“הייתי רוצה שבסוף העונה גדרה תעלה ביחד עם נורדיה”

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

 

מאת: אלישי אור ים

פחות מ 48 לקרב הגדול, משחק עונה בה”א הידיעה. הרחוב הנורדי גועש מיום ליום ושנתם של האוהדים נודדת בלילות לקראת המפגש בין הראשונה לשניה. לא רבים מאנשי נורדיה ניבאו בתחילת העונה כי זה יהיה התסריט. עיקר תשומת הלב הופנתה כלפי הפועל מודיעין כמי שתתחרה ראש בראש עם בית”ר על העליה, אבל הפצצה שהטילה הפועל עירוני גדרה כבר במחזור השני כשגברה על נורדיה 3:2 לצד ההתפרקות המפתיעה של זוזיאן באמצע העונה הפכה את הקבוצה הצנועה מהשפלה לסיוט של נורדיה,שהלך וגדל עם כל ניצחון נוסף שצברה.

הדהירה של גדרה נבלמה במחזורים האחרונים ונורדיה ניצלה זאת בכדי לעלות למקום הראשון, ועל פניו נראה כי הפער המקצועי בין המועדונים גדול. יחד עם זאת, זכר ההפסד במחזור השני והעובדה כי מדובר בקרב על שש נקודות בליגה קצרה עם מעט יריבות ראויות גורמים למתח להישאר בשיאו. רצינו לבדוק איך נראים הדברים מהצד השני של המתרס, ולשם כך שוחחתי עם קובי אלפסי (46) מנהלה של הפועל עירוני גדרה, שהתגלה כבחור סימפטי הנמנע במכוון מהצהרות לוחמניות.

אז מה, מתרגשים?

אפשר שלא? משחק בהחלט לא סטנדרטי במגרש לא סטנדרטי. אין ספק שזו תהיה חוויה מאד שונה ומיוחדת.

איך האוירה אצלכם לקראת המשחק? השחקנים במתח?

יש בהחלט מתח גדול. אני דואג לשוחח עם השחקנים ומנסה להרגיע אותם, כדי שהמתח לא יהפוך לפחד. בקיץ לא ציפינו שדווקא אתם תתמודדו איתנו ראש בראש.

הפתעתם גם את עצמכם?

במובן מסוים כן, עלינו על הציפיות שלנו מעצמנו, עם כי אני תמיד האמנתי בשחקנים האלה. מדובר בשלד שחקנים שרובו רץ כבר עונה שניה ביחד. בעונה שעברה אמנם לא התמודדנו על העליה אבל סיימנו אותה בטעם טוב עם יכולת משופרת וזה עשה תיאבון להמשך. הניצחון שלנו על נורדיה במחזור השני בהחלט תרם לכך.

בוא נדבר קצת על מי זאת הפועל גדרה , איך ומאיפה היא הגיעה לחיינו?

הפועל גדרה הוקמה מחדש לפני חמש שנים ע”י מספר שחקנים, בינהם גיא צדיק, קפטן ובלם הקבוצה עד היום , אבידן דמתי, אורן סעידי, אורן חדד ונחום דהרי שגם ניהל את המועדון. למעשה, לא רק שזו קבוצת הבוגרים היחידה בגדרה, זו קבוצת הבוגרים היחידה באזור. בגלגולה הקודם היו לה שנים לא רעות בליגות הנמוכות ובשנות השמונים הגיע לא מעט קהל לצפות בה בשבתות מהגבעות מסביב למגרשעם הסירים של הג’חנון והחמין. היה הוואי גדול סביב הקבוצה וגם היום אני חש שיש צמא בעיירה לכדורגל.

שמענו שאתם מארגנים הסעה לאוהדים מטדי. צפוי באמת להגיע קהל שלכם?

יגיעו לא מעט אוהדים לנו, סגרנו כבר שלושה אוטובוסים ולא מעט אנשים נוספים יגיעו ברכבים פרטיים. גם ראש המועצה צפוי להגיע.

מה באמת הדינמיקה בינכם לבין המועצה?

המועצה נותנת לנו תקציב בעיקר מתוך ראייה חינוכית, לטובת קבוצות הילדים של המועדון. לפני שנתיים פנה אלי יואל גמליאל ראש המועצה בכדי שאנהל את המועדון. אני לא באתי מהכדורגל. הרקע המקצועי שלי הוא בין השאר בתחום החינוך הבלתי פורמאלי (לצד תחום הקמעונאות) ומכאן הקשר, אבל גם קבוצת הבוגרים חשובה לי ואני בהחלט שואף להרים אותה למעלה. כרגע הדבר הגדול שעומד על הפרק ואושר בישיבת המועצה הוא בניית מגרש לקבוצה בעלות של חמישה מליון שקלים. זה יהיה שדרוג גדול מבחינתנו לארח בגדרה. עדיין לא ברור כמה מקומות ישיבה יהיו בו, אבל מבחינתי העיקר בתור התחלה הוא מגרש וחדרי הלבשה ראויים, יציעים אפשר לבנות בהמשך.

12647988_10205984259901819_1966167634_n
צילום: חסדאי כהן

 

איך היית מגדיר את ההשפעה שלך בצד המקצועי?

אני בהחלט מייעץ למאמן אבידן דמתי בעניינים מקצועיים אבל ההחלטות המקצועיות הן שלו בלבד. הייתי שמח אם גם בקבוצות ליגת העל היה נשמר הסטטוס קוו הברור הזה, זה היה גורם לכדורגל שלנו להיראות הרבה יותר טוב.

והיום אתה יכול להצהיר שאתם באים לטדי כדי לנצח?

אנחנו באים ליהנות, להראות שאנחנו יודעים לשחק כדורגל ולתת את מה שאנחנו יודעים. אפשר לומר שאתם באים קטנים ומקווים לצאת גדולים. בהחלט. ידוע שיש פער בין התקציבים שלנו לשלכם. למעט המאמן, אין אצלנו מקבלי שכר ואנחנו מתאמנים פעמיים בשבוע. אנו מודעים ליכולות של נורדיה בהתקפה ונעשה מה שנוכל כדי להתמודד. שמע, אני עוקב אחריכם לא מעט ואני אוהב מאד את העשיה שלכם ואת העובדה שהיא נעשית ע”י האוהדים. את סוג העשיה הזה אני למעשה עושה לבדי ומתעסק במספר תפקידים בו זמנית, כולל למשל תחזוק עמוד הפייסבוק של הקבוצה. אם יש משהו שהיה משמח אותי בסוף העונה זה לראות גם את גדרה וגם את נורדיה עולות ביחד. אני חושב שקבוצה כמוכם ראויה להתקדם במעלה הליגות.

יש לכם שחקנים שיכולים לעשות שדרוג ולהתקדם, אבל גם אנחנו רוצים להתקדם. יש מסר שתרצה להעביר לסיום?

אני מקווה למשחק טוב ואוירה ספורטיבית. טבעי שיש מתח סביב המשחק אבל אסור שהוא יגרר למקומות לא טובים. אני רואה את התגובות המקניטות של חלק מהאוהדים שלכם בדף הפייסבוק שלנו ובעיני זה מיותר. אין בזה צורך.

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31