בא לשכונה חלוץ חדש: ריאיון עם אליאור משעלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

החלוץ אליאור משעלי, שהגיע כמחליפו של אהוב הקהל אלעד אברמסון שעזב את הקבוצה, פרץ לחיינו בסערה. כבר במשחקו הראשון מול עירוני נתיבות כבש שער ניצחון חשוב ודרמטי, שאחריו הגיעו עוד 3 שערים ושני בישולים, וכל זה בחמישה משחקים בלבד, ורק בזכות המאזן הזה מגיע לו ריאיון עומק. אנחנו תופסים את אליאור משעלי לשיחת פתוחה מהלב בדרכו הארוכה מהאימון בירושלים לעיר מגוריו – אשדוד.

אליאור, אתה חייב לעשות לנו סדר, יש כמה גרסאות, מה השם האמיתי שלך?
בתעודת זהות רשום משלי אבל השם שאני משתמש בו בחיים ובכדורגל זה משעלי. נסכם אחת ולתמיד קוראים לי אליאור משעלי.

ספר קצת על עצמך
אני בן 21, גר באשדוד קרוב לאצטדיון הי”א, נמצא בזוגיות עם החברה שלי ואני לא עובד בעבודה נוספת, אני מתרכז רק בכדורגל, רואה בזה מקצוע עכשיו ובעתיד.

מי החבורה שמלווה אותך בקביעות לכל משחק של נורדיה ויושבת איתנו ביציע?
אבא, דוד שלי, חברה שלי וחבר ילדות טוב. הם קבועים ביציע, באים איתי לכל מקום. הם כרגע אוהדי בית”ר נורדיה. הם הולכים אחריי באש ובמים. אבא שלי מבסוט מאוד לשבת אתכם ולקבל ביציע כוסית ערק.

איך אתה מסתדר עם הנסיעות לירושלים?
זה הקטע הכי קשה במעבר לנורדיה, כל יום נסיעות בשעות השיא של הפקקים, שעה וחצי הלוך ושעה וחצי חזור, כולל איגוף בנסיעה דרך בית דגן לבית של אדי דדון, אבל תודה לאל הקבוצה דאגה לשכור לנו רכב ונוצר לנו הווי נסיעה. אנחנו מדברים וצוחקים. הכל טוב.

תאר לנו את הקריירה שלך עד שהגעת לנורדיה
התחלתי לשחק כדורגל מקצועי רק בגיל 16 בנערים ב’ במ.ס. אשדוד, עד אז שיחקתי כדורגל רק בשכונה. גדלתי בבית דתי, אמא שלי דתיה ולא הרשתה שאני אשחק כדורגל מחשש שהכדורגל יפגע בדת ובשמירת השבת.
בסוף אחרי מאמצים רבים אמא התחשבה ברצונות ובחלומות שלי ונתנה לי את האישור להצטרף למ.ס. אשדוד. באשדוד שיחקתי עד הנוער כולל שנה כחריג גיל. משם המשכתי כמושאל לעמישב פ”ת בליגה א’ בעקבות המלצה של חבר ללכת לקבוצה שנלחמת על חייה בתחתית ליגה א’. הבקעתי שבעה שערים בקבוצה מאוד חלשה שירדה ליגה, זה נחשב המון. אחרי ירידת הליגה של עמישב עברתי בתחילת העונה הזו לבית”ר כפר סבא והבקעתי שם חמישה שערים. ואז נורדיה פנתה אליי וביקשה ממני לעזור לה להגשים את המטרה שלה וזה לעלות ליגה, לשחק בקבוצה שיש לה מטרה זה אחרת לגמרי. אז עכשיו אני פה ומאוד מרוצה מהבחירה שלי.

משעלי במדי קבוצת הנוער של אשדוד

בתחקיר שעשינו עליך גילינו שאיבדת כליה, האם זה משפיע עליך בחיי היומיום?
איבוד הכליה קרה בשעת משחק, נפצעתי כאשר התנגשתי בקורת השער. בחיי היומיום אין לזה השפעה ואני מתפקד כרגיל, לא אכחיש שבמשחקים הטראומה מהמקרה ההוא לפעמים עולה כשיש קרבות מגע עם שוער וקורות. אבל הכל בסדר, התגברתי על זה.

איזה סוג של חלוץ אתה?
כל הקרירה אני משחק חלוץ 9, חלוץ מרכזי, בסגנון של אדם מזרחי. חלוץ שאוהב לשמוע את הצליל של כדור ברשת.

בשבילנו אתה נפלת כמו מתנה מהשמיים, יש לך הכל. חלוץ גבוה (1.90), מהיר, חזק, משחק ראש מעולה, קר רוח מול השער. למה אתה לא משחק בליגה הלאומית אם לא בליגת העל?
כדורגל זה הרבה מזל, אני אדם מאמין ואני חושב שגם זה יגיע. השנים האלה הן תחנות מעבר לחלום הגדול שלי שהוא לשחק בליגות הגבוהות ולעשות קריירה טובה בכדורגל.
אני מאמין שיפתחו לי דלתות. אני בן אדם עם ביטחון עצמי נמוך ואני שמח שאני עושה את הדרך שלי להצלחה לאט לאט דרך הליגות הנמוכות, אני מאמין שאצבור פה ביטחון ואמשיך לליגות גבוהות יותר ולקריירה מקצוענית.

על איזו קבוצה גדלת, מי היו גיבורי הילדות שלך?
כל המשפחה שלי ואני בלי יוצא מן הכלל אוהדי בית”ר ירושלים, אני אוהב את בית”ר ירושלים מאז שהייתי ילד קטן, גדלתי על הקבוצה הזו. אני צעיר, אז בית”ר שלי היא הקבוצה שזכתה באליפויות בשנות ה2000. הקבוצה העוצמתית של השנים 2005-2008. מאוד אהבתי את חבורת הצעירים הישראלים שהפכו בהמשך לשחקנים המובילים בבית”ר. אבירם ברוכיאן, ברק יצחקי ועמית בן שושן ומהזרים אהבתי את דרק בואטנג ורומלו.

הגעת לבית”ר נורדיה באמצע העונה כשהקבוצה כבר רצה מספר חודשים, איך זה להתאקלם חברתית ומקצועית במועדון?
חברתית השתלבתי מיד. הקבוצה הזו מאוד חמה ומשפחתית, לא הכרתי את האופי הירושלמי החם לפני שבאתי, אבל ישר קיבלו אותי לחיק משפחת נורדיה. גם באופי שלי אני טיפוס חברתי ומאוד אוהב את חברי הקבוצה, אף פעם לא מחפש בעיות ולא בא בגישה מתנשאת כלפי אף אחד. ראיתם את זה בגול נגד נתיבות, כל השחקנים וכל מי שישב בספסל קפץ עליי לחבק אותי, וזה כשהייתי רק שבוע וחצי בקבוצה.
מקצועית- אמרתי לאדי דדון ופרדי ציון בדרך הלוך לאימון בפעם הראשונה, “מה זה ליגה ב’, בטח יהיה לי קל באימונים” ואחרי אותו אימון בדרך חזרה לאשדוד, אמרתי להם שאני בהלם ושגם בליגה א’ אין קצב כזה של אימונים. הצוות המקצועי מעולה, האימונים מאוד טובים, הסגל מצוין, תנאים ברמה מאוד גבוהה.

בהנחה שנורדיה אכן תעפיל ליגה העונה, לדעתך הסגל הזה יספיק לליגה א’?
הסגל הזה חד משמעית לא יספיק, אני משער שכדי להתמודד בצמרת ליגה א’ הסגל יצטרך חיזוק. קבוצות צמרת ליגה א’ יותר טובות מנורדיה כיום, אבל לא בהרבה. נורדיה צריכה לשאוף להיות בצמרת גם בעונה הבאה ויש לי הרגשה שראשי נורדיה יעשו את זה.

משעלי במדי בית”ר כפר סבא מליגה א’ “נורדיה צריכה להתחזק כדי להתמודד בליגה א'”

מה הדבר הבולט שיש בנורדיה ואין בקבוצות ששיחקת בהן בליגה א’?
חד משמעית הקהל של נורדיה. זה הדבר הכי טוב שאני מרגיש מאז שאני משחק כדורגל. אף פעם לא חוויתי את זה. פעם ראשונה שאני חלק ממשחקים עם קהל שבא לעודד כל המשחק וגם לפני ואחרי משחקים.
בנוער של מ.ס. אשדוד וגם בעמישב ובכפ”ס זה היה קהל של בני המשפחה של השחקנים שבאים לעודד את הילדים שלהם במשחק. כשהייתי מגיע עם הקבוצות האלה למשחקים נגד קבוצות עם קהל, קהל היריבה היה מכניס בי התרגשות ומוטיבציה במשחק, קהל כמו שיש בקביליו יפו, מרמורק או כפר קאסם. עכשיו בנורדיה כשאני חלק מזה, זה מרגש אותי ברמות על. לדוגמא החבורה שבאה לאימון המסכם ביום חמישי לפני מלאכי ונתנה עידוד מהסרטים, זה הטריף אותי לקראת המשחק. קיבלתי צמרמורת כבר ביום לפני. העידוד שלכם מעלה את הרמה שלי במשחק, מוסיף לי עוד אוויר, עוד אקסטרות גם כשכבר נגמר לי הכח לרוץ.

הזכרת את המשחק מול מלאכי, משחק טראומטי עבורנו, מה קרה לכם שם? בעיקר ב20 הדקות האחרונות אחרי שמלאכי עלו ליתרון?
הלחץ במשחק הזה הלך בכיוון השלילי ולכן שיחקנו עם משקולות על הרגליים, הרגשתי שמרוב הלחץ להשוות מופק ממני לחץ שלילי ולא לחץ שמתעל אותך לכיוון החיובי.
באנו למשחק הזה במטרה אחת- לנצח את המשחק. אבל היינו מתוחים מדי וברגע שהמשחק התפתח כפי שהוא התפתח לטובת מלאכי, לא הצלחנו לחזור למשחק. כולם בלי יוצא מן הכלל היו משותקים ומאוד כבדים. לחץ נפשי כזה צריך להביא אותנו למקום טוב ואז יוצאים דברים טובים.

איך אתה מתרשם מקרית מלאכי, אתה חושב שהם קבוצה בלתי מנוצחת?
ממש לא, אף קבוצה לא יכולה לנצח כל השנה וגם מלאכי תאבד נקודות ושזה יקרה אנחנו נהיה שם. אני מאמין שבעזרת השם נעבור אותם. מקווה שזה יקרה כמה שיותר מוקדם.
אני חי משישי לשישי. כל משחק אני עולה ונותן הכל. מנסה לכבוש בכל משחק ולעזור לקבוצה לנצח, מיד כשנגמר המשחק עוברים למשוכה הבאה. לדוגמא השבוע כל כולי בהכנות למשחק נגד מודיעין ואני לא חושב בכלל על המשחק מול רהט.

המאזן שלך עד עכשיו מדהים ארבעה שערים ושני בישולים, כולם במאני טיים, וכל זה בחמישה משחקים. תוכל לשמור על קצב כזה בהמשך העונה?
אני מאחל לעצמי לשמור על הקצב הזה, הגעתי מאוד רעב לנורדיה ואני רוצה לכבוש תמיד. אני לוקח דוגמא מערן זהבי שלמרות כל הגולים שכבש הוא תמיד רעב ומחפש עוד גולים. אני רוצה להצליח באופן אישי וגם כמובן שהקבוצה תצליח. לא מסתפק רק בגול אחד, תמיד מחפש עוד.

מה קרה במשחק מול מכבי ב”ש כשהבלם ששמר עליך קיבל אדום?
במשחק הזה קיבלתי שמירה מטורפת, הבלמים שלהם לא עזבו אותי, שמרו אותי שמירת סנדוויץ’ ובלם אחד הלך אחריי לכל מקום, גם כשירדתי להגנה ליד בן אור. הבלם שהורחק היה מאוד עצבני כל המשחק ושמתי לב שיש לו פתיל קצר, כל המשחק ניהלנו טראש טוק. בזמן ההרחקה עצבנתי אותו, הוא איבד את העשתונות ובעט בי בברך לעיני הקוון. מיד נגשתי לקוון, הוא סימן לשופט והשחקן הורחק.

זוכה לשמירה צמודה (צילום: ינון פוקס)

במשחק נגד ב”ש שיחקת חלוץ 9 בודד לאורך כל המחצית הראשונה, ואז בחילוף המשולש סלמי הכניס את אדם ועברתם למערך שני חלוצים כאשר אדם במרכז ואתה בצדדים, אתה מרגיש נוח לשחק במערך הזה של שני חלוצים, מערך כמו שהיה נגד גבעת זאב בשישי האחרון?
תמיד כשיש שני חלוצים יותר קל לנו, כל אחד מהחלוצים מקבל בלם אחד ולא שניים כמו שהיה נגד ב”ש במחצית הראשונה. האמת שלא שיחקתי בעבר בצדדים עם משימות הגנה, לרדוף אחרי המגן ולסגור את הצד. גילי גור, עוזר המאמן אמר לי כל השבוע אל תדאג, כל הקבוצה תעזור לך במשימות ההגנה ואני חושב שעשיתי עבודה טובה.

בצפייה חוזרת של המשחק נגד גבעת זאב רואים שהבישול שלך לדניאל דרעי לא היה מקרי, כלומר לחצת על הבלם, חטפת בלי עבירה ומסרת כדור מבריק לדניאל דרעי שכבש כמו גדול, איך זה נראה מהזווית שלך?
אחרי החטיפה ראיתי בזווית העין את דניאל עושה תנועה לעומק ומסרתי לו והוא כבש גול גדול. יש לי גם משחק הגנה טוב, אני מאוד אוהב ללחוץ, אם אתם זוכרים גם נגד מלאכי חטפתי כדור לבלם וכמעט כבשתי היה חסר שם מילימטר, אני יודע לעשות עבודת הגנה ולעשות אותה כאשר אני מרגיש שהלחץ יוביל לדברים טובים. אני חי את חיי החלוץ, גם נגד נתיבות ידעתי להיות במקום הנכון ובזמן הנכון.

בוא נדבר על השילוב שלך עם דניאל דרעי, השבוע אתה בישלת לו והוא לך, איך אתה מסכם את השילוב ביניכם?
החיבור בינינו טוב מאוד ונוצר ישר מהתחלה, הוא מבין אותי ואני אותו, גם באימונים אנחנו משחקים בטיקי טאקה. דניאל שחקן גדול ויש לו עתיד בכדורגל. בכלל הסגל בנורדיה טוב מאוד, אני לא הכרתי אף אחד בנורדיה לפני שהגעתי, חוץ מאדי דדון שהיה איתי בעמישב.

“משחקים טיקי טאקה” משעלי ודרעי (צילום: ינון פוקס)

נחזור לחיבור שלך עם הקהל, נצפית על ידי צוות השידור בדרכך לחדר הלבשה בבאר שבע אומר על הקהל “זה לא ייאמן, זה לא ייאמן”. התרגשת במיוחד בסוף המשחק עם העידוד של הקהל?
הייתי מאוד שמח בסיום ואני לא זוכר מה כבר אמרתי. התרגשתי מאוד, אני אף פעם לא חוויתי עידוד כזה ואהבה כזו לקבוצה. יותר מזה אני אגיד לכם שבערבי שבת אחרי ארוחת ליל שבת אנחנו יושבים עם אבא שלי ודוד שלי מסביב לשולחן משחקים קלפים ושרים שירי נורדיה. האוהדים זו חוויה אדירה וכיף לא נורמלי. אבא שלי כאוהד בית”ר מאוד נהנה לשיר אתכם ולקבל את כל הפינוקים ביציע.

מה החלומות שלך בטווח הקצר והארוך?
המטרה בטווח הקצר זה לעלות ליגה עם נורדיה, מטרה ברורה וחד משמעית. בטווח הארוך זה להצליח בכדורגל המקצועני, אני רוצה להתפרנס מזה ולא לעבוד בעבודה נוספת. אני רוצה להיות כדורגלן ושזה יהיה המקצוע שלי לחיים.

יכול להיות שהחלום שלך יהיה יד ביד עם החלום של נורדיה להמשיך לטפס במעלה הליגות ולגדול?
בעזרת השם, הלוואי. הלוואי שזה יסתדר! אני מאחל לי ולקבוצה הזו את כל הברכות ושנורדיה תמשיך לטפס עד לליגת העל.

לסיום איפה נהיה באפריל 2017?
בעזרת השם, אני מתפלל חזק שנעלה לליגה א’, ובלי קונצים ושטויות אנחנו נעלה מהמקום הראשון, לא פלייאוף ולא בטיח, שמלאכי רואים את הגב שלנו. אני מקווה שננצח מעכשיו ועד סוף העונה ואז לא משנה מה מלאכי יעשו במשחקים שלהם.

אליאור משעלי, תודה רבה! ויאללה בית”ר!!!

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.