נורדיאן – 12.09.18

מחזור 1: בית”ר נורדיה ירושלים – עירוני קריית גת

שלום בית”רים ושנה טובה!

התגעגענו, אז באנו: אחרי כ-4 חודשי פגרה, בית”ר נורדיה שלנו תוציא לדרך ביום שישיהקרוב את עונת 2018/19, כשתארח (14:30טדי) את עירוני קריית גת למשחק במסגרת מחזור הפתיחה של ליגה א’ דרום.

טעם מעורב ליווה את כולנו עם סיומה של העונה הקודמת, כשהודחנו בסיבוב הפלייאוף הראשון אחרי הפסד 2-1 למכבי קביליו יפו. מצד אחד, התחושה שיכולנו לצאת עם יותר; מצד שני, הגאווה על כך שהצלחנו להיחלץ ממשבר לא פשוט בתחילת העונה ולסיים את העונה הסדירה – הראשונה שלנו בליגה א’, בל נשכח – במקום הרביעי המכובד.

בינתיים נבטו הרבה ארזים בעמק, והקבוצה עברה מתיחת פנים משמעותית (עליה תקראו בהרחבה בגיליון שלפניכם). אך מעבר לניתוחים והתקוות, ישנה שורה תחתונה ברורה: מחרתיים פותחים עונה במשחק שיכול לסמן לאן פנינו מועדות בעונה הקרובה.

ויש גם מדים חדשים, שהגיעו אלינו הבוקר ממש מהניילונים. התמונות מצורפות לפניכם. במשחק בשישי, אגב, אנחנו צפויים להשתמש בתלבושת השחורה, בעוד שקריית גת תעלה בצהוב.

 

במחצית המשחק ייערך טקס הוקרה מיוחד לשוער העבר ואחד מגדולי הסמלים של בית”ר ירושלים, יוסי מזרחי – מי שעמד בשער הקבוצה הבוגרת של בית”ר במשך 14 שנים ברציפות, שבמהלכן זכה עמה באליפות הראשונה ובגביע הראשון בתולדות המועדון, וכן בשלושה גביעים נוספים. הוא אף אימן את הקבוצה בשלוש קדנציות שונות, כשבאחרונה (עונת 2006/7) גם זכה איתה באליפות ראשונה אחרי 9 שנים. בכך הפך לראשון וליחיד עד כה שזוכה עם בית”ר באליפות הן כשחקן הן כמאמן.


יוסי מזרחי בשער הבית”רי (ארכיון אתר ההתאחדות לכדורגל, צלם: נתן בץ)

מצטרפים להצלחה – בואו להיות בעלי הבית!

בית“ר נורדיה ירושלים הייתה ונותרה לפני הכל קבוצת אוהדים. ככזאת, היא מנוהלת על ידי האוהדים, נשלטת בידיהם וכמובן שגם תלויה בהם. כדי שהמועדון שלנו יוכל להמשיך בתנופה הקהילתית והמקצועית שלו, הוא זקוק לנו – לכולנו.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להצטרף כחברי עמותה. החברות מאפשרת להשפיע ישירות על הדרך של המועדון, לבחור ולהיבחר לתפקידים שונים, לקבל מידע ראשוני ושוטף סביב ההתרחשויות במועדון, להיכנס חינם למשחקי הבית ועוד.

העונה, מגוון האפשרויות להצטרפות נרחב מאי פעם, כשעל הפרק גם אפשרות לרכישת מינוי, שמקנה כניסה למשחקי הבית שלנו. להצטרפות ולקבלת פרטים נוספים על אודות האפשרויות השונות, מוזמנים ללחוץ כאן. בתוך דקות ספורות תוכלו להפוך בעצמכם לבעלי הבית. לא שווה?

אז מה עשינו בקיץ האחרון?

התשובה לשאלה שבכותרת היא, ובכן, ‘לא מעט’. ראשית, ויקטור גניש, שאימן אותנו בהצלחה במרבית העונה שעברה, סיים את תפקידו. אנחנו מודים לויקטור על עבודתו המסורה, ובטוחים שעוד יצליח בהמשך דרכו כמאמן.

מנגד, אל עמדת המאמן נכנס שלומי עמר (47), מאמן מכבי שעריים אשתקד. שלומי, ירושלמי מלידה (“ירושלומי”, בשבילכם), מביא עימו ניסיון משמעותי כמאמן בליגה א’ דרום ותפיסת עולם מקצועית סדורה ומוכחת.

גם בעמדות אחרות בצוותים הניהוליים והמקצועיים עברנו שינויים לא מבוטלים: כך, נפרדנו מאיש המשק מאיר דהאן, מהמנהל המקצועי משה בן ארוש ומהמנהל רן מבשוב – שלושה אנשים שליוו את המועדון ממש מימיו הראשונים (עוד לפני שפרש ממשחק ומונה למנהל, מבשוב שיחק שנתיים בשורותינו, ואף כבש את השער המאה בתולדות הקבוצה). זאת ההזדמנות להודות לכל אחד מהם על התרומה הרבה מראשית הדרך, ולאחל להם בהצלחה בהמשך. בעל תפקיד נוסף שעזב הקיץ הוא המעסה דודו חודדה, וגם לו מגיעות כמובן התודות. מנגד, גילי גור, עוזר המאמן בשתי העונות הקודמות, נשאר במערכת, והוא יאמן את קבוצת נערים א’ שלנו.

אבל אל דאגה, המסלול הוא דו-כיווני: את תפקיד מנהל הקבוצה יאייש יוסי פסו, שועל ותיק בכדורגל הירושלמי. פסו ישמש גם כמנהל האדמיניסטרטיבי של מחלקת הנוער המתפתחת שלנו. הרווח, אפשר כבר לומר, כולו שלנו. בנוסף, נטע איון מונתה לתפקיד חובשת הקבוצה. גיא עמיאל ימשיך עונה רביעית ברציפות כמאמן השוערים, ואבי ביטון ימלא גם העונה את תפקיד מנהל המשק של המועדון.

ויש עוד מינוי אחד, מרגש במיוחד, שדורש התייחסות נפרדת: ציון זקן, קפטן הקבוצה בשלוש העונות החולפות והאיש בעל אלף הנשמות, פרש מכדורגל בגיל 37, ומונה לתפקיד עוזר המאמן. ההישארות של ציון במערכת היא טבעית מאין כמותה, ואנחנו בטוחים שגם בתפקידו החדש הוא ימשיך להיות דוגמא ומופת למקצוענות ולמנהיגות.

מלבד זאת, אנחנו מוקירים תודה לשחקני הקבוצה שלא ימשיכו איתנו העונה. הדגש הוא כמובן על אביתר ברוכיאן ושי ניסים, שני עמודי תווך ובית”רים ברמ”ח איבריהם שליוו את כל הקבוצה בכל צעד ושעל. אביתר, ששיחק בקבוצה מעונתה הראשונה, ייזכר תמיד כמי שחתום על השער הראשון בתולדות נורדיה. אז שי ואביתר – תודה רבה על הכול, ובהצלחה בכל דרך שבה תבחרו.

הסגל המלא – 2018/19:

במקום השחקנים שעזבו, הגיעו אלינו הרבה מאוד שחקנים צעירים ומוכשרים, שרעבים מאוד להוכיח את עצמם: בין הקורות יעמוד אמל חאיכ (23), שהצטרף אלינו מהפועל ירושלים אחרי סאגה ביורוקרטית סבוכה שעיכבה את מעברו אלינו. מי שצפוי לשמש כשוער השני הוא בני פרץ (20), שהושאל מבית”ר ירושלים. בחלק האחורי, הצטרפו אלינו הבלמים אבירם אוחנה (23), עמית שלמה (23) ועמית אברהם (19), כשאוראל בניטח (24) חוזר אלינו אחרי פציעה ארוכה. את אגפי ההגנה יובילו יונתן זדה (30, מגן ימני), שממשיך מהעונה שעברה ומעתה ישמש כקפטן הקבוצה, ושלושה מצטרפים חדשים: מתן טולדנו (24, שמאלי), יעקב מזרחי (20, שמאלי) ויהוראי מליח (20, ימני).

את הקישור האחורי יובילו גם העונה אוראל חורב (24) ואדי דדון (27), שנשארו בקבוצה כדי להבטיח בלוק הגנתי קשוח ולוחמני במרכז השדה. לצידם נוכל למצוא מספר שחקני חיזוק צעירים: דור קונסטנטינוס (קוסטה) (21), תהל הלל (20) ועומר בן שאנן (22), שבשלב זה טרם חתם רשמית ואולם יוכל ליטול חלק במשחק בשישי. אליהם צפוי להצטרף גם מי שהופך כעת לשחקן הוותיק ביותר בקבוצה, דור גורני(22), שפותח את עונתו הרביעית במועדון. בשלב זה ישנה בעיה עם שחרורו של גורני, ששייך רשמית להפועל ירושלים, אבל ההערכה היא שהעניין יוסדר בקרוב.

החלק הקדמי שלנו נראה מבטיח במיוחד: אסף גובזה (27), בעל הבית בחוד הבית”רי אשתקד עם 12 שערי ליגה, ימשיך לשמחתנו לעונה נוספת, וכך גם דיוויד גומז (30) המצוין, שהצטרף אלינו בינואר האחרון, ודביר ברוך (20), שאחרי עונת התחשלות מיועד השנה להפוך לבורג מרכזי בהתקפה שלנו. בנוסף אליהם, הצטרף אלינו דניאל טסאו (26), אחד משחקני הכנף היותר איכותיים בליגה, שאותו עמר כבר אימן בהפועל מרמורק ובעונה שעברה בשעריים. את חוליית ההתקפה ישלים גיא אילוז הצעיר (19).


אותה נשמה, בשינוי אדרת. עוזר המאמן, ציון זקן (ינון פוקס)

“אני מאמין שבמועדון יש מנהיג אחד, וזהו המאמן”/ריאיון עם המאמן החדש, שלומי עמר

שלומי עמר הוא איש בעל עקרונות. שיחה קצרה איתו מספיקה כדי להבין זאת. הוא מקפיד מאוד על משמעת, דורש מהשחקנים שלו לשמור על הופעה מכובדת בכל אימון, ולא מוותר לאף אחד בעבודת ההגנה. את ה’אני מאמין’ הזה הוא יביא העונה אלינו, כמאמן בית”ר נורדיה. כדי להכיר אותו יותר לעומק, נפגשו איתו חברי העמותה רועי קדוש ואמיר אליהו לשיחה מרתקת במיוחד.

את הריאיון המלא תוכלו לקרוא בחוברת פתיחת העונה המסורתית והחגיגית שלנו, שתפורסם ממש בקרוב. בינתיים, הנה קטע קצר מהדברים:

יש שחקנים שכבר סימנת כמי שינהיגו את התלכיד הזה?
“אני לא מחפש כוכבים; אם הקבוצה שלך תלויה ב‘כוכב‘ אחד, זה הכי נורא. אני מאמין שבמועדון יש מנהיג אחד, וזהו המאמן. הוא צריך להנהיג את השחקנים ולגרום להם להאמין במה שהוא רוצה”.

נבנתה העונה קבוצה צנועה יותר מבחינה תקציבית. זה לא מרתיע אותך? 
“אני אף פעם לא ’נרתע‘. המושג הזה לא קיים אצלי. בסוף, הכל שאלה של איך אתה מנתב את הכסף. אני לא מתחבר לטירוף התקציבי שיש בליגה הזאת. אני לא מתרשם משמות גדולים – שמות וכסף לא מחליפים נשמה ורצון”.
“אני חושב שהצלחנו לבנות בזמן קצר קבוצה ראויה ומאוזנת, עם סגל שמתאים למה שחיפשתי. זה נכון גם מבחינת הגילאים וגם מבחינת החלוקה בין העמדות – יש לנו שחקנים שונים שמתמודדים על המקום כמעט בכל עמדה”.

לשלומי יש גם מסר עבורנו, הקהל, שאותו תמצאו בסוף הגיליון.

“אני בטוח שתהיה לנו קבוצה שכיף לצפות בה”/ריאיון עם הקפטן החדש, יונתן זדה

את העונה הזאת פותח המגן הימני שלנו, יונתן זדה, כשחקן המבוגר ביותר בסגל. זדה בסה”כ בן 30, רחוק עוד מהפנסיה (והיכולת המצוינת שלו בעונה שעברה הראתה זאת), אבל ביחס לסגל הצעיר שנבנה כאן הקיץ, כל תפיסת הגילאים נראית אחרת.

מעבר לגיל, ולמרות שהצטרף אלינו רק לפני שנה, זדה הוא בית”רי מגיל אפס, שבעשור הקודם היה חלק אינטגרלי מתור הזהב של מחלקת הנוער הבית”רית. ככזה, ההחלטה למנותו לקפטן הראשי החדש, במקומו של ציון זקן הפורש, הייתה טבעית ביותר.

אז בעקבות המינוי, התפנה חבר העמותה וקפטן ראיונות הבית של הניוזלטר של נורדיה, אמיר אליהו, לשיחה עם זדה על הקבוצה שנתנה כאן הקיץ, על התחושות בסיום העונה שעברה ועל האחריות המיוחדת שתלווה אותו העונה בתור ה”מבוגר האחראי”. את הריאיון המלא תוכלו למצוא באתר שלנו בלחיצה כאן או על הכותרת כאן למעלה, אך הנה קטעים נבחרים ממנו: 

“המינוי שלי לקפטן מאוד החמיא לי”, מספר זדה. “מבחינתי זאת זכות. אני בהחלט מרגיש כובד אחריות, כי עכשיו יש הרבה חבר’ה צעירים שמסתכלים עליי בתור ה’מבוגר האחראי’. אני חושב שאני יכול לתרום הרבה מהניסיון שלי לשחקנים הצעירים, וגם להכווין אותם מבחינה מקצועית תוך כדי המשחק”.

שלומי ידוע כמאמן קשוח, שמקפיד מאוד על משמעת. איך אתה חווה את זה?
“שלומי הוא מאמן סופר מקצועי, שמאוד רוצה להצליח ויעשה הכול בשביל זה. כפי שבטח כבר שמתם לב, יש לו את ה’אני מאמין’ שלו. ולמרות זאת, הוא מאוד פשוט וברור בדרישות שלו. אלו לא דרישות גבוהות מדי; אולי מבחוץ הוא נתפס כ’קשוח’, אבל אין כאן שום דבר גרנדיוזי או לא מקובל. יש לנו העונה הרבה חבר’ה צעירים, ואני חושב שאם הם ילכו בדרך שלו, הם יגלו שהוא המאמן הכי טוב שיכול להיות עבורם”.

על הנייר, בנינו קבוצה צעירה בתקציב שפוי. מהי המטרה הריאלית שלנו לדעתך? 
“כרגע זה לא הזמן להציב מטרות. אני מקווה שנתחיל את העונה טוב, ואז נוכל לסמן יעדים. אני מאמין שתהיה כאן קבוצה שתעשה דברים יפים ושיהיה כיף לצפות בה”.


החל מהעונה הוא יהיה עם סרט הקפטן על הזרוע. זדה (ינון פוקס)

הכירו את היריבה: עירוני קריית גת

לעירוני קריית גת היסטוריה מעניינת במיוחד, שכוללת גם עונה אחת בליגת העל (2001/2), שנחקקה בזכרון כולנו בעקבות ה-0-4 הסנסציוני שהנחילה בקריית אליעזר לאלופה המכהנת אז (שזכתה גם בתום אותה עונה), מכבי חיפה. מאז המועדון איבד גובה, ולמרות מספר עונות בליגה הלאומית, שקע בשנים האחרונות בליגה א’. בעונה שעברה נותרה הקבוצה בליגה אחרי מאבקים לא פשוטים. על ההיסטוריה של המועדון ניתן לקרוא באתר שלנו בלחיצה כאן או על הכותרת.

מבט על סגל השחקנים של קריית גת מעלה כמה שמות מעניינים: במוקד, אדי אדרי(22), קיצוני ימני שכבש בעונה החולפת 8 שערי ליגה. בעל הבית במרכז השדה הואנדב כידר הוותיק (31), שחקן עם היסטוריה בליגת העל, שפותח את עונתו השביעית במועדון. את הצד ההגנתי יובילו אור אלקבץ (25) ואחד שאנחנו מכירים היטב: פרדי ציון (25), בלם נורדיה בשנתיים החולפות, שהקיץ עבר מהמדים הצהובים-שחורים למדים הצהובים של קריית גת. בקישור הקדמי, איבדה הקבוצה את מאי מזל, שעבר להפועל אשקלון, אך תנסה למלא את החסר באמצעות איתי בן הרוש (22) – שבעונה שעברה שיחק במכבי שעריים תחת שלומי עמר שלנו.

מה עשה הנוער?

מחלקת הנוער שלנו ממשיכה בתנופה, כשהעונה כבר יפעלו במחלקה לא פחות משבע קבוצות: נערים א’, נערים ב’, נערים ג’, ילדים א’, ילדים ב’, ילדים ג’ וטרום ילדים א’. כבר מחר (חמישי18:45, עמק הארזים) תקבלו הזדמנות לצפות בקבוצת נערים ג’, שתוציא לדרך את העונה שלה במשחק דרבי מסקרן נגד הפועל קטמון. בואו לעודד!

במקביל, ביה”ס לכדורגל שלנו מעלה הילוך, כשהעונה הוא יכלול שלושה סניפים (תלפיות, עמק הארזים וגילה). בין המאמנים יהיו גיא עמיאל, מאמן השוערים של הבוגרים, עדי דניאל ואלמוג לוי ושי זרגרי, שממשיכים שניהם מאשתקד. בנוסף, נפתחה קבוצת בנות לגילאי יסודי. הפעילות תיכנס לקצב גבוה לאחר החגים. לפרטים ולהרשמה מוזמנים לפנות כבר עכשיו לחברת הוועד אלית במספר 0544369888.

על כל התכניות שלנו לדור העתיד של נורדיה תוכלו לקרוא בהרחבה באתר שלנו בלחיצה כאן או על הכותרת, במסגרת כתבה שכוללת גם ריאיון עם המנהל המקצועי של המחלקה, מנו דהאן.

רק עוד מילה – מסר מהמאמן שלומי עמר אל האוהדים:

”בסופו של דבר, כולנו באותה ספינה. אני פה בשביל לעשות את המקסימום כדי שהאוהדים ייצאו מרוצים בכל משחק. לא תמיד תהיו מרוצים מבחינת התוצאה, אבל אני יכול להבטיח שתהיו גאים בקבוצה הזאת בכל רגע“. 

מה נשאר עוד להגיד? שישי, 14:30, טדי, פותחים עונה. גם יוסי מזרחי כבר מחכה לכם.

יאללה בית”ר. נורדיה!

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

יוני 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30