כמה דברים שז’בו לא חשב עליהם /

עם כל הכבוד לז’בוטינסקי, כשהוא אמר ש”אין בכוחו של אדם לעקור מתוך ליבו את התקווה לעתיד טוב יותר” – הוא לא ניסה לראות כדורגל בליגה א’ * יום ראשון, 20:15, האצטדיון הסינתטי שליד “המושבה” – ז’בו בטוח יהיה שם

נועם ביטון

כשז’בוטינסקי כתב בפעם הראשונה ש”אין בכוחו של אדם לעקור מתוך ליבו את התקווה לעתיד טוב יותר”, הוא לא חשב באותו רגע על קבוצה שנתקעת חמש שנים בליגה א’. הוא לא חשב על משחקי אמצע שבוע בשעת לילה מאוחרת באצטדיון סלה, עם אפס בעיטות לשער ב-120 דקות. הוא לא חשב על קרן קצרה לשום מקום, ופנדלים שמאל למטה בדרדל’ה ושבירת קו נבדל וכדורגל שיכול לגרום לך לעקור לעצמך את העיניים הרבה לפני שתחשוב על לעקור תקווה.

הוא לא חשב על תבוסות משפילות בסינתטי של כפר קאסם, או על שערים של עירוניה בדקה ה-93 בסינתטיקו, או על הסינתטי שכוח האל בהר חומה, או על הסינתטי שליד המושבה. לעזאזל, הוא אפילו לא דמיין אופציה של מגרש סינתטי.

הוא לא חשב באותו רגע על חמש שנים של “היידה” ו”עמה יעמיק” ו”צלמו מסך” בפורומים של ליגה א’. הוא לא חשב על מלחמות מקלדת נוטפות ארס בסוגיות הרות עולם כמו הטריינינג של יניב כהן או פועלו של פרדי ציון. הוא לא דמיין את הנעלבים, הנפגעים, הצ’ילבות והכועסים, את הפוטשים והתככים, חמישה ועדים מתחלפים בחמש שנים ועשרות מתנדבים שחוקים משבע שנות עשייה, שבקושי מסוגלים לגרור את עצמם למגרש כדי לראות את הקבוצה שלהם.

יותר מדי דברים חמקו ממנו, מז’בו. אז הוא אמר מה שאמר וזכה למקום של כבוד בוויקיציטוט – ועכשיו אנחנו תקועים עם זה. תקועים עם הרעיון, תקועים עם החזון – ותקועים אחד עם השני. תקועים עם קהילה שהצליחה להתקבץ בלי שום סיבה הגיונית ולמרות אינספור סיבות הגיוניות לחדול, ממשיכה להגיע פעם בשבוע לכל מיני מגרשים מצ’וקמקים ולעשות רעש.

תקועים עם מועדון שפותח שנה שמינית של כדורגל, בלי עין הרע.

תקועים עם משחק פתיחת עונה מול שמשון, וצעיפי חצי-חצי משומשים, ותקווה שמשום מקום יקום לו איזה תחליף שלום דהאן שייתן להם גול במספרת כדי שנוכל לשיר להם “וויי ויי ויי דליילה”. או לאיזה אח של דרור ניר שיתן גול מדהים מחצי דונם כמו בשבוע שעבר נגד יבנה. או לאיזה ילד מהנוער שיגדל להיות הרן דדיה או המיקי רנדי הבא. או לסתם ניצחון בפוקס שיבטיח לנו קצת אוויר בדרך לעוד שנה מנג’סת בליגה א’, עם כל ה”היידה”, וה”עמה יעמיק” וה”צלמו מסך”.

תקועים עם לב פועם, למרות הכל, שלא משנה כמה אפרורי ההווה שניבט אלינו, לא נוכל לעקור מתוכו את התקווה לעתיד טוב יותר – או שלפחות זה מה שאנחנו מספרים לעצמנו כשאנחנו חושבים שמישהו מקשיב. ולו רק בשביל האשליה הזו, שווה לבוא ביום ראשון לשמשון. מה אתם יודעים, אולי בטעות אפילו נהנה קצת. ז’בו בטח יהיה שם.

 

ז’בו ביציע. שנה שמינית, בלי עין הרע | צילום: גלעד אימס

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

יוני 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30