קחו מספר: אבישי סלע סוקר את הנתונים הסטטיסטיים שמאחורי פתיחת העונה של בית”ר נורדיה

מאת: אבישי סלע

1. המצב בטבלה: בגדול, 9 מתוך 15 נקודות אפשריות זה הרבה, בוודאי לאור הציפיות שאיתן הגענו אל העונה הזאת. באשדוד ובכפר קאסם לקחנו נקודות יקרות שמרביתנו לא חשבנו שניקח. אבל הנקודות הללו הן מתאזנות כלפי מטה, עם ההפסד הדי מרגיז בבית לכפר שלם. מצד שני, ההפסד לקריית גת היה מקרי יחסית, וגם זוכה לנסיבות מקלות מסוימות, בשל העובדה שמדובר היה במשחק ראשון, עם סגל חדש לגמרי. רצף משחקים די צפוף הולך להסתיים מחר עם המשחק מול מכבי הרצליה, שאחריו נחזור למתכונת הרגילה והשפויה של משחק בשבוע (למעט המשחק מול קריית גת בגביע בסוף החודש).

2. דרוש חיזוק בקישור: אוראל חורב כבר לא בתמונה, כך שאדי דדון נותר הקשר האחורי הטבעי היחיד. רואים את זה בכמות הדקות: דדון שיחק בינתיים 513 דקות (מתוך 630 אפשריות). בדקות האלו הוא סיפק תמיד לחימה ויציבות, אלא שהוא כמעט לגמרי לבד בעמדה הזו. עם כל הכבוד לשלל האלתורים היצירתיים – שלעיתים גם מצליחים, כמו הצבתו של יוראי מליח בתפקיד במשחק האחרון נגד שמשון כפר קאסם – קשר אחורי טבעי ודומיננטי יוכל לספק עזרה טובה יותר.

3. הגדלת היריעה ההתקפית: עד כה, בית”ר נורדיה הבקיעה 12 שערים ב-7 משחקים (5 בליגה ו-2 בגביע). עוגת השערים מתחלקת לשלושה שלישים: שליש אמסי גובזה (4), שליש דניאל טסאו (4), ושליש כל היתר (גומז, תהל הלל, ברוך ודדון). טסאו שיחק ב-91.4% מדקות המשחק העונה, גובזה אפילו יותר – וכל זה זמן קצר לאחר חזרתו מפציעה. התפוקה של שניהם מרשימה, אבל אם לא תינתן להם מנוחה, צפיפות המשחקים עלולה לתת את אותותיה בהמשך.

אז מהן החלופות? דביר ברוך חייב לשחק יותר, גם תהל הלל. הענקת אשראי לשניים האלה בחלק ההתקפי תאפשר מרווח נשימה לשלישייה ההתקפית המובילה של נורדיה העונה – GTG (גומז, טסאו, גובזה). בנוסף, כל דקה שהם יתנו על הדשא היא גם רווח מקצועי. ולראייה, הלל הביא במידה רבה את הניצחון על אזור, בעוד שברוך שינה את המומנטום והפך את התוצאה נגד מודיעין בגביע.

4. הפיכת הבית למבצר: בית”ר נורדיה עדיין לא הצליחה לבצר לעצמה את המגרש הביתי. שלושה משחקי בית היא קיימה השנה בליגה (אחד בטדי, שניים בעמק הארזים), ובינתיים המאזן במשחקים הללו שלילי: ניצחון אחד מול שני הפסדים.

ההסבר שלי? לנורדיה הרבה יותר קל לבוא מעמדת האנדרדוג, עמדה שיש ממנה פחות ציפיות. שתי התצוגות המרשימות ביותר שלה היו נגד יריבות חזקות ממנה על הנייר, אשדוד וכפר קאסם, שבהן היא יכולה הייתה להגיע כקבוצה הצנועה, ולהפתיע. בבית מצופה ממנה כבר לשחק יותר טוב, לשלוט במשחק ולייצר מצבים בצורה מסודרת. את זה היא עדיין לא מצליחה לעשות: במשחקים הללו היא נמשכת יותר מדי לתבנית של שליחת כדורים ארוכים לעבר גובזה. רק שיעקב מזרחי כבר הוכיח את עצמו כמי שמסוגל להניע כדור, גם קוסטה, וגם דדון. אז תנו להם לשחק על הדשא; תנו להם להניע ולייצר כדורגל טוב.

אם יש משהו שהמשחק נגד כפר קאסם הוכיח לנו, מעבר לכך שכסף לא משחק תפקיד על המגרש, הוא שבהחלט יש עם מה לעבוד. יאללה בית”ר!

יהפוך למבצר? היציע בעמק הארזים (ינון פוקס)

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

יוני 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30