים – אז הקצב היה הרבה יותר אטי אולם גם לא הייתה עדיין קבוצה.
בסופו של דבר אני מאמין שנעמוד ביעד שהצבנו לעצמנו של 250 חברי עמותה. מה שחשוב לזכור כאן זה שחידוש החברות בעמותה הוא לא פריבילגיה, הוא חובה בסיסית של כל מי שבית”ר נורדיה חשובה לו, בלי חברי עמותה אין בית”ר נורדיה. אנחנו יכולים להעמיד קבוצה שתעלה ליגה בקלות אבל זה לא ישנה כלום אם לא תעמוד מאחוריה קהילה מחויבת ותומכת. הקבוצה היא רק פלטפורמה להפצת הרעיון בשמו הקמנו את בית”ר נורדיה. אם אין מספיק אנשים שהרעיון והערכים שבית”ר נורדיה מייצגת חשובים להם, בית”ר נורדיה לא תתקיים לאורך זמן.

תודה רבה איציק
תודה, ויאללה בית”ר!

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

יוני 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30