“המטרה שלנו היא קודם כל להישאר בליגה” – ראיון עם פיני “הגדול” ולקוביץ’

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

“לאורך כל העונה אנחנו צנועים ולא מתראיינים. נמשיך כך, תודה”. מההודעה ששלח לי חבר הנהלת מכבי שערים בתגובה לבקשתי לראיין את מאמן הקבוצה, שלומי עמר, לקראת המשחק מול בית”ר נורדיה, ניתן היה לחשוב שהמועדון הרחובותי המפואר, שנשר אשתקד מהליגה הלאומית, שרוי בלחץ. מי שהציל את המצב וניאות להתראיין בשמחה הוא לא אחר מפיני ולקוביץ’, המכונה “פיני הגדול”, לבטח האוהד המפורסם ביותר של הקבוצה ומי שמלווה אותה לכל משחק כבר מעל 20 שנה, מנהיג את המקהלה ביציע, וידוע במיוחד בסרטונים מרימי המורל שהוא נוהג לצלם לאחר משחקים. בקיצור, פיני הוא הדוגמא האולטימטיבית למה שנקרא בעגה העיתונאית “דמות צבעונית”.

פיני הגדול, נבחרת לייצג את מכבי שעריים בראיון הזה לאחר שבמועדון סירבו להתראיין. אתה חושב שהסירוב הזה נובע מלחץ?

“האמת שאין לי מושג מה הסיפור, אבל אני לא חושב שיש לחץ במועדון. ההיפך, אנחנו שמחים כי לא ציפינו להיות עם 14 נקודות בשלב הזה”.

כלומר, הציפיות מלכתחילה לא היו לכיוון הצמרת.

“תראה, אחרי שירדנו ליגה בשנה שעברה התחלפו פה מעל 20 שחקנים. רוב הסגל היום כולל שחקנים צעירים, כשאנחנו למעשה הקבוצה הכי צעירה בליגה. אלדד פרי שרף פה מעל 15 מליון שקל בשנתיים, אבל אחרי הירידה זה סיפור אחר לגמרי. השנה אני ועוד מספר אוהדים אספנו כסף והעמדנו תקציב. אני שמתי 1200, היו אחרים ששמו 5,000 ו-10,000. אלדד פרי, כפי שהבטיח, השווה את הסכום שהצלחנו לאסוף והוסיף לתקציב, וככה הגענו בסה”כ לכחצי מליון שקל. אבל היו לנו עוד הוצאות על שיקום המגרש, וזה סדר הגודל בסה”כ”.

כלומר, אתם למעשה סוג של קבוצת אוהדים.

“אפשר לומר, למרות שאין אצלנו ועד או מניות כמו אצלכם, והמנהל גל איילון הוא איש של פרי שגם מקבל את השכר ממנו”.

מה הוביל לדעתך לירידה מהלאומית?

“תראה, בעלייה לפני שנתיים אלדד פרי שפך פה סתם 8 מליון שקל, ואם הוא היה חושב שצריך הוא גם היה שם 20 מליון. הוא נכנס לשיגעון, אבל אז אף אחד לא התערב לניר קלינגר (המנהל המקצועי לשעבר).

ובשלב הזה האוהדים שלכם אפילו קיללו את אלדד פרי.

“האנשים שקיללו לא מייצגים את רוב האוהדים הטובים שיש לנו. מדובר על עשרים אוהדים בעייתיים שהיו באים שיכורים למשחקים. ניסינו לטפל בהם, וכמו שאתם בטח יודעים מבית”ר זה לא קל לטפל באנשים מהסוג הזה. אבל הנה, השנה הם לא באים”.

אוהדי הצלחות.

“בדיוק כך”.

עד כמה הגעגוע לדרבי מורגש מול מרמורק מורגש?

“חבל על הזמן, זה הדבר שהכי מביא את הצבע למשחקים”.

אבל יש פה מעבר לצבע. זאת יריבות רצינית, היסטורית.

“כן, אבל היא באה לידי ביטוי בהקנטות, לא באלימות פיזית ואפילו לא בקללות, אם תשים לב. יש משפחות שלמות ברחובות שמחולקות בין שעריים ומרמורק – אפילו הבת שלי יוצאת עכשיו עם אוהד מרמורק שרוף. היא אוהדת שעריים בגללי, אבל הוא התחיל לגייר אותה…”.

אתה רואה הבדל רציני בין שני הקהלים?

“ההבדל מתבטא בעיקר בגודל. במרמורק, גם עכשיו כשהם בלאומית, לא מביאים יותר מ-300-400 אוהדים, גג. יש להם גם הרבה אוהדים דתיים, אז הם לא יכולים להגיע בשבת. לנו יש פוטנציאל קהל של אלפים”.

המשחק מחר ייערך באיצטדיון מכבי שעריים המיתולוגי, ששימש את הקבוצה עוד בשנות השמונים, כולל בעונה בה שיחקה בליגה הראשונה. למרות שמדובר באיצטדיון גדול יחסית, נכון להיום הוא מאושר לאכלוס של כ-500 אוהדים בלבד.

מה היחס שלכם לנורדיה?

“אנחנו נקבל אתכם בברכה. מצער אותי שלא מאפשרים להביא יותר קהל. זה עניין של אישורים ופרוצדורות, אחרת היה אפשר למלא את המגרש ב-1,500 צופים. אבל אני בטוח שגם ככה תהיה אווירה טובה”.

ומה יקרה על הדשא?

“תראה, אנחנו מגיעים בסגל מלא ואחרי שני ניצחונות רצופים. רואים שהעסק מתחיל להתחבר וזה משהו שהיה צפוי שייקח זמן. גם המאמן שלומי עמר ידע את זה מראש. אני צופה משחק שקול”.

לסיום, ספר מאיפה הכינוי “פיני הגדול”

“זה משהו שהאוהדים הדביקו לי מזמן. הייתה תוכנית טלוויזיה כזאת, אבל השם נובע גם מכך שאני גדול גוף”.

מראיין: אלישי אור ים

תחקיר: ארז טיקולסקר

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.