מסר מיו”ר המועדון ד”ר איציק אלפסי

לאחר ארבע וחצי שנים אני מסיים הבוקר את תפקידי בבית”ר נורדיה ירושלים. חברי העמותה ביקשו לצאת לדרך חדשה וחברי ואני מכבדים זאת.

זה היה מסע מפעים ששינה את חיי. ברגעים האלה מהדהדות בראשי מילותיו של אחד מחברי העמותה הראשונים שלנו, ארז מזרחי ז”ל, שהלך לעולמו בגיל צעיר בטרם עת וכמה חודשים לפני כן רשם לי את הדברים הבאים:

“אני בעד בית”ר החדשה כי היא מסמלת משהו רענן, אנשים שמוכנים להתחיל הכול מההתחלה, מליגה ג’, מאפס תקציב, ללכת אחרי האמת שלהם ואחרי האהבה שלהם למדבר, להיפגש עם קבוצות עלומות במקומות עלומים, להיות אאוט סיידר, להצמיח זרע חדש באדמת טרשים.

כי בעיני זוהי מהות הבית”רי האמיתי, להתחיל מחדש כשהדרך נחסמת, ליצור שביל צדדי איפה שהמציאות יצרה מחסום, לעשות משהו כנגד הזרם ולהיות מוכן לשלם עבורו!

או במילות הפז של ז’בוטינסקי: “כל מובנו של הרוויזיוניזם, הרי הוא בעצם כך, שבמקום להיכנע למהלך החיים העיוור, מכריחים אנחנו את החיים ללכת בכיוון המתאים.”

יצרנו שביל צדדי שהפך במרוצת הזמן לשביל ראשי עבור אלפי אנשים ברחבי הארץ. לא נכנענו למהלך החיים העיוור, הלכנו למדבר והצמחנו זרע חדש באדמת טרשים.

הזרע הזה ימשיך לצמוח ולנבוט. חברי ואני נמשיך לשרת את המועדון כחברי עמותה מן המניין ולהפיץ את בשורת הערכים בשמם הקמנו את המועדון, ערכי תנועת בית”ר המקוריים ומייסדה זאב ז’בוטינסקי, בכל מקום בארץ שנגיע אליו.

ערכים המשלבים בין ציונות ואהבת המולדת ובין ערכי נאורות אוניברסאליים – האמונה בשוויון בין כל בני האדם ללא הבדלי דת, גזע ומין ובהיותו של “כל יחיד מלך”.

אני רוצה בעת הזו להביע תודה, הערכה, הערצה ואהבה גדולה לחברים שהלכו אתי מתחילת הדרך – אסף ריבלין, עופר בוטון, מיכל סבח, דוד אוזן ונועם ביטון. תודה והערכה עצומה גם לדניס אייזמן שהצטרף אלינו בשנה וחצי האחרונות ולא הפסיק להפעים אותי בבגרות, האומץ והמנהיגות שגילה בגילו הצעיר.

האנשים האלה החזירו לי את האמון בבית”ר, את האמון בחברה הישראלית. את האמון באנשים. אין שום דרך שבה נוכל להודות מספיק לאנשים האלה. אנשי עבודה צנועים ופשוטים שמוכנים להקריב כל כך הרבה מעצמם בשביל הדרך שהם מאמינים שתוביל אותנו כחברה למקום טוב יותר.

יחד אתכם, חברי עמותה, אוהדים ותומכינו הרבים בכל הארץ, הוכחנו ונמשיך להוכיח, שאכן “אין בכוחו של אדם לעקור מתוך לבו את התקווה לעתיד טוב יותר”.

תל חי!

איציק

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

יוני 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30