אדם מזרחי: מבחינתי אם לא נעלה מהמקום הראשון זה יהיה אסון. ראיון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

חדות ומהירות הן מן התכונות החשובות ביותר לחלוץ, ואין ספק שאדם מזרחי הפגין אותן לכל אורך הראיון.
מזרחי (31.5) הוא מה שקרוי בחור לתכל’ס, אותו לא תתפסו מגמגם או מתמהמה – התשובות שלו ישירות, מפורטות ושוטפות. את אותה חדות הוא טרם הצליח להביא למגרש במלואה, לפחות לא בליגה, אבל מבטיח שיש לאוהדי נורדיה למה לצפות ומפגין הרבה בטחון ביכולת שלו ושל שאר שחקני הקבוצה. אפילו העובדה שגדל ושיחק חצי מהקריירה בצד האדום בבירה ולא שכח את שורשיו לא מונעת ממנו להצהיר כי הוא מתחבר מאד למה שנורדיה מייצגת. לקראת המפגש עם צעירי רהט במסגרת המחזור הרביעי תפסתי אותו לשיחה.

אדם מזרחי (צילום: הדר אלפסי)
אדם מזרחי (צילום: הדר אלפסי)

בוא נדבר על העונה הקודמת, שהחלה בקטמון בליגה הלאומית, המשיכה באפיזודה קצרה בצפון הרחוק אצל שפרעם בליגה א’ והסתיימה בחצי עונה בלי קבוצה

קטמון הביאו שחקן בעמדה שלי, אף אחד לא אוהב לשבת על הספסל אבל במיוחד לא שחקן בגיל שלי שרוצה ליהנות מהשנים שעוד נשארו, ולזכותם אני חייב לציין שהם שמו את הדברים על השולחן והציעו לי להישאר ככינור שני. במקביל קיבלתי הצעה כספית מאד מפתה משפרעם. הכסף בהחלט היה שיקול רציני, אבל בנוסף הם עשו עלי רושם שהם בונים קבוצה רצינית שתיאבק על עליה וראיתי בזה אתגר מעניין, מה גם שלשפרעם יש קהל מטורף ופנאטי וזה מאוד כיף, אבל בצד המעשי זה התברר כסיוט: את הנסיעות הארוכות לקחתי בחשבון אבל מגרש האימונים היה במצב רע ומעבר לזה בניגוד למה שנאמר לי לא הגיע חיזוק רציני לקבוצה. ציפיתי שיגיעו עוד שחקנים כמוני, שחקנים ברמה של ליגה לאומית, אבל הם כנראה חשבו שאני לבד יכול לעלות אותם ליגה וגיליתי שאני בודד במערכה, כך שאחרי חודשיים החלטתי לוותר על הכסף ולחסוך לעצמי את הסבל של הנסיעות, ואני שמח על כך.

למרות שישבת בבית הרבה זמן יחסית
הייתי צריך את ההפסקה הזאת כדי לנקות את הראש, להיות יותר עם המשפחה ולהרגיש את הבית במקביל המשכתי להתאמן בחדר כושר.

לא פחדת שאתה גומר לעצמך את הקריירה?
לרגע לא. בוא נודה על האמת, כוכב גדול אני כבר לא אהיה, ועל מה שהשגתי בקריירה אני אומר תודה רבה. אמרתי לעצמי אז נראה מה יהיה לקראת העונה הבאה, ואני שמח מאוד שהגעתי לנורדיה. אני גם לא מתבייש לומר שאני רציתי מאד להיות בנורדיה, כי מעבר לכדורגל לקבוצה הזאת יש אמירה.

וזה אומר מי שגדל בצד האדום של העיר
אני גדלתי גם כשחקן אבל קודם כל כאוהד של הפועל ירושלים, אבא שלי אוהד הפועל ירושלים, השורשים שלי אדומים, ככה חונכתי, אני לא אשקר. שנים ארוכות שנאתי את הפועל קטמון על המהלך שהם עשו. במכה אחת הם לקחו לנו את רוב האוהדים, המון פרצופים שהתרגלתי לראות באופן קבוע באים ותומכים פשוט נעלמו. אבל רק אחרי שחציתי את הקווים, בזכות ההערכה שלי לשי אהרון על כל מה שהוא עשה בשבילי מאז שעליתי לבוגרים והכרתי את המערכת של קטמון מבפנים, הבנתי מה הם עושים: איזה יחס, איזה ערכים. אני יודע שאתם לא תאהבו לשמוע את זה, אבל אני מוצא הרבה דמיון בין העשיה של קטמון לזו של נורדיה.

איך זה בא לידי ביטוי?
קודם כל הפעילויות בתוך הקהילה הירושלמית, והנסיון להעביר את הרעיון שכדורגל הוא סוג של בילוי לכל המשפחה ותרבות שצריך להטמיע מגיל קטן. זה משהו שבקטמון לקחו מאד ברצינות ועשו המון דברים לגביו וגם בנורדיה הוא ילך ויתעצם. אני לא אומר לך את זה כקלישאה: אני מאד מתחבר לזה, אלה דברים מאד חשובים, לא רק כבסיס להצלחה של קבוצה אלה להצלחה שלנו כחברה.

אדם מזרחי במדי הפועל ירושלים (צילום: אתר גולר)
אדם מזרחי במדי הפועל ירושלים (צילום: אתר גולר)

ובחזרה לעניין המקצועי, תחילת העונה שלך בנורדיה, מצד אחד…
לא, לא, אין מצד אחד. יש צד אחד והצד הזה הוא בינוני, אני לא אוהב להיות בינוני ואני גם לא אחד שיברח מאחריות. אני יודע למה הביאו אותי ויודע שאני מצפה מעצמי ליותר, בטח בכל מה שקשור להבקעת שערים. יחד עם זאת, יש לי סבלנות והיום עם הניסיון שלי אני יודע שאם אני אנסה לרדוף אחרי זה זה רק יהיה יותר קשה, אז אני לא רודף אחרי זה, אבל אתם עוד תראו ממני הרבה שערים. נכון שהבקעתי שלישיה בגביע, אבל בוא נגיד ככה, את הגביע לא ניקח.

אל תשכח שאתה הגעת עד לפנדלים של חצי גמר הגביע עם בית”ר שמשון תל אביב
יודע מה?אני קונה חצי גמר גם עם נורדיה. שלא תטעה לרגע, אני לא מזלזל חלילה בגביע ואני יודע שאם נעשה משחק אחד טוב בשלבים המתקדמים יותר בגביע שישודר בטלויזיה זו חשיפה לצעירים ולמועדון בכלל יותר משנקבל בעונה שלמה בליגה ב’, אבל בסופו של דבר מה שחשוב לנו באמת זה לא סיבוב עם הרולטה בגביע אלא שהמועדון הזה יעשה דרך ויגיע לגבהים שהוא רוצה להגיע.

דיברת קודם על סבלנות, אבל במשחק הראשון בליגה נגד מכבי ב”ש הוחלפת ונראה היה שאתה כועס
לא כעסתי לרגע על החילוף וגם לא על זה שלא הבקעתי. אני הוחלפתי והחלפתי עשרות פעמים בקריירה. הייתי מאוכזב מהדרך שבה שיחקנו, דיברתי על זה עם משה (סלמי א.א) וזה כל הסיפור.

אבל היית נראה כעוס וירדת למנהרה בלי ללחוץ ידיים
זה נכון שעשיתי טעות שהפגנתי את זה בצורה הזאת כי זה נראה שהייתי מאוכזב מהחילוף, אבל זה מאחורינו. יישרתי את ההדורים עם המאמן והזמנתי את החברים לפיצה, הכל בסדר.

מזרחי במשחק מול מכבי ב"ש, לא היה מרוצה מהיכולת (צילום: ינון פוקס)
מזרחי במשחק מול מכבי ב”ש, לא היה מרוצה מהיכולת (צילום: ינון פוקס)

נראה שנורדיה התחזקה מקצועית השנה ויש תחרות רצינית על ההרכב, אתה מרגיש שיש מתח באימונים סביב זה?
את המתח צריך לנתב לתחרות בריאה. אם יש שחקנים שלוקחים את זה למקומות שליליים שפוגעים בחדר ההלבשה צריך להוקיע אותם כי זה לא בריא. בקבוצה שלנו על כל תפקיד כמעט יש שני מועמדים טובים, זה משהו שהייתי מודע אליו עוד לפני שהחלה העונה. התחרות מאד בריאה וכולם מקבלים זאת בהבנה כולל אותי.

ואת זה אומר שחקן שכבר בחר לעזוב כשישב על הספסל
נכון, אבל יש גם עניין של מטרה שמקדשת את האמצעים. בקטמון בשנה שעברה כבר לא הייתה מטרה גדולה והבנו די בתחילת העונה שלא נעלה ליגה. אם הייתה שם שאיפה רצינית וודאי שהייתי נשאר, ואני יודע שזה נשמע מתיפייף, אבל אני באמת אחד שמקריב את עצמו למען הקבוצה שלו. אולי זה נראה לכם לפעמים מהיציע שאני כזה קצת אדיש, אבל אני מאד שחקן של קבוצה ורוצה ליהנות מכדורגל. עם נורדיה אני יכול לעשות את זה אז אני משאיר את כל האגו בצד.

ואתה רואה את עצמך מסוגל להמשיך עם נורדיה גם אם נעלה ליגה?
כרגע אני לא מרגיש עדיין שלם עם הגוף שלי. זה לא מה שאני מכיר מלפני שנה או שנתיים ועם הגיל זה נעשה יותר קשה. אני כבר עכשיו עובד הרבה כי למרות שאני מסתדר עם הקצב אני מצפה מעצמי ליותר. אם בעזרת השם נעלה ליגה אני אעשה את הכל כדי להתאים את עצמי, אם זה אומר אקסטרה אימונים או להוריד במשקל.

מי השחקנים שהשפיעו עליך לאורך הקריירה?
מהרבים ששיחקתי איתם הייתי בוחר שלושה כמודל לחיקוי: ז’אן טלסניקוב, דן רומן ועידן טל. שחקנים שברגע שאתה רואה את ההתנהלות שלהם ביום יום ובמגרש אתה מבין שמה שראית עד היום זה דבר שונה לגמרי.

תן דוגמה
קח את עידן טל, בן אדם בן 37, שיחק באירופה ובקבוצות צמרת בארץ, לקח את כל התארים ועשה מליונים, מה כבר יש לו עוד לרצות להשיג? ובכל זאת הוא מגיע לכל אימון ראשון ויוצא אחרון. בזמן שילדים שעלו מהנוער ממהרים לסיים והולכים לשתות קפה או לאכול שווארמה הוא נשאר ועושה אקסטרה בעיטות, מתיחות או עבודה על שרירי בטן, זה עניין מנטלי.

וכשאתה רואה שחקנים ברמה הזו, זה נותן תחושה של פספוס?
אני הייתי הילד הזה שממהר לצאת מהאימון ולשבת עם חברים, לקנות בגדים ולצאת למועדונים. עם כל הצניעות, יכולתי להוציא מהקריירה שלי הרבה יותר. אם הייתי מתייחס לעצמי כשחקן מקצועני ולא כחצי מקצועני בלי קשר לכמה אני מרוויח זה היה נראה אחרת, אבל לא בוכים על חלב שנשפך.

בחזרה להווה, איך אתם מתכוננים למשחק בשבת, ומה אתה יודע על רהט?
אני לא מכיר שחקנים מרהט, אבל בימי חמישי אני מסתכל קבוע באתר של נורדיה וקורא את הסיכום על הקבוצה היריבה, אז בחמישי הזה כנראה אקרא על רהט. ברגע שיש לך סגל ועומק כמו שלנו אנחנו לא צריכים יותר מדי להתעסק בקבוצות אחרות. יש לנו את הצרות שלנו והדברים תלויים בעיקר בנו ואני מעריך שרהט יבואו במטרה להפריע. ממה שראיתי אנחנו טובים יותר מרוב הקבוצות בליגה ואנחנו עוד לא בפיק שלנו.

אז עדיין לא ראינו כלום?
ממש לא. אנחנו השחקנים מדברים בינינו על זה. אני מאד אופטימי כי ניצחנו עד עכשיו ששה משחקים כשאנחנו בערך בחמישים אחוז יכולת, אם נשתפר ונתקדם כמו שאנחנו מסוגלים השמיים הם הגבול.

אז עליה מהמקום הראשון היא מבחינתך יעד מתבקש?
חד משמעית, אולי יכעסו עלי שאני אומר את זה אבל מבחינתי אם לא נעלה מהמקום הראשון זה יהיה אסון.

לסיום, מאחר ואתה חובב שירה, התבקשתי לשאול אם יש סיכוי שתארגן ערב קריוקי לשחקנים
אוי ואבוי לי אם לא. ברגע שנרגיש שעשינו איזה ציון דרך עם הקבוצה אז גם זה יהיה.

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.