שאגת האריה / ריאיון עם מצטיין העונה דניאל דרעי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

במשך שנתיים בהן שיחקה בית”ר נורדיה בליגה ג’ היה לה נסיך בלתי מעורער בקישור התקפי: עוז אריאל. בקיץ האחרון עוז החליט לנסות את מזלו במכבי נתניה מהלאומית, והיה ברור שצריך להביא מחליף ראוי. כחלק ממסע הרכש שלו בקיץ הנחית משה סלמי את דניאל דרעי, אותו הוא אימן כבר 3 שנים במעלה אדומים, בבית”ר נורדיה במטרה שייכנס לנעליו של אריאל. ההחתמה לא עוררה הדים גדולים בקרב האוהדים, אך עד מהרה הראה לנו דניאל כמה כישרון יש לו ברגליים, ואת העונה הוא סיים כמלך השערים (11 בצוותא עם אליאור משעלי), ומלך הבישולים (14 סך הכל), כשעל המון נקודות שצברנו העונה הוא חתום באופן בלעדי. בזכות הנתונים האלו נבחר דרעי לשחקן העונה שלנו, וגם הוא זכה לריאיון מקיף שערך עימו אמיר אליהו שגילה דניאל דרעי שלא הכרנו.

שלום דניאל, הגעת אלינו השנה, ספר לנו קצת על עצמך
אני בן 24, נמצא בזוגיות כבר 4 שנים, מתגורר בפסגת זאב ומתכוון לעבור בקרוב עם חברתי לדירה קבועה בעיר. ח7ץ מנורדיה אני עובד כמאבטח בהדסה הר הצופים. העבודה הזו מאפשרת לי להתאמן באופן מלא, אני כמעט ולא החסרתי אף אימון בעונות האחרונות בנורדיה ובמעלה אדומים. בשנה הבאה אני מקווה שאתחיל ללמוד ולמצוא עבודה אחרת בנוסף להיותי כדורגלן.

איפה שיחקת עד שהגעת לנורדיה?
שיחקתי מילדות ועד לנוער רק בבית”ר ירושלים, כשהגעתי לגיל נוער לא הסתדרתי עם המאמן ולא שיחקתי בכלל שנה שלמה, עברתי משם להפועל ירושלים וגם שם לא הלך לי אחרי שלא שיחקתי שנה. לשמחתי עברתי משם למעלה אדומים ושיחקתי שם שלוש שנים.

דרעי בקבוצת הנוער של בית”ר ירושלים

היית מגדיר את עצמך כאדם בית”רי?
אני בית”רי, כל החיים שלי זה בית”ר והחלום היה לשחק בקבוצה הבוגרת של בית”ר ירושלים ואני מאוד שמח לשחק בקבוצה הבוגרת של בית”ר נורדיה. בשבילי זה אותו דבר.

אתה צעיר מאוד, על איזה דור של בית”ר ירושלים גדלת? את אוחנה הספקת לראות?
האמת שאת אוחנה לא, גדלתי על הקבוצה המפוארת של גאיידמק עם דרק בואטנג, ברוכיאן ויצחקי. כילד שגדל במועדון חלמתי שיגיע יומי ואהיה בקבוצה הבוגרת שלו.

איך הגעת לנורדיה? שמעת על המועדון לפני שהגעת אלינו?
שמעתי על נורדיה כשהיא עלתה לליגה ב’ בעונה שעברה, שמעתי על מועדון יפה שיש לו קהל מכובד עם ערכים. אני מסכים מאוד עם הרעיון של המועדון שהוא נגד אלימות ונגד גזענות, ושדואג שמשפחות עם ילדים יוכלו לבוא בכיף ולראות כדורגל. התחברתי מאוד מהר למועדון ולאנשים שמקיפים את נורדיה שהם בני אדם מאוד חמים, אני יכול לציין את משה בן ארוש, רן מבשוב, איציק אלפסי וכמובן מומי דהן שהוא בן אדם זהב.

איך היה המעבר בין מעלה אדומים לנורדיה?
במעלה אדומים הייתי המוציא לפועל וסיימתי את עונה עם מספרים יותר גבוהים 17 שערים ו15 בישולים, בנורדיה אני מתחלק עם שחקנים מצויינים נוספים בכיבושים ובבישולים, אבל יחדעם זאת עדיין הגעתי למספרים יפים.
חשוב לציין שהשינוי בעמדת המאמן השפיע עלי- בתחילת עונה אצל סלמי הוא קצת פחד לתת לי את המושכות מההתחלה כי נחשבתי לשחקן שלו ולא רצינו שאנשים יחשבו שבגלל זה הוא נותן לי להוביל. אבל דווקא אצל עמית, שלא מכיר אותי, אני מקבל יותר אחריות והוא בונה עלי את המשחק. אני שמח על האמון שלו שמושג בהרבה עבודה קשה.

יש לך תכונות שהרבה כדורגלנים היו חולמים עליהם, עוצמה אדירה בשתי הרגליים, דיוק בבעיטה, אתה מומחה במצבים נייחים, גמישות יוצאת דופן ומבנה גוף פנטסטי שזיכה אותך בשיר “איזה רגל יש לדרעי”. אז מה אתה עושה בליגה ב’?
באיזשהו שלב ויתרתי על קריירה מקצוענית, ובדיעבד אני חושב שוויתרתי בשלב מוקדם מדי. תמיד רציתי להגיע לקבוצה כמו נורדיה עם קהל וחשיפה תקשורתית, וזה לא יצא עד עכשיו. מאוד שמחתי לחתום בקיץ בנורדיה ואני מקווה שאוכל להמשיך עם הקבוצה גם בשנה הבאה בע”ה בליגה א’, אם כמובן ירצו אותי. יכול להיות שההצלחה בנורדיה תביא אותי גם להתקדם בקרירה האישית ולמצוא אולי קבוצה בליגה לאומית ומעלה. כל המאמנים ואנשי מקצוע שאימנו אותי וגם שחקנים בקבוצה אומרים לי שיש לי הכל כדי להגיע למקומות יותר גבוהים בקריירה, אבל אחרי שנים שלא שיחקתי בבית”ר ואח”כ בהפועל ירושלים איבדתי תקוה וזו טעות שעשיתי ושילמתי עליה מחיר כבד.

באיזה עמדה במגרש אתה הכי אוהב לשחק?
אני אמרתי גם למשה סלמי וגם לעמית שאני הכי אוהב לשחק באמצע, להיות מעורב במשחק בכל המהלכים, להוביל ולהרגיש את הכדור כל הזמן. זה היה בעייתי כי שי ניסים, שהוא שחקן מצויין, גם אוהב להיות באמצע ולהוביל מהלכים. לכן ויתרתי, נתתי את המושכות לשי וזזתי לאגף במרבית השנה.

משה סלמי, המאמן שהביא אותך לנורדיה , שיבח אותך כבר במפגש האוהדים הראשון ואמר שאתה תביא מספרים ויכולת וסומנת כבן טיפוחיו של המאמן החדש, באמצע בעונה הוחלף סלמי ע”י ברבש, שהוא באופיו מאמן שונה מסלמי והוא לא מכיר אותך. איך השינוי הזה השפיע עליך?
אני רגיל למשה סלמי, וזו השנה הרביעית שלנו יחד, אני מכיר אותו מצוין וכבר ידעתי איך הוא מתנהג באימונים ובמשחקים. כשעמית הגיע זה היה מוזר בהתחלה כי הוא להכיר אותי, אבל התרגלתי אליו מהר מאוד, מיד הבנתי מה הוא מחפש. הוא קשוח, ורוצה לראות “רוע” על המגרש אז יכול להיות שהשינוי הזה עשה לי טוב. כל שינוי בעמדת המאמן מביא גם לשינוי אצל השחקנים. אני חושב שאני ועמית מסתדרים, יש לנו המון שיחות אישיות . בארבעת המשחקים האחרונים שיחקתי עם מתיחה בשריר, לקחתי כדורים וקיבלתי זריקות כי ידעתי שכששי בחוץ אני צריך לקחת על עצמי יותר. עמית ידע את זה ואני חושב שהוא מעריך אותי על ההקרבה.

נבחרת לשחקן העונה של בית”ר נורדיה ירושלים
תודה רבה, אני מאוד מעריך את זה.

אני חייב להיות כנה איתך ולומר שהרבה אוהדים לא הסכימו עם הבחירה הזו למרות המספרים המדהימים שלך, עלו טענות על זה שנראה לפעמים שלא אכפת לך, שאתה אדיש על המגרש ולא מדרבן את שאר השחקנים כשלא הולך, לא מתווכח עם שופטים, וגם מאופק מאוד בשמחת השחקנים והאוהדים בסיום משחקים.
אני לא הגעתי למקומות הגבוהים רק בגלל דברים כאלה, אני יודע שזה נראה לא טוב מבחוץ. גם אבא שלי וגם משה בן ארוש אומרים לי שנראה לאנשים מבחוץ שלא אכפת לי, אבל זה ממש לא נכון. זה האופי שלי, אני אדם מאוד צנוע ושקט ובגלל זה אני לא קופץ לקהל אחרי שערים וחוגג כמו אחרים בסוף המשחק. תבינו שהגעתי מקבוצה מאוד צנועה וקטנה שאין לה הרבה אוהדים לקבוצה עם קהל חם ורועש. זה דבר חדש בשבילי ואני לא יודע איך להתנהג בסיטואציה הזו.
אני אדם קר רוח, אבל זה ממש לא הופך אותי לשחקן שלא אכפת לו. עליתי לשחק 4 שבועות ברצף עם פציעה כשבכל משחק לקחתי זריקות וכדורים נגד כאבים. אני מודע שזה נראה לא טוב ואני מקווה שתבינו שמאוד אכפת לי מהקבוצה. לגבי השופטים, אני מקבל את זה שיש בקבוצה שחקנים יותר מנוסים כמו ציון,דור ורנדי שלוקחים את התפקיד של הדרבון של השחקנים ודיבור עם שופטים. אני יכול להגיד ששנה שעברה קיבלתי 8 צהובים מתוך התשעה על דיבורים עם שופטים כי במעלה אדומים כן הייתי המנהיג שלוקח גם את התפקיד הזה. פה יש את ציון שעושה את זה פי אלף יותר טוב.

בדרך כלל חוגג באיפוק. דרעי אחרי שער הניצחון מול אילת (צילום: ינון פוקס)

עוד טענה שעולה כלפיך היא שאתה מוריד את הראש אחרי מהלך לא טוב שלך
אני מאוד ביקורתי כלפי עצמי, אני מכיר את עצמי ויודע שהייתי יכול למסור טוב יותר או לבעוט טוב יותר ולכן אני נורא מתעצבן.

מה המשחק הכי טוב שלך העונה?
אני חושב שהמשחק נגד רהט בבית. הבקעתי שלושער מאוד חשוב כששיחקנו ב10 שחקנים לאחר ההרחקה של ציון. חוץ מזה בשלב ההוא של העונה רהט, עם עאטף אבו בלאל המצוין, הייתה קבוצה חזקה מאוד, אולי הקבוצה הכי חזקה בליגה.

איך עבר השבוע שעבר שהסתיים עם משחק העונה מול מלאכי?
שבוע עם המון התרגשות ומעט לחץ בחדר הלבשה, אני שמח מאוד מאיך שהוא הסתיים, התיקו הזה הוא טוב בשבילנו ומזל שאלוהים היה איתנו בדקה ה96. מהרגע שהכדור הגיע לאיילה ועד שהוא בעט הרגשתי כאילו עברו 40 דקות, הזמן עצר מלכת, מזל שבסוף היינו יכולים לנשום לרווחה כשהכדור יצא החוצה.

במשחק שוב בישלת שער למשעלי, שאמר בראיון שערכנו איתו שיש לכם שיתוף פעולה נפלא מהרגע שהוא הגיע לנורדיה.
אליאור שחקן מצוין, הוא יודע לנוע לעומק ולשחק עם הגב לשער, יש לו ניתור ומשחק ראש, התמצאות ברחבה. הוא רק צריך להאמין בעצמו יותר ולשפר את רגל ימין ואין לי ספק שהוא ימצא את עצמו ברמות הכי גבוהות של הכדורגל. אני מאוד אוהב לשחק איתו כי הוא קורא אותי.

דרעי מבשל למשעלי מהקרן במשחק מול מלאכי (צילום: ינון פוקס)

הגול שלנו בשישי שוב הובקע ממצב נייח, כמו הרבה שערים בתקופה האחרונה שברובם היית מעורב כמבשל או זה שמתחיל במהלך, אתה עובדים על זה הרבה באימונים?
לקחת מצבים נייחים זה דבר שאני עושה בכל הקריירה שלי ככדורגלן.אנחנו עובדים על זה באימונים ומי שנמצא במקום הנכון ובזמן הנכון עושה גול.

באיזו גישה אתם באים למשחק מול בית שמש ?
אין שום סיבה לבוא למשחק הזה כמו לטיול שנתי ולא בנחישות הרגילה שלנו, אנחנו באים לתת הכל מההתחלה, להבקיע כמה שיותר גולים ולסיים את העונה כמו שצריך. חייבים לסיים עם ניצחון מול הקהל הגדול שיבוא בשישי לטדי ואני מאמין שבסוף נחגוג אליפות בע”ה.

אתה וליאור עדיקה, בן הזוג שלך שהגיע איתך ממעלה אדומים, פתחתם מאוד חזק את העונה אבל בהמשך העונה ליאור איבד את מקומו בהרכב, והמשחק שלו קצת דעך, האם זה השפיע גם עליך?
עלי זה פחות השפיע, לכל שחקן בנורדיה יש מחליף גם לליאור וגם לי. ליאור שחקן גדול שקצת איבד מהביטחון בתקופה האחרונה, אבל אין לי ספק שהוא יחזור לעצמו, הוא נתן אימונים טובים לפני מלאכי ולכן חזר להרכב. בנוסף הוא יודע לדרבן את החברים בקבוצה, הוא טיפוס סוחף בשונה ממני. לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו.

מה החלומות שלך לעתיד הקרוב?
אם ירצו אותי, אני מאוד מקווה להמשיך עם נורדיה גם בשנה הבאה בליגה א’. אני חושב שאם נשמור על רוב הסגל ונתחזק בעוד שחקן בכל עמדה נוכל להתמודד על העליה גם בשנה הבאה. נורדיה שינתה את פניה העונה, רוב השחקנים שעלו ליגה לא המשיכו ונבנתה כאן קבוצה חדשה שלוקח לה זמן להתחבר. היתרון היחידי של מלאכי עלינו הייתה בעובדה שהם רצו באותו הרכב שנה שניה והיו מאוד מחוברים. לכן אני לא חושב שצריך לעשות מהפכה בשנה הבאה. יש כאן שחקנים מאוד איכותיים שמתאימים לליגה א’ ועם חיזוק נכון אפשר לחשוב על ליגה לאומית ולא להיתקע בליגה א’.

חברים טובים. דרעי ועדיקה חוגגים (צילום: ינון פוקס)

כמה מילים על הקהל שלנו
בחיים שלי לא חוויתי קהל כזה ,קהל ברמה של ליגה לאומית ומעלה. ברגע שאתה עולה למגרש ורואה את הקהל היכולת שלך עולה ב30%-40% ואתה רוצה רק לשחק ולנצח. זה כיף מאוד לשחק מול קהל כמו בנורדיה שהוא באמת מדהים, פשוט חוויה.

הולך לך טוב במגרש במישור אדומים, מה דעתך על סוגיית המגרשים, איפה אתה מעדיף לשחק?
מבחינתי התרגלתי למישור אדומים אחרי שלוש שנים שאני משחק שם. 8 שערים מתוך ה-11 שלי העונה נכבשו שם. אני מכיר כל בלטה במגרש אבל הכי כיף לשחק בטדי מול הקהל שלנו. אני אצטרך להשתפר ולהיות יותר טוב גם בטדי.

אתה מצליח להביא את החברים והמשפחה ליציעי נורדיה?
האמת שהרבה חברים ומשפחה באים למשחקים של נורדי. אמא שלי, שלא הייתה במשחקים שלי מאז נערים ג’, חזרה לראות אותי השנה בזכות הכיף של הקהל ביציע. גם החברה שלי מגיעה למשחקים וזה ממש כיף.

אוהב את השיר “איזה רגל יש לדרעי?”
כן, מאוד אוהב את השיר, כל עוד אומרים את השם שלי ביציע אז אני מבסוט.

כמה מילים לסיום
כשחתמתי בתחילת העונה בנורדיה משה בן ארוש אמר לי “הכי חשוב שתראה במגרש שאכפת לך, אתה חייב להשתנות באופי שלך”, אבל לי זה לא פשוט, כי זה האופי שלי, ככה אני מתנהל בחיי היום יום. מאוד שקט וצנוע, ויש לי גם קור רוח שעוזר לי להכניס גולים עם פס מדויק לפינה.

תודה רבה דניאל

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

2 תגובות

 1. צריך כבר לחשוב קדימה – איך אפשר לקדם את הקבוצה לעבר ליגה הלאומית.
  הקבוצה הזאת התקדמה כול-כך יפה בשנים האחרונות ומאוד-מאוד-מאוד חבל אם הקבוצה תתקע בליגה א’.

  אם הקבוצה תתקדם לליגה א’, הדרך לליגת העל תהיה יותר קצרה, כי הרמה של תחתית ליגת העל שווה לצמרת של ליגה הלאומית.

  אבל בשביל שזה יקרה: צריך איש עסקים אמיד שיבוא ויעזור למועדון ולקבוצה, כי בלי איש כזה, לא יהיה נכון להתפרנס מתרומות או דברים כאלה. אי-אפשר להסתמך על זה, בטח לא לאורך זמן.

  אם האוהדים רוצים קבוצה רצינית שתצליח לעשות את מה שקבוצות אוהדים אחרות לא הצליחו, האוהדים חייבים לארגן איזה איש עסקים אמיד שגם הוא בית”רי בלב ובנשמה שאוהב את הקבוצה ואת המועדון הזה ללא תנאי!!!

 2. כתבה מצויינת של שחקן נהדר שבהחלט מגיע לו להיות שחקן העונה כפי שכבר ידוע לנו.
  יש טעות אחת בכתבה והיא לגבי מלכות השערים, אז אדם מזרחי הוא מלך השערים עם 11 שערי ליגה ועוד שלושה שערים בגביע.
  סה״כ 14 שערים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.