מזל שיש אותך / עופר בוטון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מזל שיש אותך

גדלתי בבית שאוהב כדורגל ואוהד את בית”ר, ככה שאני מניח שאני דוגמא חיה להסללה.

מגיל מאוד צעיר הייתי נפרד בעיניים כלות מאבא שלי ואחי (נגיע אליהם בהמשך), שהיו הולכים למשחקים ומשאירים אותי בבית כי “ימק”א זה לא מקום לילדים קטנים”. המשחק הראשון שהלכתי אליו, היה משחק הפתיחה (הרשמי) של אצטדיון טדי, נבחרת כוכבי ירושלים נגד אולימפיק מרסי, אי שם בשנת 1992 כשהייתי בן 9.5 ומאותו הרגע לא הפסקתי.

גדלתי ביציע המזרחי, בתחילת שנות ה- 2000 עברתי למערבי ועונת 2007/8 הייתה העונה האחרונה בה היה לי מנוי לטדי. זה היה מין תהליך הדרגתי שנבנה – המיאוס מהגזענות וחוסר היכולות להכיל את ההתנהגות הבהמית, גרמו לי להרגיש לא שייך במקום בו גדלתי. וככה, לאט לאט, בית”ר יצאה לי מחיי היום יום, הרבה פחות מתעניין.

הרבה אנשים שבאו לעשות סיבוב על גאידמק ועם הכסף לקחו גם את הנשמה והצ’צ’נים ואלי טביב, עד שבאיזשהו שלב נשארה קליפה חלולה והרבה זיכרונות ילדות.

ואז הגיעה שנת 2014, ופתאום הגיעה נורדיה ופתאום כל מה שנכבה נדלק מחדש ,ופתאום הכל חדש ומרגש והתחושה שיש כאן הזדמנות לתיקון בחלקת האלוהים הקטנה שלנו. ואתה פוגש אנשים חדשים ומלהיבים וחכמים (לפעמים קצת יותר מדי) ופתאום אתה מגלה שז’בוטינסקי זה הרבה יותר מרחוב.

תנו לנו לקפוץ בגול

ופתאום יש בית. ואחי (ההוא מהפסקה הראשונה), שמאותו משחק בשנת 1992 , היה שם איתי כמעט בכל הרגעים הגדולים נמצא ב- 100% כוח לידי ואבא שלי (ההוא השני מהפסקה הראשונה) שהפסיק להגיע למגרשים בשנת 95 (בגלל האלימות וההתלהמות) חוזר ליציע ומתמכר. ואחותי, איזה כיף שגם היא נסחפה. ויש לי לאן להביא את הילדים לראות כדורגל. ופתאום יש קהילה. ואנחנו עוברים חוויות שעבורי יהיו חוויות משנות חיים ושילמדו אותי כל כך הרבה על החיים ויהפכו את האנשים האלה לחלק מהחיים שלי, כי מה שעברנו ברכבת הרים המטורפת הזאת, זה משהו שזר לעולם לא יצליח להבין.

 

משפחה אחת 3 דורות

וכמו בכל רכבת הרים יש עליות ומורדות, הגעתי עם הקבוצה לקטרזיס שאין לתאר וגם מצאתי את עצמי בתהומות ולמדתי המון, ולמדתי לספור עד 1000 לפני שאני מגיב בעיניים רושפות (בפייסבוק), ולמדתי להכיל והשכלתי והחכמתי.

וזכיתי. בעיקר זכיתי. זכיתי להיות חלק מהדבר המדהים הזה שנקרא בית”ר נורדיה ירושלים וזכיתי שהדבר המדהים הזה יהיה חלק ממני. מזל שיש אותך!

קהילה
הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.