“אם שחקנים ישחקו כמו פרימדונות וכל אחד יחשוב שהוא כוכב אנחנו לא ננצח”. ריאיון ראשון עם עמית ברבש

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עמית, איך ההרגשה לחזור לקבוצה?
כיף לי לחזור לנורדיה, זה מועדון שאני מאוד אוהב. ברגע שאיציק אלפסי ביקש ממני לחזור לקח לי 2-3 דקות לחשוב ומיד החלטתי לחזור לקבוצה.

האם הפעם אתה מתכוון להישאר מעבר לעונה הזו?

אני לא מסתכל על השנה הבאה, אני באתי במטרה אחת, לעלות את הקבוצה ליגה כבר השנה. נגיע לסוף השנה נעשה סיכומים ואז נדבר. כרגע כל כולי במשימת העלייה של הקבוצה.

עקבת אחרי נורדיה מאז שעזבת?

אני טיפוס טוטאלי באופיי. כשאני במועדון, אני לגמרי בתוכו ונותן את כל כולי. כשאני עוזב אז אני גם מתנתק לגמרי. ראיתי רק את המשחק נגד מלאכי בשידור ישיר ומאז שחזרתי  ראיתי כמה משחקים שאבנר הקליט ולמדתי מהם הרבה.

מה הם שלושת עקרונות “האני מאמין” שלך בכדורגל?
הנעת כדור, לחץ ומשחק מסודר. כל שחקן צריך לדעת את התפקיד שלו. זה לא סוד שמשה סלמי בנה קבוצה טובה מאוד עם שחקנים טובים. אני מאמין שקודם כל צריך להפוך את השחקנים לפועלים שחורים ורק אחר כך לתת להם את החופש להביא את היצירתיות שלהם. בליגה הזו אם שחקנים ישחקו כמו פרימדונות וכל אחד יחשוב שהוא כוכב אנחנו לא נצליח לנצח משחקים שבנויים על פיזיות. הקבוצה שלנו עדינה מאוד ואנחנו עובדים מאוד קשה על פיזיות עם מאמן כוח שהבאתי.

מה שיטת המשחק שלך?
הסגנון שלי הוא 4-4-2 ו4-5-1  שהופך ל-  4-3-3 כאשר הקבוצה תוקפת. עדיין לא ראיתם את הקבוצה משחקת ב4-4-2, אבל זה יגיע בהמשך. מחר בטדי נשחק 4-3-3 עם שלושה קשרים שיחזיקו את האמצע ויתנו לנו שליטה במשחק. בעתיד אני לא פוסל לעבור  ל-4-4-2 עם אליאור ואדם בהרכב. אנחנו נתקוף הרבה עם כל השחקנים. ההרכב נקבע באימון האחרון לפני משחק ולפעמים בחצי שעה האחרונה לפני שריקת הפתיחה, אני לא מביא הרכב מהבית.
אני מאמין במשחק קבוצתי עם הנעת כדור טובה מההגנה עד ההתקפה שבה כל השחקנים עובדים אחד בשביל השני, אני לא מאמין בכדורים ארוכים לשחקני ההתקפה שיבצעו הברקה במבצע אישי. קבוצה שגם אם שחקן או שניים ביום לא טוב כל הקבוצה מחפה על זה.

בראיון בסוף שנה שעברה אמרת שהקבוצה שבנית זקוקה לכמה חיזוקים קטנים במספר עמדות והיא תמשיך לרוץ בליגה ב’ בפועל הוחלפה כמעט כל הקבוצה. איך אתה רואה את זה?
חבל להסתכל על מה שהיה שנה שעברה. אני בניתי קבוצה טובה, אטרקטיבית  שעם חיזוק של 3-4 שחקנים הייתה יכולה גם לרוץ חזק בליגה ב’ ולהתמודד על העליה.

בשישי ביבנה ראינו כמעט קבוצה שלמה יושבת על הספסל של נורדיה עם שמות כמו גדולים כמו אדם מזרחי , אבירם ברוכיאן שי ניסים ועוד, איך מתמודדים עם סגל כזה גדול ועם התחרות על ההרכב?
אני חושב שעד היום לא ראייתם שחקני ספסל מחויכים, שעושים תרגילי הנעת כדור בשמחה ומחכים לרגע שלהם לעלות לדשא, ולא יושבים עם פרצוף חמוץ על הספסל. השחקנים בקבוצה יודעים שמי שמגיע לו לשחק משחק ומי שלא יושב על הספסל. שחקנים מכירים ביושר המקצועי שלי אני אומר להם הכל בפנים.
אני מאמין ברוטציה, שחקנים צריכים לצאת ולהיכנס מההרכב ותמיד יהיו שינויים. מי שטוב וייתן הכל באימונים ישחק. אם שחקן יכבוש שלושער ויבוא נפוח ויזייף באימונים, הוא יישב על הספסל במשחק הבא. אין אצלי בעיות אגו וכולם יודעים את זה. החדר שלי פתוח בפני כל השחקנים, אני מאמין בהם והם בי.

מה קורה עם אדם מזרחי? הוא נראה כבוי לאחרונה.
אדם הוא השחקן הכי כשרוני בקבוצה, אבל המשקל העודף שלו מפריע להראות את היכולת שלו. הוא לקח על עצמו להוריד 4-5 קילו תוך חודש ועובד קשה מאוד באימונים, אני צריך אותו לסיומת של העונה והוא ישחק עוד הרבה וייתן לנו מספרים.


המשחק נגד יבנה. מחצית ראשונה לא טובה, לא הגענו כמעט לאף מצב והגול נבע מטעות של השוער. במחצית השניה נראינו יותר טוב  עם יותר מצבים וכדורגל זורם. איך אתה מסכם את המשחק?

אני מאמן מאוד התקפי. מצד שני אנחנו צריכים לשלב בין משחק התקפי לבין משחק מסודר. יבנה שיחקו בונקר, תקפו עם שלושה שחקנים ולא הגיעו לאף מצב ליד השער שלנו. ברגע שכבשנו את השער הראשון אז הכל נפתח, השחקנים שנכנסו במחצית השניה היו מצויינים והביאו אותנו לכדורגל הרבה יותר התקפי. אני מודע לרצון של הקהל לראות כדורגל שמח והתקפי וגם זה יבוא כבר בזמן הקרוב. יחד עם זה אנחנו גם קבוצה שרוצה לעלות ליגה ולכן אנחנו לא יכולים להתיפיפיף ולספוג גולים טיפשיים.

הבקענו שני שערים ממצבים נייחים, עובדים על זה באימונים?
היום 70% מהגולים הם ממצבים נייחים 20% מגיעים ממתפרצות ורק 10% ממשחק מסודר. אנחנו מתרגלים את כל המצבים שיש בכדורגל כולל מצבים נייחים. קשה לי בתקופה הקצרה שלי בקבוצה לעשות תרגילים חדשים למצבים נייחים אבל גם זה יגיע.

כמה מילים על המשחקים נגד רהט ויצ’אלאל

על רהט אני לא רוצה לדבר על המגרש כמו כולם, אני רוצה לדבר על זה ש ברח לנוניצחון אחרי שכבר הובלנו 1:0 בדקה 88. בן עשה טעות אחת ביציאה אחרי משחק פנטסטי שלו אבל היו שם מספיק שחקנים שיעיפו את הכדור. מהשער הזה למדתי שלא שומרים יותר איזורית במצב נייח אלא עוברים לשמירה אישית. אם שחקן עושה טעות אני אומר לו את זה בפנים כי אני רוצה ששחקנים יתמודדו עם טעות שעשו וילמדו מזה לעתיד .
בנוגע למשחק מול יצ’אלאל והמהומה שהייתה שם- אני מאמן אמבציוזי שרוצה תמיד לנצח אבל אני גם ספורטאי מבטן ולידה. וכשאני ראיתי ששחקני יצ’אלאל נופלים ומבזבזים זמן אחרי שהובילו 1:0 נתתי הוראה לשחקנים להפסיק להוציא כדורים החוצה בכל פעם שהם עשו הצגות. זה עיצבן אותם והם התחילו לקלל ולגדף אותי, לבצע תנועות מגונות כלפי וכלפי השחקנים. בירידה למחצית 4 אנשים מיצ’אלאל הקיפו אותי אז אמרתי להם שהם מתנהגים כמו חיות. זו לא אמירה גזענית, זה לא משנה אם הם יהודים, ערבים, מוסלמים,  נוצרים, שחורים או לבנים, הם תקפו אותי ואת אנשי הקבוצה באלימות, השפריצו עליי מים וקיללו קללות נוראיות.
המשחק הזה הראה לי שאנחנו רכים ושהשחקנים חשבו שהם מנצחים בהליכה בגלל שהם יותר כישרוניים. כפועל יוצא נתנו לשחקני היריבה להכתיב את קצב המשחק ולהיות יותר אגרסיבים מאיתנו. אנחנו חייבים להיות הרבה יותר אגרסיבים ולא לתת לאף אחד להפריע לנו להגיע למטרות שלנו. אנחנו צריכים להיות פיזיים באמצע ולשלוט כמו שעושה הפועל באר שבע, בגלל זה היא מובילה את הליגה.

מאז שהגעת הבאת לנורדיה מאמן שעובד על תרגילי כוח וגם מאמנת מנטלית ואת שי נובלמן שלנו שבא כדי לתת חיזוק מנטלי לשחקנים. אתה מאמין גם בעבודה על הצד המנטאלי?
שי נובלמן הוא אוהד שרוף של הקבוצה ולמדנו יחד קואצ’ינג אצל אלון גל. אני מאוד מעריך את המאמצים שלו לבוא כדי לתת לשחקנים הרצאה של 10 דקות אחרי שנסע שעה וחצי מכפ”ס כדי להחדיר בהם אמונה ורצון.
לגבי שני, המאמנת המנטלית שלנו, אני מכיר אותה מווינגייט שם היא עושה עבודה מדהימה, היא באה בזמן הנכון ובמקום הנכון והבאנו אותה כדי לחזק את המועדון. היא כבר עובדת עם שני שחקנים בכירים שלא אנקוב בשמם והיא תשפר אותם.
לגבי מאמן כוח, השחקנים שלנו מאוד חלשים פיזית, לא סתם שחקנים נופלים פה במאבקי כוח במשחקים. שחקנים כמו אסף, עדיקה ואביתר. שנה שעברה עבדנו הרבה יותר על פיזיות והשנה זה היה חסר, לכן התוספת שלו חשובה מאוד.

יום חמישי צפוי להיות סוער, גשום וקר, אתה בעד לשחק בטדי בחמישי בערב?
אני חושב שנורדיה, שבונה מסורת בירושלים, צריכה תמיד לשאוף לשחק בטדי, הקבוצה הזו בנויה לטדי גם בגלל האוהדים הרבים וגם בגלל השחקנים המוכשרים שלה שאוהבים מגרשים גדולים. לשחקני שדרות יהיה קשה מאוד להתגונן נגדנו בטדי ובנוסף הם הולכים לסבול מהקור הירושלמי וההלם ממשחק ראשון במגרש כזה.

איך אתה רואה את המאבק מול קרית מלאכי והאם אתה בודק מה הם עשו אחרי המשחק של נורדיה?
קרית מלאכי לא מעניינת אותי כמו ששנה שעברה גדרה לא עניינה אותי. אני כרגע מרוכז במשחק נגד שדרות ותאמין לי שאני לא יודע נגד מי אנחנו משחקים אחרי שדרות. אני מאמין שאם ננצח את כל המשחקים עד מלאכי אנחנו נהיה מעליהם בטבלה ואם לא ונצטרך לנצח אותם שם אנחנו ננצח אותם שם.

ברבש במשחק מול יבנה (צילום: ינון פוקס)
הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.