סיכום סיבוב, סיכום שנה / אבישי סלע

ברגעים טרופים אלה, כאשר נדרש אוהד לסכם סיבוב משחקים, חייב אוהד לשאול את עצמו: לו היה פרופדוק בראון, עם הדלוריאן שלו, מגיע אליי אי שם בחודש ספטמבר ואומר לי עם בלוריתו הכסופה והמתנפנפת: שמע, חבוב (ליסן, פאל), הקבוצה שלך עומדת לסיים במקום התשיעי אחרי סיבוב משחקים אחד, לא הייתי קונה? הייתי קונה. ולכן בשורה התחתונה קשה לקרוא לסיבוב הראשון של ביתר נורדיה חוסר הצלחה. במטרה המרכזית שלה היא עמדהקבוצה חדשה בליגה שהצליחה לתקוע יתד, להשיג כמה ניצחונות מרשימים, ובעיקר לתת את התחושה שהיא איננה אפיזודה חולפת.

אם תרצו, זה מתגלם היטב בתמונת הסיום של המשחק האחרון בסיבוב. ביתר כפס היא אחת הקבוצות הטובות והאיכותיות בליגה, והיא לא הצליחה להכניע אותנו. גם לא חולון. גם לא הכח רג בוינטר. נורדיה הצליחה לבנות לעצמה תדמיתמוצדקתשל קבוצה שגבה עיקש ואינה נכנעת בקלות לאף יריב. זה אמנם לא משהו שאפשר לתקצר ביוטיוב, או זיכרון לקחת אל הנצח, אבל זו המשמעות של תקיעת יתד. קודם תוקעים, אחר כך מחפשים לבנות משהו על היתדות האלה.

יחד עם זאת, אין ספק שראשי המועדון יידרשו לנקודות שאותן הם יודעים היטב: השמיכה של ביתר נורדיה, בליגה מאתגרת כמו ליגה א‘, קצרה מאוד. עד היום שותפו בקבוצה 26 שחקנים, שבעה מתוכם כבר אינם חלק מהסגל. מה שמשאיר לך רק 19 שחקניםמינוס אבובילאל אחד שנעדר מסיבות פליליות וכרמני אחד שלא ברבש ולא גניש בחרו להשתמש בו עד כה, נשארת בקושי עם 17 שחקנים ברוטציה. פציעה אחת של בניטח גררה את ציון זקן שוב לעמדת הבלם, פציעה אחת של מיקי רנדי מדגישה את הרכות והחדירות של הקישור, ואין מגן שמאלי מחליף ליניב פינק או מגן ימני מחליף ליונתן זדה. הסגל חייב להתעמק ולהתרחב, אם אנחנו רוצים להבטיח את מקומנו בליגה לפני שריקת הסיום.

וכמובן שהבעיה ההתקפית, גם היא, רובצת לפתחנונורדיה מסיימת סיבוב ראשון עם 11 שערי ליגה בלבד. חמישה מתוכם של גובזה. זו עדיין ההתקפה השנייה בחולשתה בליגה. חמישה שערים בלבד מעל הוד השרון. זה מספיק למקום תשיעי בגלל שנורדיה גם כמעט לא מקבלת שעריםאפילו ברצף ההפסדים הנורא שהיה לה, רק פעם אחת היא ממש התפרקהמול הסקציה. בכל היתר המשחקים היא ספגה שער אחד או שניים ופשוט לא הצליחה למצוא את הרשת בצד השני. כך שההגנה, למרות החסרונות האנושיים, בסהכ בסדר. עכשיו למצוא גם התקפה בצד השני, שלא מסתמכת רק על גובזה ועל יכולותיו, אלא מספקת עוד אופציות טובותגם על הדשא וגם מהספסל.

ועדייןזה היה הסיבוב הראשון בליגה חדשה, הקשה ביותר שעברנו עד כה, ויש בה כמה רגעים ששווה לתייק ולזכור:

שער הסיבוב: אביתר ברוכיאן, הכח בחוץ.

אחד השערים ההתקפיים הכי מרשימים שאני זוכר. כשהכח עוד היתה כוח, ובאה עם סגל מרשים ונוצץ למשחק הבית הראשון, הגיעה נורדיה הממזרית בהתקפה מהונדסת אחת שעקצה ושינתה את המשחק. מתפרצת מושלמת: היילה מתחיל עוד בחצי של הכח, עמרם קדימה, פינק לעוז, עוז לאמצע, היילה נוגע, הלל משאיר, עמרם מנסה לבעוט, ברוכיאן לוכד את הכדור במעופו, מגלגל אותו דרדלה חלש (אמנם), אבל מדויק. גול ראשון בליגה אדרום. הללויה.

רגע הסיבוב: אסף גובזה, קרית גת בבית, דקה 93.

כשמגיע הגול“, אמר מוטי קירשנבאום זצל, “אתה מרגיש את אלוהים“. וכך אדם בלתי רוחני כמו עבדכם הנאמן, הרגיש את אלוהים ברגע אחד מטאפיזי. 2-2. תוספת זמן. תחושה עמוקה ששוב החמצנו את זה. גם כשאנחנו כבר כובשים פעמיים והופכים פיגור ליתרון, הפנדל המסריח ההוא של קרית גת גרם לזה ששוב נאבד נקודות. ואז הגיע מיקי רנדי. במסירה אחת אמנותית, מסירת הייל מרי, הכדור הארוךארוךארוך מגיע עד אסף גובזה. בול על הרגל. סיבוב אחד על הבלם, גלגול, ואלוהים הופיע בפניך. לדקה אחת שם, איבדתי את עצמי, כמו ששרו גדולים ממני. רגע טהור של אושר מזוקק, עם גרון ניחר. הניצחון הכי חזק של נורדיה שאני זוכר עד היום.

שחקן הסיבוב: אסף גובזה

כי בסופו של דבר, גם כשמסתכלים על הנתונים היבשים וגם כשמסתכלים על יכולת המשחק שהשתפרה בעידן גנישהכל מסתכם בו. החוליה שהיתה חסרה בהתקפה של נורדיה, שהיתה חסרה לליאור היילה על מנת להשתפר ולתפוס גם הוא מקום בהרכב, אופציה התקפית בוהקתואחד שהביא לקבוצה, במו רגליו, לפחות 6 נקודות מתוך ה-19 שהשיגה בסיבוב הראשון. ההחתמה שבאה בזמן, וגם ההחתמה שהמחישה בשלושת המשחקים האחרוניםכמה אפילו מייקל גורדן היה צריך צוות מסייע. תעודת כבוד מגיעה גם לרכש אחראוראל חורב, שהצטרף גם הוא במהלך הסיבוב והקנה לא מעט שקט הגנתי ויציבות.

צילום: ינון פוקס

כאפת הסיבוב: ממבע

אין הרבה מה להגיד מעבר לבסיס: קיבלנו הגרלה שאפשר היה לעבור, וכשלנו. הבחורים של בני ממבע עשו הישג היסטורי; נלחמו כמו אריות וקנו לעצמם כרטיס נצחי אל הזיכרון הקולקטיבי של אוהדי הכדורגל בישראל. אפילו אני, שבור נפש לחלוטין מהמשחק הזה, ישבתי וחייכתי קצת אל מול החגיגות של הבחורים מהגולן. אבל אי אפשר שלא להסתכל על זה ישירות בעיניים: זו היתה פאשלה כואבת, הזדמנות שאולי לא תחזור להגיע לסיבוב ח‘. שאננות עד הגול הראשון, שאז התחלפה בפאניקה. אם זה נגמר, אז חבל.

צילום: ינון פוקס

פרידה

ככל שהדרך של ביתר נורדיה מתקדמת, ככה גם הדמויות שגדלת איתם הולכות ומתחלפות. השבוע עוז אריאל החליט לפרוש ממשחק בגיל צעיר מדי. זה תמיד עצוב כששחקן עוזב בגילאים האלה, זה עוד יותר עצוב כשמדובר במישהו שחווה את נורדיה מראשיתה. מהימים ההזויים והמגרשים שכוחי האל של ליגה ג‘, ועד ההצלחות והכיבושים. 31 שערים הוא נתן לנורדיה, ויחד איתם המון רגעי קסם וטכניקה מדהימה וכישרון וצניעות ירושלמית ואהבה ענקית למנורה ולקבוצה הזאת, שקמה יש מאין. הוא היה יהלום נוצץ במיוחד, שחקן שכל אוהד הרגיש אליו קרבה בלתי נתפסת. בשקט, בצניעות שהיתה לו, ככה בחר ללכת. לנו נשאר רק לקוות שגם מפרישה אפשר לחזור. Shine On, You Crazy Diamond.

פגרה ארוכה מדי לפנינו. שלושה שבועות שיתארכו עד למאוד. אך בסופן, במהרה, אשוב אלייך.

יאללה ביתר.

https://www.youtube.com/watch?v=7l2bauuRVYE

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

אוגוסט 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31