עת שערי רצון להיפתח: היו”ר איציק אלפסי מסכם את הפגרה

קצת קשה לי לסכם את ה’פגרה’, כי בשבילנו הפגרה היא תקופה לא פחות עמוסה מהעונה עצמה. אני מודה שאם היו אומרים לי באפריל, כשהסתיימה העונה החולפת, שכך תראה הקבוצה ערב פתיחת העונה החדשה בספטמבר הייתי מופתע. זה לא רע, זה פשוט שונה מאוד מאיך שחשבתי שדברים יתפתחו.
כמה ימים אחרי מחזור הסיום של העונה שעברה נפגשתי עם עמית ברבש לשיחת סיכום ארוכה של העונה החולפת. שני הצדדים היו מאוד מרוצים והיה לי אישית, לפחות, ברור שאנחנו ממשיכים ביחד. דיברנו על התכניות לעונה הבאה ועל הכיוון שאנחנו רוצים להצעיד את המועדון בשנים הבאות. היה ברור שנתבסס על הסגל שהעלה אותנו ליגה עם חיזוקים נקודתיים. אבל אז פרצו ‘החיים עצמם’ כמו שאומרים… וכאשר התחלנו לדבר עם עמית על החוזה גילינו פערים מאוד גדולים. אין בלבי דבר על עמית. אני מעריך ואוהב אותו. מבחינתו הדרישות שלו היו לגיטימיות ביחס למה שהתפקיד דורש ממנו, אבל אנחנו לא יכולנו לעמוד בהם.
לשמחתי הצלחנו למצוא מחליף שעומד בסטנדרטיים המקצועיים הגבוהים שהוצבו במועדון. משה סלמי הוא שם שעלה גם בפעמים הקודמות שחיפשנו מאמן והפעם הבשילה השעה עבור שני הצדדים. במשה מצאנו את השילוב שאנחנו מחפשים תמיד – בין ערכים ואישיות לבין מקצוענות. אבל ההחתמה של מאמן חדש סימלה גם את תחילתו של מהפך נוסף בסגל. בתור מי שמאמין שיציבות היא מרכיב חשוב בהצלחה של כל ארגון, דעתי לא תמיד הייתה נוחה עם זה. יחד עם זאת, הקו שמנחה אותנו מהקמת המועדון הוא להעמיד לרשות הצוות המקצועי את הכלים הטובים ביותר האפשריים להצלחה. וזה אך טבעי שכל מאמן יביא אתו את הרעיונות שלו והכוונים המקצועיים אליהם הוא רוצה להתפתח. תהליך בניית הסגל היה מורכב ודרש מאתנו לא מעט אורך רוח, זה קצת כמו להרכיב פאזל, אתה מסוגל לראות בראש את התמונה הסופית, למרות שבמרבית השלבים עומדים לפניך רק חלקים מפוזרים שלא ברור הקשר בניהם.
בסופו של דבר אפשר לומר שיצא איך שרצינו. כמעט כל שחקן ששאפנו להביא למועדון הגיע לבסוף. יחד עם הצוות המקצועי בנינו קבוצה מאוזנת עם אופי התקפי ועוצמה הגנתית. הבאנו שחקנים עם רזומה מרשים בליגות הבכירות ולפחות אחד מהם (ניר מנצור) גם בחו”ל. זה לא תמיד היה קל. קבוצות ושחקנים ראו בבית”ר נורדיה הזמנות לעשות “אקזיט” במונחים של הליגות הנמוכות. אני גאה בכך שעמדנו ביעדי התקציב שהקצנו לשכר השחקנים ושהצלחנו לעשות דבר חסר תקדים בכדורגל הישראלי וזה לעבור לחוזים הנקובים בברוטו, כפי שנהוג בכל מגזר מתוקן אחר במשק. יותר מכך אני גאה ששחקנים היו מוכנים לעשות כל מאמץ כדי להגיע לשחק בבית”ר נורדיה. השם שיצא למועדון ככזה שמתנהל באופן מקצועי ומסודר גרם לכך ששחקנים היו מוכנים לוותר על הצעות גבוהות יותר מליגות בכירות יותר כדי להגיע אלינו.

14102692_10154418184237482_9217402687707215566_n
היו”ר אלפסי נושא דברים במסיבת פתיחת העונה (צילום: הדר אלפסי)

רגע לפני פתיחת העונה אני יכול להביט בסיפוק על הקבוצה שנבנתה. ברור לי שנתמודד חזק על העלייה, ואם לא נהיה חלק מהמאבק על המקום הראשון זה יהיה כישלון של כולנו. יחד עם זאת, בשונה מהעונה שעברה, אני לא יכול להבטיח שנעלה ליגה. זאת בהחלט המטרה, אבל יחד אתנו יש לפחות שלוש או ארבע קבוצות ברמה שווה ואליפות המחוז תוכרע לדעתי בפערים קטנים מאוד.
העבודה הסיזיפית היומיומית בניהול המועדון כרוכה בלא מעט תסכולים. אבל ההתרגשות לקראת המשחק הראשון מלווה בסיפוק גדול על הדרך שעשינו בשלושת השנים האחרונות. ממה שהיה בגדר רעיון מופשט יצרנו גוף חי, נושם והכי חשוב… בועט! יש לא מעט אנשים שעובדים לילות כימים מאחורי הקלעים כדי שזה יקרה. קצרה היריעה מלהודות לכולם ואני מתנצל על כך. אולם אני בכל זאת רוצה לנצל את ההזדמנות להביע הערכה מעומק הלב לשלושה מהם:
ראש וראשון הוא מומי דהן. מי שבלעדיו לא הייתה בית”ר נורדיה. איש יקר ומיוחד במינו שהמסירות האינסופית שלו לדרך המשותפת שלנו שנייה רק לתבונה והרגישות הנדירים שלו.
השניים האחרים הם ידידיי כאחים לי – אסף ריבלין ועופר בוטון. אין דרך שבה אני יכול להביע במילים את ההתפעמות שלי בכל פעם מחדש מהמסירות שלהם, הנכונות להשקיע כל-כך הרבה זמן ומאמץ על חשבון הפרנסה והמשפחה שלהם, המקצועיות המרשימה ובעיקר – השקט והענווה הנדירים כל כך במחוזותינו. המסע המטורף הזה שיצאתי אליו לפני שלוש שנים היה שווה רק בשביל לגלות שגם בעידן הציני שבו אנו חיים יש עדיין אנשים נדירים מהסוג הזה.
אני מאחל לכולנו עונה של הרבה שמחות קטנות וניצחונות גדולים.
תל חי
יאללה בית”ר!

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

אוגוסט 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31