משה רבנו / יואל סרני

משה רבנו

חלומות של אתמול

 

בית”ר נורדיה ירושלים מתחילה עונה שמונה. שמונה. חתיכת מספר. מה שעוד יותר מרשים זה שנורדיה מתחילה עונה חמישית בליגה א’.

שלושת העונות הראשונות היו תקופת הילדות של נורדיה. כשאתה בגן אתה יכול לחלום שתהיה נהג רכבת, אסטרונאוט או שחקן בברצלונה, ואיזה חלום זה היה.

כתבות בגאזטה דלו ספורט ול’אקיפ, משחק מול הותיקים, חגיגות שמונים לבית”ר במרכז בגין (כשלחצתי יד למלמיליאן נמסתי כמו קרטיב לימון שנשכח בראש מגדל ימקא ביום קיץ שרבי) הופעות של צלילי העוד ששרים שוטי שוטי נורדיה ועוד ועוד… חלום! על המגרש זה היה כיף להיות הילד שיודע לספור עד חמש כשכל שאר הילדים דפקטים. נגמרה תקופת הילדות.

 

בליגה א’ התבגרנו. עדיין הרבה דברים אפשריים אבל אסטרונאוט כנראה שלא נהיה וזה הרבה יותר מאתגר.

אז נכון שיש לנו מחלקת נוער, אנחנו לא מכוונים להיות בית”ר טוברוק אלא בית”ר ירושלים, אבל עדיין, זה נחמד, ובית”ר ההיא, וכל עוד הנר דולק אפשר לעשות על אש. אבל למרות שיש כאלה שאלה שרוצים להקניט אותנו ולקרוא לנו אגודת ספורט, אנחנו מועדון כדורגל, בית”ר נורדיה ירושלים, אז בואו נדבר על כדורגל.

 

קרילוב, הוגוורטס וסינדרום ירושלים

 

בעונה האחרונה המוטו היה קבוצה רעבה שתטרוף את הדשא. קיבלנו בדיוק את זה. קבוצה מורעבת שהיתה רחוקה מרחק ביס אחד מירידת ליגה.

אני לא יכול שלא להזכר בקרילוב, ממשיל המשלים המפורסם (לא קיריל לאונוב, קרילוב). היה לאדון משל על האיכר והסוס.האיכר ניסה להאכיל את הסוס פחות ופחות, ובדיוק כשהסוס למד להסתדר בלי אוכל בכלל, הסוס מת😐.

גם בעונה הקשוחה הקודמת היו מספר שחקנים מנוסים ומתאימים לרמה, והמאמן גם הוא היה נורדאי עם קבלות בתחום. ביס מירידת ליגה.

העונה כל השחקנים הטובים עזבו,  הכוכב של הקבוצה, חזי מזרחי, לא שיחק בעונה שעברה כמעט דקה ( אוהב אותו, וזה לא היה מוצדק), והמאמן טירון בליגה א’ (מת עליך גילי גור).

מנקודת מבט של הדיוט, על פניו צריך קסמים כדי להשאר בליגה, ביחוד כשיש ארבע יורדות, ומסתמן שבנורדיה בונים על לחשי הקסם.

אם נגיד מספיק פעמים אנחנו בית”ר, ז’בוטינסקי, נוער ואנחנו לא מקללים את הערבי שאין לנו, זה יעבוד. אם נוסיף אקספליארמוס, אדרבא.

סינדרום ירושלים (או תסמונת ירושלים) הוא סוג נדיר יחסית של הפרעה נפשית, בה אדם (לרוב תייר או צליין) הנמצא בירושלים משוכנע שיש לו כוחות אלוהיים ומשיחיים, שמוטלת עליו משימה משיחית, או שהוא התגלמותה של דמות מספרי הקודש.

יש מצב שהמאמינים שעם סגל כזה נשאר בליגה, סובלים מהסינדרום.

מים מהסלע

 

לסיטואציה הזאת נקרא בחזרה לדגל משה בן ארוש.

אם נדייק, הוא נקרא לדגל כמה דקות לפני שהקבוצה הרעבה מצאה עצמה בליגה ב’. נשארנו בליגה א’.

אם ממש נדייק, משה בן ארוש לקח חופש מנורדיה כשהיא בפלייאוף העליון בליגה א’.

נכון לעכשיו, אנחנו מבקשים ממשה להוציא מים מהסלע. אני לא מבין בכדורגל. אני לא יודע אם בסלע הזה יש מים ואני לא יודע אם הוא יצליח להוציא.

אני כן יודע שמשה בן ארוש הוא החוליה המקשרת לתקופה שבית”ר ירושלים היתה הנשמה והלב הפועם של ירושלים. לתקופה שלפני דרבי כל התקשורת היתה מקיפה את הקיוסק של סימיקו, כדי לחוות את הדופק של הבירה. משה שצמח ממוסררה (כמה נורדאים מוצאים את השכונה בלי וויז?) והתנהל על המגרש בקלאס של פאולו מלדיני.

אני אוהב את משה בן ארוש. אני מאוד אוהב אותו.

אני מקווה שמשה יוביל אותנו לארץ המובטחת ולא לארבעים שנה במדבר.

 

נאמנים פצעי אוהב

תל חי

יאללה בית”ר

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

אוגוסט 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31