יוסי, חלוץ שלי מוצלח: ריאיון עם שחקן הקבוצה, יוסי אסייג

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאת: אמיר אליהו

כמו משה רבינו, גם יוסי אסייג מצטיין בהנהגת בני עמו אל הארץ המובטחת – מבלי להיכנס אליה בעצמו. ב-3 העונות הקודמות היה החלוץ המוציא לפועל הבלתי מעורער של הקבוצה שעלתה מהמקום הראשון בליגה א’ דרום לליגה הלאומית (הפועל מרמורק, סקציה נס ציונה ומ.ס כפר קאסם), עם לא פחות מ-74 שערי ליגה בסה”כ, כולל שתי זכיות רצופות בתואר מלך השערים של הליגה. בכל פעם מחדש, מסיבות שונות, לא הצטרף לחבריו בליגת המשנה, ועבר ליעד חדש בליגה א’ דרום. 

המגמה הזאת המשיכה גם בקיץ האחרון: אחרי שהוביל את מ.ס כפר קאסם לעליית ליגה, הסקורר המדופלם הצטרף לבית”ר נורדיה במטרה להמשיך בביצוע עבודתו המקצועית – קבלן עליות. למרות הצעות שקיבל מליגות גבוהות יותר, הוא בחר בצהוב-שחור במטרה לעשות את מה שהוא יודע לעשות טוב יותר מכולם, ולהוביל עוד קבוצה אל צמרת הכדורגל הישראלי. 

השידוך אסייג-נורדיה התחיל היטב, וב-7 מחזורי הליגה הראשונים הוא הבקיע לא פחות מ-7 שערים (לצד שלושער נהדר בגביע נגד הכח רמת גן), וכהרגלו התבסס בראש טבלת כובשי השערים בליגה. אלא שבתקופה האחרונה ניכרת האטה, ובד-בבד עם התוצאות המאכזבות שרשמה הקבוצה, אסייג לא הצליח למצוא את הרשת ב-6 המחזורים האחרונים. למרות זאת, הוא נותר אחד מאנשי המפתח במאמצים שלנו לחזור למאבקי הצמרת אחרי תקופה לא פשוטה. נראה שכולם יסכימו שאם אנחנו רוצים לסגור את הפער מקבוצות החלק העליון, אנחנו צריכים את אסייג בעניינים.  

השבוע שוחחנו איתו כדי לשמוע ממנו כיצד מיצב את עצמו כמושיען של קבוצות ליגה א’ דרום, מה הוא עושה כדי להתגבר על התקופה החלשה, ומהם המפתחות שלנו ליציאה ביחד לדרך חדשה. 

יוסי, ספר לנו על עצמך בקצרה.
“אני בן 31, נשוי לספיר ואב לאבישג בת השנתיים וחצי ולאימרי בן השנה וחצי, שיהיו בריאים. הם ילדים קטנים, אבל עם ההתפתחות של היום, הם לא מתנהגים כמו בני שנתיים וחצי. אני לוקח את אבישג לכל מקום, מטייל איתה המון, והיא מבינה פשוט הכול. היא החברה הכי טובה שלי, אפילו שהיא בת שנתיים וחצי…”.

אתה משתף אותה בצרות של נורדיה?
“לא, איזה צרות, הכול בסדר. אנחנו נתחיל לנצח והכל יראה אחרת”.

אתה מרוכז כולך בכדורגל או עובד בעבודה נוספת במקביל?
“אני עובד שעתיים בבוקר בעיריית תל-אביב, ואחרי זה מתפנה לבית ולמשפחה, ובצהריים הולך לאימון. אבל בוא נגיד שהכדורגל הוא העבודה הראשונה שלי – וככה ראיתי את זה כל החיים. בחרתי בכדורגל כמקצוע והלכתי עם זה עד הסוף. לא זלזלתי אף פעם: כשהיינו צעירים, היו כאלה שהיו יוצאים לפני המשחקים, כי היו עליהם כל מיני השפעות. אני בחרתי לא לעשות את זה. תמיד ישבתי בבית וחיכיתי למשחקים, כמו שצריך. אם אני מביט אחורה, ומסתכל על החברים ששיחקו איתי, אני רואה שחלק פרשו, וחלק הגיעו לקבוצות בליגות נמוכות מליגה א’. בסופו של דבר, אם אתה רוצה להיות כדורגלן מקצועי, שהכדורגל הוא מקור הפרנסה העיקרי שלו, אתה צריך לוותר על הרבה דברים”.

אסייג, מנס ציונה במקור, גדל במחלקת הנוער של סקציה נס ציונה, ואף שיחק שנה אחת במחלקת הנוער של הפועל תל אביב. הוא עלה לקבוצת הבוגרים של נס ציונה, ושם תקע יתד במהירות: “בגיל 19-18 כבר הייתי מלך השערים של הליגה הארצית. חתמתי בנס ציונה ל-3 שנים, ובעונה השלישית הסוכן שלי, דודו דהאן, החלטנו לוותר על החוזה כדי לקבל את כרטיס השחקן שלי”. הוא עבר להפועל רעננה, שם שיחק במשך שתי עונות, ואף היה שותף מרכזי לעלייתה לליגת העל. “עד היום זוכרים אותי שם, ואני יכול להגיד שבמו-רגלי העליתי את רעננה לליגת העל, יחד עם קובי חסן”, הוא נזכר. “הייתה לנו עונה מטורפת, שכללה כמות שערים גדולה. בעונה לאחר מכן, כשהקבוצה המשיכה בליגת העל, הציעו לי חוזה גדול, אבל לא הסכמתי”. הוא עבר להפועל רמת גן מהליגה הלאומית, בתקופה בה שיחקה באירופה בשל זכייתה בגביע המדינה. ואז, בינואר 2014, קיבל את ההזדמנות שלו בליגת העל על ידי הפועל עכו בליגת העל. חצי עונה רשם שם אסייג, כולל שער ניצחון נגד הפועל תל אביב (“אהובתכם”, כדבריו). 

דווקא אז בשיא ההצלחה שלו, בחר לרדת ליגה ולעבור למכבי יבנה. “קיבלתי טלפון מיבנה, שרצתה אז להרכיב קבוצה לעלייה לליגה לאומית. זה נשמע לי טוב, כי היו שם שחקנים כמו ניבאלדו, דוד רביבו, ליאור ג’אן והשוער ניר אברבאנל. זאת באמת הייתה קבוצה טובה, אבל הדברים לא הסתדרו שם. בדיעבד, אני חושב שזו הייתה החלטה לא נכונה מבחינתי לרדת לשחק בליגה הלאומית, במקום להמשיך לשחק בליגת העל, כי לרדת זה הכי קל, ולעלות חזרה זה קשה. אבל הדברים האלה הם גם עניין של מזל בקבלת ההחלטות: בזמנו התאמנתי במשך חודש בקריית שמונה, ורן בן שמעון אהב אותי כשחקן, אבל הדברים לא הסתדרו מבחינה כספית. ובאותה עונה הם לקחו אליפות”. משם, עבר אסייג להפועל הרצליה מליגה א’ צפון. “זו הייתה הפעם הראשונה שלי בליגה א’, למרות שלא כל כך רציתי לשחק בליגה הזאת. אבל לא הייתה לי ברירה, כי הציעו לי חוזה טוב. לצערי, הפסדנו את האליפות במחזורים האחרונים”.

אחרי עונה במחוז הצפון של ליגה א’, עבר אסייג למחוז דרום. “יש שחקנים שקשה להם להשתלב בליגה א, כי זו ליגה לא קלה”, אומר אסייג. “אני חושב שהליגה הלאומית וליגת העל קלות יותר, בשל המגרשים הטובים יותר. בליגות האלו מאפשרים יותר לשחק כדורגל. בליגה א’ יש יותר בלאגן ואגרסיביות ופחות כדורגל, אז צריך חצי שנה-שנה להתרגל לליגה הזאת, ואז אתה פורח. יש מי שמתרגלים לזה, ויש מי שפורשים”. 

אסייג, כפי שאנחנו יודעים, נכנס לקטגוריה הראשונה. “גם במרמורק לקח לי זמן, אבל דרכה למדתי להכיר את ליגה א’ דרום. זה לא היה קל. כבשתי 15 שערים, עליתי ליגה עם הקבוצה, ואהבו אותי מאוד, אבל משהו היה חסר לי – רציתי לעלות ליגה עם נס ציונה, המקום שגדלתי בו”. 

הרצון היה הדדי: בקיץ 2017 נס ציונה החזירה לשורותיה את הסקורר תוצרת הבית, ותוגמלה על כך בגדול עם לא פחות מ-30 שערי ליגה. “זאת הייתה עונה מדהימה אישית וקבוצתית”, הוא מספר עכשיו. על הדרך, אסייג גם שבר את שיא הכיבושים בליגה א’ שבו החזיק במשך כ-30 שנה לא אחר מאשר דודו של אסייג – דני משה (29 שערים).

אלא שכמו במקרה של מרמורק, גם בנס ציונה אסייג היה על תקן המושיע שמעלה את המועדון אל הארץ המובטחת, ולא נכנס אליה בעצמו. מחלוקות כספיות בינו לבין המועדון בקיץ שעבר הובילו לכך שיעזוב את סקציה. “אני הייתי מוכן להתפשר על הכול כדי להישאר בבית שלי, כי בית לא עוזבים כל כך מהר. אני אומר את זה למרות שבכל מקום שבו אני משחק, אני חווה אווירה ביתית שגורמת לי להרגיש כמו שחקן בית, ולא כמו אורח”.

אסייג נשאר בליגה א’ דרום, והפעם הצטרף למ.ס כפר קאסם. “גם שם שאלו אותי הכתבים בתחילת העונה איזה שיא אני רוצה לשבור. עניתי שאני רוצה לשבור את שיא הכיבושים של עצמי, וכולם צחקו. אבל זה כמעט קרה – הגעתי ל-29 שערים”. גם הפעם זה הסתיים בעליית ליגה, כשאסייג מסיים עונה שנייה ברציפות כמלך שערי הליגה, בפער ניכר.

“צריך להבין, בגילאים האלה, אם אתה לא מציב לעצמך מטרות ואתגרים, אתה יכול לדעוך וללכת אחורה. לכן אני תמיד מציב לעצמי אתגרים ומטרות, וככה מכניס את עצמי לדרייב. אם אחשוב רק ממשחק למשחק, זה לא יתרום לי כלום, ויגרום לי רק ללכת אחורה”.

בשלוש העונות האלו, מה היה הסוד של הקבוצות שעלית איתן? האם זה היה התקציב הגבוה או סיבות אחרות?
“אני חושב שזה מתחיל בתקציב הגבוה, אבל זה לא רק כסף, כי בשביל לעלות ליגה צריך תלכיד שרץ לאורך זמן. בנס ציונה התקציב לא היה כל כך גדול, והחוזקה שלהם הייתה שהשאירו הרבה שחקנים מהעונה הקודמת. הם השאירו את השלד של השנה הקודמת, והוסיפו שלושה או ארבעה שחקנים, וממש כמו פאזל, התוספת של השחקנים החדשים התלבשה, וזה היה סיפור טוב. זה גם מה שקורה עם כפר קאסם, השאירו 6-5 שחקנים מהשנה שעברה, הוסיפו עליהם את הרכש  והם באמת קבוצה טובה, גם השנה בליגה הלאומית. מרמורק, לעומתם, כשהם החליפו את כל השחקנים שעלו ליגה, ירדו ליגה בסופו של דבר, כי חיבור של קבוצה זה דורש תהליך”.

“גם בנורדיה, החליפו העונה המון שחקנים ולוקח זמן עד שהקבוצה מתחברת, אבל לא תמיד יש זמן. אם אתה מסתכל בדיעבד, אתה אומר לעצמך שאין זמן ואתה חייב לתת תפוקה מהירה, ולפעמים זה קשה. אם אתה רוצה להשיג את הפער ולחבר את השחקנים כמו שצריך, זה קשה וזה לוקח זמן. אני מקווה שבמשחקים הקרובים זה כבר יתחבר לנו, כי יש לנו קבוצה טובה”.

בקיץ האחרון בוודאי היו לך הרבה הצעות, ובעצם חצי ליגה רדפה אחריך. למה בחרת דווקא בנורדיה?
“ברוך ה’ היה לי קיץ לא פשוט, עם הרבה הצעות גם מהליגה הלאומית וגם מליגת העל. בשל סיבות כלכליות לא בחרתי בליגת העל, כי אני לא בשנות העשרים שלי. היה חשוב לי להיות בקבוצה שתיתן לי דרייב, כי אם אגיע לקבוצה ולא יתנו לי לשחק, אני עלול לדעוך ובחצי שנה להרוס את כל מה שבניתי ואת כל הדרייב והאש שיש בי. גם הליגה הלאומית הפכה לליגה של קידום שחקנים צעירים מקבוצות גדולות. הליגה מלאה בשחקנים של מכבי חיפה, מכבי תל אביב, בית”ר ירושלים והפועל תל אביב, כל הקבוצות הגדולות, כמו ליגה לקדם צעירים, וזה גם לא התאים לי. החלטתי שאם אני לא הולך לקבוצות הגדולות בליגה הלאומית, עדיף לי להישאר בליגה א'”. 

“לגבי נורדיה, ירון (שרפשטיין, יו”ר הוועד המנהל – א”א) ומומי (דהן, חבר הוועד והספונסר – א”א) לא הרפו ממני – במובן החיובי, כמובן. ראיתי את הנכונות שלהם. ישבתי איתם, הם הסבירו לי על המועדון ועל האופן שבו הוא מתנהל, והם גרמו לי להבין שבמקום אחר לא אחווה קהל וסביבה קהילתית כמו שאחווה בנורדיה. ירון יכול להעיד על כך שמההתחלה היה ברור שאני רוצה להצטרף רק לנורדיה, זה עניין אותי, הרגשתי שאני מקבל את הדחיפה כדי לחתום”. 

“היו לי הצעות גם מליגת העל, אבל העדפתי להישאר בליגה א” (גלעד אימס)

בינתיים, אסייג מרוצה מההחלטה שקיבל. “נורדיה היא באמת בית חם. לא מחסירים מאיתנו דבר, היד פתוחה, ונותנים לנו את כל מה שצריך כדי להצליח. יש פה תנאים שאין אפילו בליגה הלאומית. יש לנו חדר הלבשה חדש, כיבוד באימונים. פה אני לא צריך לחפש את הגרביים והחולצה, או להתעצבן שאין מים חמים במקלחת. אלה דברים שנראים קטנים למי שמגיע מבחוץ, אבל לשחקנים שעברו משהו בכדורגל זה לא מובן מאליו שבכל אימון יש לך את הדברים האלה. זה גורם לך כשחקן להרגיש טוב ולרצות להחזיר למועדון שמפנק אותך. קצת כואב לנו, השחקנים, שמבחינה מקצועית אנחנו לא מציגים את מה שההנהלה רוצה לראות”.

למה זה קורה?
“החברים ואני מתוסכלים מכך שאנחנו לא מצליחים להפנות את האצבע אל הבעיה המדויקת. אני מקווה שנמצא אותה, ושנתקן בהתאם”.

משחק ההגנה שלנו חלש במיוחד, וספגנו כבר 20 שערי ליגה. למה זה קורה?
“אני חושב שכל משחק ההגנה שלנו לא היה טוב עד עכשיו. ספגנו גולים פשוט שטותיים. כמעט בכל משחק ספגנו גול, וקשה לנצח ככה. בשביל להיות קבוצה לעלייה, אנחנו צריכים ליצור קבוצה ‘רעה’, שלא סופגת גולים; קבוצה אגרסיבית ששומרת על רשת נקייה. ככה עולים. זה לא הסתדר לנו, ואני לא רוצה להיכנס לשיקולים של ההנהלה והצוות המקצועי  שהשאירו את המצב ככה, אבל אנחנו ננסה לעשות את הכי טוב עם מה שיש”. 

אתה חושב שצריך לחזק את הקבוצה בעוד שחקני הגנה?
“אלה דברים שאני משאיר למאמן ולבעלים. התפקיד הכי קל בכדורגל הוא להיות אוהד ולהסתכל מבחוץ. כשאתה בתוך המגרש, זה שונה לגמרי, זה דינמי ואתה צריך להתמודד עם לחצים, עם הכדור ועם המחשבות. מבחוץ, תמיד קל להגיד מה צריך לעשות, לשאול למה שחקן לא מסר או למה לא הציבו שחקן מסוים בעמדה מסוימת. לפעמים המצב שונה מהאופן שבו שהוא נראה מבחוץ”.

נקודת ציון חשובה בעונה שלנו, ללא כל ספק, היא הגעתו של אחד השמות הגדולים בליגה הזאת – מי אם לא אבירם ברוכיאן. למקרה שתהיתם, אסייג מרוצה במיוחד מהצטרפותו של הקשר הירושלמי הוותיק: “אני חושב שהגעתו של אבירם עזרה לי, כי חלוץ צריך מישהו יכניס לו כדורים ומישהו שיראה אותו, ולאבירם יש את היכולת הזאת להכניס כדורים, וזה מה שהוא עשה במשחק הזה.

איך באמת התיאום ביניכם, שני שחקנים עם כל כך הרבה ניסיון ויכולת?
“בסדר גמור. אני לא אחד כזה שאוהב לקחת על עצמי. אני מפרגן לכולם, ורוצה שכולם יהיו  מנהיגים כי זה מה שטוב לקבוצה. צריך לתת לכל אחד להוביל בדרך שלו. אם יש כמה מוחות, זה טוב יותר ממוח אחד שרוצה להנהיג לפי רמת הידע שלו. אבירם שחקן ואדם טוב שמביא דברים טובים לקבוצה, והידע והניסיון שלו לא מוטלים בספק. הגעתו של אבירם חיזקה אותנו, הן בשל יכולת המנהיגות שלו והן בשל יכולתו המקצועית. אני מקווה שהוא ייתן לנו את הפוש שדרוש לנו להמשך עונה טובה”.

ובפן האישי, עד המשחק באזור כבשת כמעט בכל משחק, ומאז אתה לא מוצא את הרשת.
“אני מנסה להבין את זה גם עם עצמי. אני יושב בבית עם אשתי, ועם כמה יועצים-מאמנים שהם חברים שלי, ואנחנו דנים בנושא. אני אוהב לנתח את מצבי בחיים ובכדורגל, ולהבין למה יש לי תקופות כאלו. לא כל כך הצלחתי לעלות על הסיבה שזה קרה, אבל אני מבין שזו פשוט תקופה כזאת, ושהגיוני שאחרי שלוש שנים תהיה דעיכה, עם כמה משחקים שלא אבקיע בהם. אני עדיין נותן את הלב והנשמה בכל משחק, כי זה חשוב לי. כרגע הגולים לא כל כך מעניינים אותי. יותר חשוב לי להוציא את הקבוצה לדרך חדשה – ולא חשוב כרגע מי יבקיע”.

במשחק בהרצליה, לא כבשת אבל הגעת למצבים מעולים והחמצת.
“לא הלך לי כל כך מבחינת שערים, אבל הייתי נוכח ונתתי מעצמי. אני מקווה לחזור להבקיע עכשיו במשחק הקרוב נגד עירוני אשדוד. זה באמת משחק סופר חשוב, ובשבילי הוא משחק העונה, ואתן בו את כל יכולות המנהיגות שלי ואת כל כולי”.

בתקופת בנודיס שיחקנו עם שני חלוצים, עד לא מזמן עם נבו (שעזב אותנו), ועכשיו עם גובזה. אתה אוהב לשחק עם חלוץ נוסף לידך?

“האמת היא שאחרי שלוש השנים שלי בליגה הזאת, הגיוני שהשמירה עליי תהיה אגרסיבית ולחוצה, ולכן אני שמח שמשחק לידי עוד שחקן. זה יכול לקחת תשומת לב ממני, וגם לאפשר לשחקנים אחרים להבקיע, כמו שקורה במשחקים האחרונים. זה לא קל כשכל משחק אני מקבל שמירה כפולה משני שחקנים, ואני לא יכול לעבור עשרה שחקנים ולהבקיע גול מול שער ריק. אני שמח שיש בקבוצה עוד שחקנים איכותיים שיכולים להבקיע. בכל מקרה, אלו החלטות שהמאמן מקבל. לא משנה אם יש חלוץ אחד או שניים – תמיד אנסה להבקיע גול”.

איך שיתוף הפעולה עם גובזה?
“בסדר גמור. אחלה אדם, אחלה אישיות ואחלה שחקן. הוא עובד קשה ורוצה להבקיע. אני תמיד מדבר איתו ומנסה להדריך אותו, ויאמר לזכותו שהוא מקשיב. אני מלמד אותו קצת על נוכחות נכונה ברחבה, איפה להיות ואיפה לעמוד כדי להבקיע גולים. אני שמח שהוא מקשיב לי. אני צופה לו עתיד טוב”.

יכול להיות שאם השילוב יעבוד טוב, אתם יכולים להיות הצמד הכי טוב שהיה בליגה הזאת. אבל זה לא רק גובזה, אין לנו מספיק גולים משאר החברים בקבוצה.
“כמו שאמרתי, צריך למצוא את הנוסחה שתגרום לקבוצה לרוץ ולשחק כדורגל טוב יותר ושוטף ואז נגיע ליותר מצבים. אני מסכים שכולם צריכים להשתתף בהבקעת השערים, ולא רק יוסי אסייג. חשוב לנצח כקבוצה, כי בסופו של דבר הצלחה שלי היא הצלחה של הקבוצה, והצלחה של הקבוצה היא הצלחה שלי. אנחנו יחד בתוך מערכת, בתוך קהילה, בתוך איגוד, ואני מקווה שיהיה בסדר, כולם יכבשו וייתנו מעצמם, ואני מקווה שנשמח”.

“זה לא קל לקבל שמירה כפולה בכל משחק” (גלעד אימס)

מה המצב החברתי בחדר ההלבשה? בחודשים האחרונים היו בעיות משמעת ושחקנים מובילים שילמו את המחיר ושוחררו.
“יש לנו חדר הלבשה טוב, ולא נתקלתי עד עכשיו במריבות בחדר ההלבשה. בהרבה מקומות אפשר להיתקל דברים כאלה, אבל פה אין את זה, ככל שאני יודע. אני לא רוצה להיכנס לנושא בעיות המשמעת. מה שההנהלה סגרה עם השחקנים, זה מה שהיה. אני אוהב דברים חיוביים, לא שליליים. אני מקווה שלא יהיו בעיות משמעת נוספות”.

נותרו לנו עד סיום הסיבוב שני משחקים קשים – אשדוד בבית ואחרי זה משחק נגד הכח רמת גן בחוץ. איך אנחנו מוציאים את מקסימום הנקודות האפשריות?
“אני רוצה לנצח, ואנחנו רוצים לנצח כל משחק, כדי להתקדם קדימה לצמרת, לאן שאנחנו צריכים להתקדם. כל הלחץ יהיה בשישה-שבעה המשחקים האחרונים, שם כולם נופלים ואתה צריך להיות קרוב לצמרת כמה שיותר במחזורים האלה. אני מקווה לנצח את המשחקים במחזורים הקרובים, בעזרת השם. אני מאמין ביכולת שלנו, מאמין בשחקנים ובמערכת, ומאמין באוהדים שידחפו אותנו, ביום שישי נגד אשדוד, ובמשחק העונה נגד הכח”. 

לאסייג יש גם מסר לטווח הרחוק יותר: “אני מאמין במערכת שנקראת בית”ר נורדיה ירושלים, אני מאמין במקום הזה ואני מאמין שאנחנו יכולים להתקדם ולהיות קבוצה חזקה, אימתנית ולוחמנית שבאה, עובדת ומספקת גולים ושמחת חיים. פשוט אנחנו צריכים להביא את זה, אמרתי כבר שאנחנו צריכים למצוא את הנוסחה, ואני מקווה שיראו את זה כמה שיותר מהר”. 

“הכדורגל הזה הוא מטורף ודינמי, וזה משהו שאי אפשר להבין. עם שני ניצחונות אתה יכול למצוא את עצמך במקום שלישי או שני, ופתאום הכול נראה אחרת – יותר אוהדים באים למשחקים, כל המקום נעשה מטורף, הולכים למפגשים להביא אוהדים, ויהיה יותר חשק לעשות דברים. אני יודע איך זה שלקבוצה לא הולך ולאוהדים יורד החשק לבוא למשחקים, ויורד החשק גם פה, ואין לך כוח לבוא, והאווירה לא טובה. ניצחונות הם הדרך הטובה ביותר לגרום לאוהדים לבוא למגרשים, אני מבין את זה”.

בוא נדבר על שאר הליגה: אחרי הניצחונות במשחקי ההכנה ונגד הכח בגביע, חשבנו שנדרוס את הליגה. בפועל הכח היא זאת שמוליכה, ללא אף הפסד.
“זאת ליגה באמת משוגעת, אי אפשר להבין אותה. צריך לזכור ששחקנים אינם רובוטים שאפשר להפעיל בלחיצת כפתור, ו’יאללה, תרוצו ותנו גולים’. לדוגמה, יובל נעים, שהוא חבר טוב שלי ומאמן מצוין, מונה למאמן של אשדוד – אבל זה לא אומר שעכשיו היא תנצח אוטומטית. הליגה התחזקה: אין קבוצות חלשות בליגה הזאת. כמו בליגה הלאומית, יש כאן הפרשים קטנים בין המקום השני והשלישי למקום העשירי. אם אתה משיג שני ניצחונות אתה יכול להגיע למקום השלישי, ואם אתה צובר שני הפסדים, אתה כבר יכול לרדת למקום ה-12-11. בליגה כזאת, היריבות לומדות אותך ממשחק למשחק. וכמובן, הגיוני שכשאתה בונה קבוצה להתמודדות על העלייה, יבואו למשחקים נגדך כדי לסגור ולצופף, ויהיה לך יותר קשה. ירמיהו חולון, למשל, צופפה ועקצה אותנו פעם אחת. כדי לנצח, אנחנו צריכים לשים לב יותר לצד ההגנתי, ולדעת לא לספוג, כי אנחנו כבר שווים גול-שניים במשחק”.

למרות התקופה המאכזבת, פער הנקודות מהפלייאוף העליון לא גדול, ובאופק עדיין ניתן לראות את הפסגה. אסייג מקפיד לשמור על אופטימיות: “חומר שחקנים שלנו מצוין, ואנחנו יכולים לעבור כל קבוצה. אנחנו פשוט צריכים שהדברים יידבקו לנו; שיהיה משחק אחד או שניים של טירוף, שנשטוף איתו את המגרש ואז כל השחקנים ייקבלו ביטחון. זה מה שייתן לנו את הדרייב להמשך, ואני מקווה שזה יקרה כבר במשחק הקרוב. הכול בסדר, והאוהדים יכולים להיות רגועים”.

אנחנו נהיה רגועים, אם אתה נשאר אתנו עד הסוף העונה.
“כן, בטח, בטח. אני אוהב את המקום הזה”.

בפגרת השזרוע הארוכה קראנו שהרבה קבוצות רודפות אחריך והציעו הצעות מפתות.
“אהיה אתכם גלוי: גם בתקופה האחרונה, כשהתוצאות שלנו לא היו טובות, הייתי גלוי עם היו”ר ירון בנוגע לפניות שאני מקבל. קיבלתי הרבה הצעות עם הרבה כסף, שהיו אמורות לבלבל אותי, אבל בחרתי שלא ללכת. גם כשהתקשרו אליי מהליגה הלאומית, החלטתי שאני לא עוזב את נורדיה כי טוב לי פה. יש לי משימה ואני רוצה להשיג אותה, כי היא חשובה לי, ובשביל זה באתי. אני לא עוזב קבוצה באמצע, כי זה האיש שאני. התחברתי לאוהדים שהם אנשים טובים ותומכים, כמו שאתה יודע. גם שלא הולך לך, אתה לא שומע קללות, וזה כיף ויוצר את החשק להישאר בנורדיה. אני אשמח לשמח אותם כמה שאני יכול, כי זו המתנה הכי גדולה ש-ה’ נותן לי – לשמח את האנשים. לא כל אחד זוכה לזה”.

אתה רואה בנורדיה משהו ארוך טווח? יש לך תדמית של קבלן עליות, העלית את מרמורק, נס ציונה וכפר קאסם, באת לסמן V על נורדיה או שאתה רוצה להיות כאן לטווח ארוך.
“אני רואה כאן משהו לטווח ארוך, אני חושב שיש פה פרויקט אדיר, פרויקט באמת טוב. אין אנשים כאלה כמו מומי וירון, שמאפשרים לך להתקדם ולרוץ קדימה, ואני אשמח להישאר כאן כל עוד שירצו בי. אם הם ירצו שאהיה פה, אהיה פה כל הזמן”.

אבל אתה מודע לכך שזו לא קבוצה עם בעלים אחד רגיל שקובע הכל. בנורדיה יש המון אנשים, שעושים הכול בהתנדבות ולוקחים עמוק ללב.
“ברור, לכן זה ראוי להערכה, בגלל זה אני אומר שאלה דברים לא מובנים מאליהם. אני מבין שזה לא פשוט שאנשים נותנים מהזמן שלהם ומתפנים מהעניינים האישיים שלהם. לצאת מהבית ולבוא לתמוך בקבוצה – זה דבר מעורר הערכה. לימדו אותי להעריך כל דבר קטן בחיים, ובגלל זה אני רוצה להישאר פה”.

קשה לך עם תחושת אי ההצלחה, ראינו כמה פעמים שאתה ממש לוקח ללב את המצב.
“אני לא חושב שהייתה בנורדיה קבוצה שהתמודדה על עלייה עם לחצים כמו שיש העונה. אני יכול להבין שאין כאן בעלים עשיר שנותן כסף, אלא מדובר במימון של קהילת אוהדים. בכל הסיפור הזה שבין האוהדים והשחקנים, אתה רוצה להניב תוצאות מיידיות, אבל לפעמים זה לוקח זמן. לפעמים לוקח עונה אחת או שתיים, ורק אז הכול מתחבר. אם, חס וחלילה, לא נעלה השנה, נעלה בשנה הבאה”.

“אני באמת רוצה להגיד לאוהדים שאנחנו עושים מאמצים רבים כדי להצליח. אני יודע שהשקיעו המון כדי להביא אותי, ואני גם אוהב את הציפיות שיש ממני. אני אוהב את הדרייב ואת האקשן, הקבוצה הזאת היא בית, ואני אשמח להישאר פה עוד שנים!”.

לסיום: לקראת אשדוד, אם אתה רוצה לסיים במסר לקהל, לקראת שישי, אז זה הזמן.
“אני רוצה קודם כל להגיד לאוהדים תודה רבה על התמיכה האינסופית שהם נותנים לי. אני פה בלב שלם וב-100 אחוז. כל עוד בנורדיה ירצו אותי אני אהיה פה – לא כל עוד אני ארצה. קשה למצוא מקומות טובים וחמים כמו נורדיה. אני מקווה לשמח אותם כבר בשישי הקרוב”.

מחכים לסיום הבצורת. אסייג בפוזה שהוא מכיר היטב (ינון פוקס)

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.