מי יבנה יבנה בית… חוויות הכתב.. / אמיר ליברמן

יום שישי הגיע ונורדיה משחקת…רק לפני  פחות משלושה ימים, הקבוצה שיחקה 120 דקות פלוס פנדלים בגביע והנה, שוב משחק חוץ בגביע. 

אוהב לנסוע למשחקים בימי שישי. עושה את זה קרוב לעשור. ההבדל בין הליגות השונות – מתי מתחיל המשחק ומה שומעים בדרך אליו. ברדיו – התכנית של דטנר ואודיה קורן בגלי צה”ל. בדרך כלל מאוד מצחיקים, הפעם נושא התכנית היה “מוות”. אפעס, פחות מצחיק.

אבולוציה של שיחות נפש עם מאבטחים בכניסה

א – בימי ימקא. שנתיים היה לי מנוי. כסף מבר המצווה. השאר נצמדו למבוגר זר וביקשו ממנו “תכניס אותי”. כל מי שהיה לו כרטיס – נכנס. גם אם הגיע עם טנק.

ב – ליגה לאומית ברחבי הארץ בתור כתב – “זה נשק. אתה לא יכול להכניס את זה”.  כל מגרש אותו סיפור. כלי הנשק המדובר – עט. לא צוחק אתכם. זה חד. אתה יכול להוציא למישהו עין.

ג – קורונה – תראה לי תו ירוק. יכול להיכנס עם תת מקלע. לא מעניין אותם. רק תו ירוק. המאבטח לא רואה כלום בשמש הזו. בסוף הוא השתכנע ונתן לי להיכנס.

כמה קהל היה? – בגלל זפטת שמש שקיבלתי, הערכתי בתחילה את כמות האוהדים שלנו בתור 100. אחר כך הבנתי שגם אם נספור כל יד וכל רגל בתור אדם נפרד, לא נגיע למאה.

מפגשים מרגשים ביציע – נעם ביטון. גלעד אימס הצלם המהולל ואלית האחת והיחידה.

נסיבות מקלות  בדרך כלל נשמעות לקראת טיעונים לעונש..

הם בטח ייפלו מהרגליים” – הם בחורים צעירים. אין אף שחקן שחגג 25 בסגל. שום סיבה שייפלו מהרגליים.

49 מעלות בצל וזה עוד בלי צלזיוס – מי, הגאון שעושה משחקים בשעות כאלו בקיץ? מי??? אבל מה שפייר – חם לשתי הקבוצות. עוד יותר חם לאוהדים, למה המקומיים תפסו את כל המקומות בצל. ולנו לא היו הפסקות שתייה.

נורדיה פתחה בהרכב הבא: בשער – בני פרץ.

הגנה – אדן בן הגיא, קיריל לאונוב, ערן אזולאי, טל שריג וליאור כהן. (ארבעה מתוכם רשומים אצלי בתור בלמים. מישהו מהם היה מגן בפועל)

קישור – יאיר ניר ואלרוי ששון.

כנפיים – דוד צור וחזי מזרחי.

בחוד – קופי יבואה.

מסתכן בזה ששווידלר יגחך ויגיד – מה הוא מבין, זה וזה בכלל תופקד בתור…

מחצית ראשונה – ליוסי סלליך שלנו השנה, קוראים קופי יבואה. מהיר מאוד, יודע להעביר שחקנים. אולי בפלייסטיישן מקבלים ניקוד על מהירות ועל מהלכים יפים. בחיים האמתיים – פחות.

טיל קרקע מרק  דקה 30+- אין לוח תוצאות. לא ממש רואה משהו בנייד. זמן משוער. יאיר ניר, מקבל כדור עם הגב לשער, מסתובב ומשחרר טיל בליסטי מ 30 מ’ לחיבורים. 1-0 נורדיה. שער משום מקום. אבל לטובתנו.

שער מדהים של יאיר ניר - צילום גלעד אימס

מה יש במזנון? מקק. לא בקטע רע, בקטע טוב. מים, קולה, קרטיב. הלכנו להצטייד (תודה לאלית). בעודנו חוזרים למקומנו הגיעו…

החטא ועונשו – פרץ מוציא כדור ביד, ישר אל אדי אדרי מיבנה. אדרי היה מופתע מהמתנה שקיבל לחג, אמר תודה, התקדם ובעט מ 22 מ’ פנימה. 1-1. דקה 38.

משחק ליגה א’ – אבל שערים של ליגת האלופות.. בחיי.

ככה לא … דקה 41. כדור חופשי לטובת יבנה. אגף שמאל. הגבהה לרחבה. אך אחד לא סגר את אדיר חליפה, שנגח מחמישה מטרים את אחד השערים הקלים בקריירה שלו. 2-1 יבנה.

2-1 ליבנה - צילום גלעד אימס

זו גם תוצאת המחצית. עלינו למעלה. מסתבר שאם ממש נצמדים לקיר מאחורינו, יש טיפת צל.

יציע נורדיה

א – יש רק דבר אחד אצלנו ששומר על הקצב וזה אביב המתופף

אביב מזיע על התופים - צילום גלעד אימס

ב – חיילים אלמונים. “משורה משחרר רק המוות”. פעם זיהיתי את כל השחקנים ואם לא, נעזרתי במיכל, נועם, אלית, רונן. 8 לדורותיו היה אחד הברוכיאנים. בשפיץ היה גובזה. את אדם מזרחי אי אפשר היה לפספס. היום אין לי שמץ. מה שמוליך אותנו אל…

ג – לכל שחקן היה שיר עידוד משלו. “או, צרפתי בן”…. לפי הלחן של Aux” Champs Elysées”. אבל מאז, התחלופה של השחקנים כל כך גבוהה, עד שאנחנו לומדים לזהות את השחקנים – הם כבר לא פה. אז בשביל מה להשקיע? רק שחקן שיציג לנו חוזה חתום לשנתיים לפחות, נשקול האם לחבר עבורו שיר עידוד.

ד – פעם הגוש המעודד היה מאוד גדול. יש לי נטיה לשבת בזמן המשחק. ולכן אני נמנע מגושים מעודדים באשר הם. הפעם – לא הייתה שום בעיה. הישרדות יציע נורדיה. במתי מעט קוראים לזה בהגדה של פסח.

 

מחצית שנייה

מכת שמש –  התקפה מתוכננת. חשבתי שזה אסור בליגות נמוכות. ההגנה מעיפה כדור למעלה ואללה באב אללה. מה שיוצא – יוצא. הרי אין באמת קישור. דקה 57  –  כדור במרכז המגרש, פס שחותך את ההגנה לאמצע, משם ימינה אל אלירן שמש, שחותך לכיוון הרחבה ובועט פנימה. שער יפה. עוד שער יפה. חבל שלא לטובתנו. 3-1 יבנה.

בינתיים ביציע – שיג ושיח עם שני אוהדי יבנה. חוויות ליגה א’. התרפקות על העבר. פחות על ההווה. אגלה לכם סוד – שתי הקבוצות לא יעלו ליגה השנה.

חילופים – המאמן גילי גור, כמו בתיבת נוח, עשה אותם זוגות זוגות, במטרה לחזק את החלק ההתקפי. בהתחלה היו אלו נדב מנשה ושחף הללי, שהחליפו את מזרחי ושריג. לאחר מכן היו אלו בר אוחיון ובר יצחק, שהחליפו את יאיר ניר ואת יבואה (בטח. יש שחקן שדה אחד שאני מזהה – אז החליפו אותו).  לקראת הסיום, נכנס אידו ביטון (קשר משפחתי לנועם?) במקום אלרוי ששון.

על הדשא – כבר היה ברור לכולם מי תעלה לשלב הבא בגביע. אבל המשחק משום מה, עדיין המשיך. הקבוצות הגיעו ללא מעט מצבים. כולל בעיטה מ 40 מ’ של יבנה, שעברה את פרץ, אבל נהדפה בקורה – טו סמולר דה השפלה..

המשחק הסתיים בניצחון 3-1 לטובת יבנה. עוד שבוע מתחילה הליגה.. שמשון תל אביב בחוץ. מחכה לזה כמו לטיפול שורש… זה יקרה, זה יעלה כסף וזה ייכאב.

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

אוגוסט 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31