מעבר לקווי האויב: ראיון עם חלוצה של עירוני מודיעין ערן חדד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מבט קצר על המספרים של ערן חדד (32) מעורר תהיות על איך בכלל קרה שדרכו הצטלבה עם זו של נורדיה בשנתיים האחרונות במחוז מרכז של ליגה ג’. את הדרך התחיל בשעריים, אותה הוא אוהד עד היום וגם חלם לסגור בה מעגל (“אם הם היו נשארים בליגה א’ היה מצב, אבל ליגה לאומית זה כבר גדול עלי מבחינת כושר גופני”) אחרי שהספיק להפרד ממנה בטונים צורמים (“הייתי חייל ורצו אותי בראשל”צ מהליגה הלאומית, אבל הם רצו כסף תמורת השחרור וייבשו אותי, לא שיחקתי שנה כדורגל ובסופו של דבר סיימתי בטונים צורמים. אחרי כמה שנים ניצחתי אותם עם באר יעקב וזו הייתה נקמה מתוקה) . כמה עונות לאחר מכן כבש 31 שערים כדי להעלות את באר יעקב לליגה ב’ ועוד 12 שערים בעונה שלאחר מכן הספיקו למקום שלישי. עונה לאחר מכן זכה לשתף פעולה עם אלעד אברמסון (“גולר ענק, 9 קלאסי”) ולהעפיל איתו לליגה א’, אבל אז נגמר שם הכסף והוא מצא את עצמו שוב בליגה ב’, מנסה לפרוץ את המחסום עם קבוצה חדשה. אחרי שנתיים מעט חלביות בנחלת יהודה ובני יצ’לאל הוא חזר להיות אימת ליגה ג’ במדי הנמסיס המיתולוגית שלנו, חבל מודיעין זוזיאן, במדיה הרשית 31 שערים ונראה לא שייך לרמה הכללית שסביבו. נגד נורדיה התמודד בסה”כ שלוש פעמים, כבש פעמיים ונכנע רק בפנדלים בגמר גביע המחוז הזכור לטוב.

בשישי הקרוב הוא שוב יוצא לקרב על הגביע מול נורדיה עם מודיעין אחרת, עירוני מודיעין, אליה עבר בעונה שעברה אחרי הפירוק התמוה של חבל מודיעין. רגע לפני האימון המסכם (ורגע אחרי שסיים להשכיב את שני ילדיו לישון) תפסתי אותו לשיחה שתעשה סדר בקריירה העשירה והמעט מוחמצת שלו ולתת לנו רמז למה שצפוי בפרק הבא.

איזו סיבה הייתה לשחקן ברמתך לחזור שוב לליגה ג’, לא רצו אותך בליגה גבוהה יותר?
האמת היא שהסיבה הייתה בעיקר כלכלית. מעבר לשכר שקיבלתי שם, אני קודם כל עובד ומתפרנס כדוור, ובאותה תקופה היו קיצוצים בדואר וגם אותי רצו לפטר, והיו שם אנשים שעזרו לי לשמור על מקום העבודה שלי.

ואחרי שסיימתם עונה במקום השני, הגיעה העונה שעברה וקיפלתם את הקבוצה כבר במחזור השישי, מה באמת קרה שם מאחורי הקלעים? מהצד זה לא נראה סביר שבגלל הפסד טכני לרמלה תחליטו להתפרק על דעת עצמכם.
הקבוצה הזאת ניסתה במשך כמה עונות לעלות ליגה, אבל לא עשו את זה כמו שצריך, הושקעו בה הרבה כספים אבל זה לא רציני להתאמן פעמיים בשבוע ולנסות לעלות. כבר בתחילת העונה שעברה קיבלנו מסר מההנהלה שהתיאשו ורוצים להתאחד עם רמת ישראל, ובסוף זה לא יצא אל הפועל.
הסיפור עם המכות מול רמלה היה רק הקש ששבר את גב הגמל. אני אפילו לא הייתי חלק מהתגרה. ראיתי שהם רק מחפשים להיכנס ברגליים אז נמנעתי בכוונה מלגעת בכדור ואמרתי למאמן שיוציא אותי ושאני הולך לעבודה, כי גם ככה הובלנו 6:0. רק בדרך משם באוטו שמעתי על כל הבלאגן.

בוא ונעבור לדבר על מודיעין הנוכחית
אז להבדיל מחבל מודיעין שיצגה את הישובים באזור, מ.ס מודיעין מייצגת את העיר מודיעין עצמה וכל התמיכה באה מהעיריה. אנחנו מתאמנים ארבע פעמים בשבוע והאוירה פה טובה. בסופו של דבר הם נתנו לי את ההצעה הכי רצינית. גם מנורדיה דיברו איתי ובאשדוד אפילו כבר הוצגתי, הייתי שם שבוע והגענו לסיכום כספי, אבל לא סמכתי עליהם בקטע של החוזה. בכללי בליגה ג’ אני לא סומך על אף אחד ובטח לא קבוצה שרק קמה, אז העדפתי בסופו של דבר לא ללכת. מחבל מודיעין הגיע איתי אורן זוהר (שאגב הספיק להפסיד גם בגמר גביע המדינה להפועל ת”א עם הפועל אשקלון בעונת 2006/7 ) הוא משחק אצלנו באמצע, שחקן מאד משמעותי עם רגל שמאל מסוכנת.

איך אתם מתכוננים באופן מיוחד למשחק בשישי?
מעצם זה שזה משחק ראשון יש התרגשות ובטח כשמדובר במשחק מול קבוצה כמו נורדיה עם קהל גדול, שזה משהו שנותן תחושה אחרת.

זה נותן לך מוטיבציה מיוחדת להבקיע מול הקהל של היריב?
כששיחקתי נגד שעריים בזמנו אחרי כל הבלאגן שהיה לי איתם והקהל ראה שאני נלחם הם התחילו לקלל אותי וזה עשה לי חשק לחגוג מולם, אבל איתכם זה אחרת כי הקהל שלכם לא מקלל.

ומה אתה אומר על נורדיה של השנה?

הבנתי שבנורדיה רוב השחקנים הטובים משנה שעברה נשארו והקבוצה גם התחזקה, אבל גם לנו יש קבוצה חזקה. האמת היא שקשה לי להעריך את יחסי הכוחות בצורה רצינית בשלב כזה מוקדם של העונה, שתי הקבוצות עוד צריכות להתחבר, אבל לפחות על הנייר יש לכם קבוצה מצוינת.

יש מבחינתך עניין של סגירת חשבון על ההפסד בגמר המחוז אשתקד?
לא הייתי קורא לזה סגירת חשבון, אבל בכל זאת, היה בנינו מאבק על העליה במשך שנתיים, אז ברור שזה לא עוד משחק.

הזכרת קודם את עניין הקהל, זה לא משהו שחסר לך בקבוצה שלך?
בוודאי שקהל הוא גורם משמעותי. קח למשל את קרית מלאכי שמביאים קהל כמעט כמוכם למשחקי הבית. בחוץ הם לא משהו אבל בבית מאד קשה לנצח אותם. בשנה שעברה הפסדנו שם 2:0 בצדק, הם היו הרבה יותר טובים. כשאני מבקיע גולים אני חוגג בצורה מאד מופנמת בגלל שאין קהל להתלהב בשבילו, לכן אין לי איזו חגיגה מיוחדת אחרי שאני כובש. האמת היא שיש בי חלק שקצת מצטער על זה שאני לא בקבוצה עם אוהדים, אולי הלכתי יותר מדי עם הראש ופחות עם הלב, יכולתי להיות באשדוד וויתרתי וגם על נורדיה ויתרתי בעיקר בגלל המרחק והעניין הכספי, אבל בשורה התחתונה אני לא מצטער. טוב לי איפה שאני.

ואולי בכל זאת עוד יש מצב לראות אותך מבקיע גם במדי נורדיה?
הכל יכול להיות, לך תדע מה יהיה באמצע העונה.

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.