אהבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

סוף סוף זה קרה, התאהבתי.

כמה שניות אחרי שהכרנו שמעתי את הקליק הזה שכולם מדברים עליו, הרגשתי את אחד החדרים בלב נפתח והחיוך (כמעט) לא מרפה ממני מאז.

אחרי כל כך הרבה שנים שבהן לא הצלחתי להבין מה פשר האהבה הבלתי מסוייגת של גברים לכדורגל, למרות שאני חובבת ספורט ידועה ואוהדת אדוקה בכדורסל ובטניס, פתאום נפל לי האסימון.​ פתאום הדינמיקה של המשחק ושל היציע נראית לי כל כך טבעית ונכונה, ובעיקר מכבדת ואוהבת.

כל זה התחיל כשהגעתי למשחק הראשון, סתם בשביל לפרגן לחברה טובה שיש לה חלק גדול בהקמת האימפריה הזאת שנקראת נורדיה. מי שלא היה שם לא יוכל להבין איך זה מרגיש, כי זה אחר מכל מה שהכרתי קודם. משהו בריצה של השחקנים, בפסים, בקרנות, שמרגיש אנרגטי וחיובי ועם כל כך הרבה רצון להצליח. משהו בקהל המגוון שנמצא ביציע- ההורים עם הילדים הקטנים יותר והקטנים פחות, הנוער הסקרן, החבר’ה שהיו פעם נוער בית”רי בטדי והפכו עם השנים לאנשים בוגרים וערכיים שחיכו אינסוף זמן לאלטרנטיבה השפויה לבית”ר שהם כל כך אהבו לאהוב, המבוגרים יותר שגילו מחדש את חדוות המשחק ואת הירושלמיות האמיתית של פעם, הנשים שמגיעות (ומגיעות!) ומרגישות בנוח בכל שנייה במשחק. משהו בשירים שלא פוסקים לרגע לכל אורך המשחק, שאולי אף אחד לא יחשוד שביאליק אחראי לטקסטים שלהם, אבל יש בהם ערימות של אהבה שנמצאות שם בכל משפט, ולכל הברה נותנים את הכבוד שמגיע לה ואפילו משתדלים לא לזייף כי גם ללחן יש חשיבות.

אבל יותר מהכל זה מה שמחבר את כל זה- הערכים של ארץ ישראל הישנה והטובה, זאת שכולנו מתרפקים עליה למרות שלא כל כך בטוח שפעם היא באמת הייתה כזאת. הערכים שנוכחים בכל נשימה של כל אוהד, של כל אחד מהשחקנים, של כל אנשי הצוות בקבוצה. אהבת הארץ מצד אחד ודרך ארץ מצד שני, הנחישות להצליח יחד עם פרגון וכבוד הדדי לכולם ולכולן, וההתעקשות הנדירה לשים דגש על כל הערכים האלה ולהציב אותם כמה שמסמל ומוביל את המחנה החדש אבל מתבקש הזה שקוראים לו נורדיה.

תקראו לי אמוציונלית, תקראו לי דרמה קווין, (תקראו לי פלפלת אבל רק אם אתם חברים שלי) אבל התאהבתי בקבוצת כדורגל, וכל פרט בה מרגש אותי. עד שלא תהיו שם לא תוכלו להבין.

יאללה בית”ר. נורדיה!

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

תגובה אחת

  1. עד שלא תהיו שם לא תוכלו להבין – בול!
    ביקור אחד בנורדיה ארנה או באחד מיגרשיה המטופחים של ליגה ג׳ מרכז שווה יותר מאלף מילים..
    אולי מיכל קוראת פה – אז זו הזדמנות לפרגן ולהודות לה על מה שהיא עשתה, וגם על האוהדות והאוהדים הצעירים שהפכו לילק מנורדיה בזכותה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.