מעבר לקווי האויב: ראיון עם שוער בית”ר גבעת זאב יניב בן הרוש

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

אחרי שעמד בין הקורות של נורדיה בעונה הקודמת, עבר השוער יניב בן הרוש לבית”ר גבעת זאב, אותה נפגוש במשחק הגביע הקרוב. אלישי אור ים התקשר אליו לראות מה שלומו, וגם כדי לרחרח קצת על הנעשה אצל היריבה.

אהלן יניב, איפה אני תופס אותך?
בדרך חזרה ממבשרת, היה לנו שם משחק אימון.

כמה נגמר?
לא רציני, תוצאה גבוהה, 6 או 7 לנו.

שמרת על שער נקי?
כן.

אז בוא נדבר קצת על גבעת זאב, איך הגעת לשם?
דרך חברים, מיקי רנדי ששיחק איתי בהפועל, הוא גם אחד השחקנים הדומיננטים בקבוצה, דיבר עם מורדי ועקנין המאמן ותוך שתי שניות סיכמנו את הכל.

ומה אתה יכול לספר לנו על הקבוצה עצמה?
זו קבוצה טובה, כששיחקתי שנתיים בליגה ב’ בעירוני בית שמש. הם היו קבוצה חזקה שסיימה בדר”כ במקומות 4-7. היום זו קבוצה צעירה, חלק גדול ממנה חיילים או חיילים משוחררים, פליטי מחלקות הנוער של הפועל ובית”ר.
אחרי חודש פה אני יכול לומר שהשחקנים עדיין צריכים להתגבש. ההכנה שלנו לא הייתה אופטימלית, והקבוצה נבנתה באיטיות, אבל סך הכל התנאים פה די טובים, יש מקלחות, שמפו, מגבות.

ומה לגבי התקציב של הקבוצה, אתה יודע מאיפה הוא מגיע?
האמת שלא, זו האחריות של היו”ר גבי פרץ. אבל זאת קבוצה מאוד מסודרת שעומדת בסיכומים והמשכורת תמיד נכנסת בזמן. זה לא דבר מובן מאליו, גם בהפועל ירושלים וגם בבית שמש סבלתי מזה. אבל בנורדיה לא היו בעיות.

סגרת בגבעת זאב לפני כשלושה שבועות, מתי ידעת שאתה לא ממשיך בנורדיה?
ברגע שסלמי חתם ידעתי שאני לא ממשיך, האמת שהיו לנו כמה תאקלים בזמן ששיחקתי בבית שמש והוא אימן את מעלה אדומים, אבל לא בטוח שזו הסיבה. עם הרזומה שלי אני לא צריך להתחנן למאמן שייקח אותי.

יצא לך להיפגש עם סלמי?
לא. האמת שאף אחד מנורדיה לא דיבר איתי. ציפיתי שמישהו מהמועדון יתקשר, אבל כלום. יום לפני פתיחת האימונים אבנר דאר יצר קבוצת וואטסאפ שכללה את כל השחקנים המוזמנים. אני גם נכללתי ברשימה הזאת אבל אני חשבתי שבמעמדי מגיע לי שהמאמן יתקשר אלי קודם וידבר איתי, זו לא דרך להזמין שחקן לאימון.

אז בעצם מבחינת הקבוצה כן רצו שתבוא לאימון
אני הבנתי מההתנהלות הזו שלא באמת רצו שאגיע

הרגשת כאילו אתה “עוד אחד ברשימה”?
כן, ולי זה לא מתאים. לא בנורדיה ולא בשום מקום אחר. סך הכל נהניתי בקבוצה בעונה שעברה, היה כיף עם האווירה והקהל, אבל כל אחד עושה את הבחירות שלו. אגב, יכול להיות שאם הייתי ניפגש עם סלמי הייתי מחליט בעצמי שלא מתאים לי להמשיך כי אני לא רוצה להגיע לאימונים 4-5 פעמים בשבוע, והיינו יכולים להיפרד בצורה יפה יותר. אפילו לא אמרו לי שלום, למרות שעליתי איתכם ליגה וזכינו בגביע.

אתה מכיר את השוערים החדשים של נורדיה?
אני מכיר את אלי בראשי, שיחקתי איתו בהפועל. הוא בדיוק עלה מהנוער והיה שוער שלישי. לדעתי אני ואלי הפספוסים הכי גדולים של הפועל ירושלים. היינו שוערים טובים, אבל בהפועל לא דואגים לתת לשוערים בטחון. בכל אופן אלי הוא שוער מצוין, בטח בשביל ליגות נמוכות. את השוער השני (בנימין אור) אני לא מכיר, אני רק יודע שהוא הגיע מעירוני מודיעין. הבנתי שהוא אמור להיות השוער הראשון אבל אני מאמין שאלי יהיה בסופו של דבר השוער הראשון.

מה אתה יכול לספר על שגרת האימונים בגבעת זאב?
העונה הקבוצה ירדה לשלושה אימונים בשבוע בשעות הערב במגרש בגבעת זאב. אלו אימונים מקצועיים לכל דבר.

איך אתה מעריך את יחסי הכוחות בין נורדיה לגבעת זאב?
אם הייתם פוגשים אותנו עוד חודש היה לכם יותר קשה, אבל אנחנו לא קבוצה פראיירית, נבוא ונילחם למרות שנורדיה פייבורטית, ואני מאמין שיהיה משחק טוב. אנחנו גם בכושר גופני טוב ונוכל לעמוד 90 וגם 120 דקות אם יהיה צורך.

יש לך ניסיון לא רע בפנדלים
כן, אני רוצה להגיע לפנדלים.

מבחינתך מדובר במשחק מיוחד שאתה רוצה להוכיח משהו?
לא, לא, אני לא צריך להוכיח כלום לאף אחד, אני רק רוצה לנצח, אני ווינר בנשמה.

מה אתה יכול לספר לנו על ליגה ב’ דרום ב’?
ליגה קשה מאוד, יש את אשדוד, קרית מלאכי, נתיבות שהם לא פראיירים, המשחקים ברהט ובשגב שלום. יש הבדל גדול בין משחקי בית וחוץ.

אתה יכול לפרט?
ברהט למשל, מגיעים למגרש וכל הקהל שלהם עומד וצופר. השופטים גם לא מרגישים שם כל כך בטוחים. כששיחקתי בבית שמש אפילו שיחקנו שם פעם אחת עם אבטחה משטרתית למרות שבסופו של דבר שני המשחקים שלנו שם הסתיימו בלי בעיות.
האמת שבפעם הראשונה שהגעתי לשחק שם אחרי שירדתי מהליגה הלאומית קיבלתי הלם. זה היה המשחק השני שלנו באותה עונה ולא הצלחתי לתפקד. האוהדים יושבים שם על היציע, מקללים.

פחדת?
כן, אבל זה עובר, האווירה לא נעימה אבל כשאנחנו היינו שם הם לא עשו כלום. נכנסו שיחקנו ויצאנו.

ואיך הקבוצה עצמה?
לא הכי טובה, אבל גם לא עושה חסד עם שחקנים טכניים.

ואיך המגרש שם?
לא רע יחסית לליגות האלה.

מי הקבוצות היותר חלשות בליגה השנה?
רהט ומכבי באר שבע הן הקבוצות הפחות טובות

עד איזה גיל אתה חושב לשחק? עד גיל 40 כמו בופון?
הלוואי הלוואי.

ומה אחר כך? קריירת אימון?
אני מאמין שאם יהיה הורה שיהיה מוכן להשקיע כסף באימונים של הילד שלו אני אוכל להפוך אותו לשוער טוב. אני חושב שאני יכול להיות מאמן שוערים טוב.

טוב, אז מה אפשר לאחל לך לקראת סיום?
הנאה מכדורגל.

תודה רבה יניב
בכיף.

מהנהלת הקבוצה נמסר בתגובה: “אנו מודים ליניב על תרומתו למועדון ומאחלים לו הצלחה בהמשך דרכו”.

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.