“כל דבר שילד זקוק לו כדי להיבנות ולהצליח, הוא יקבל בבית”ר נורדיה”/ראיון עם מנו דהאן, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער

מחלקת הנוער של בית”ר נורדיה ממשיכה לקפוץ מדרגה לליגה של הגדולים: אחרי עונה מוצלחת בסה”כ שעברה על שלוש קבוצות המחלקה, העונה כבר יפעלו במחלקה לא פחות משבע קבוצות: נערים א’, נערים ב’, נערים ג’, ילדים א’, ילדים ב’, ילדים ג’, וטרום ילדים א’.

במקביל, בית הספר לכדורגל שלנו ממשיך להתפתח, והעונה יפעלו בו שלושה סניפים – בתלפיות, בעמק הארזים ובגילה. בין המאמנים בסניפים יהיו גיא עמיאל, מאמן השוערים של הקבוצה הבוגרת, עדי דניאל ואלמוג לוי ושי זרגרי, שממשיכים שניהם מאשתקד. בנוסף, נפתחה קבוצת בנות בגילאי בית ספר יסודי. הפעילות תיכנס לקצב גבוה לאחר החגים. כל הקבוצות במחלקה ובבית הספר משמשות כקבוצות “צו פיוס”, ומשכך נמנעות מפעילות בשבת.

את הצד האדמיניסטרטיבי של המחלקה יוביל מנהל הקבוצה יוסי פסו, שמשופשף מאוד בניהול מחלקות נוער. מי שיהיה אמון על הפן המקצועי עונה השנייה ברציפות הוא המנהל המקצועי מנו דהאן. שמענו ממנו על התכניות שלו לדור העתיד שלנו.

מנו, מבט על רשימת המאמנים במחלקה מעלה שמות שמזוהים מאוד עם נורדיה.

“נכון. צירפנו מאמנים חדשים, בשיתוף פעולה ביני לבין חברי הוועד המנהל, אלית מזא”ה ומוטי פורת. את קבוצת נערים א’ יאמן גילי גור, שהיה עוזר המאמן בקבוצת הבוגרים בשנתיים האחרונות ולפני כן שיחק בה שנתיים. את נערים ב’ יאמן נאור מחלב, שבעונה  עברה אימן את קבוצת ההכנה לליגה. הצטרף אלינו גם אלי חן, שקיבל את ילדים א’. שגיא ישראל, שגם היה שחקן ואפילו התאמן בנורדיה בעונה שעברה, קיבל את ילדים ב’. ליאור קן-דרור, שהיה הקפטן הראשון של המועדון, יאמן את ילדים ג’. חוץ מזה, אלירן ממן ימשיך איתנו, ויאמן את קבוצת נערים ג’”.

חלק מהקבוצות נשענות על שחקנים שממשיכים ביחד מהעונות הקודמות.
“כן, קבוצת נערים ב’ רצה שלוש שנים ביחד, וקבוצות נערים ג’ ונערים א’ רצות שנתיים. מלבדן יש ארבע קבוצות חדשות, וגם התחזקנו עם המון שחקנים ממועדונים שונים בירושלים”.

הצבתם יעדים לתוצאות בטווח הקצר, או שהדגש הוא על בניית שחקנים בטווח הרחוק?
“יש לנו שתי מטרות גדולות: המטרה העיקרית היא ללטש שחקנים ולהכין אותם לקבוצה הבוגרת. המטרה השנייה היא לחבר את הילדים לרעיון שעומד מאחורי המועדון. זה יכלול, למשל, אימונים משותפים עם הקבוצה הבוגרת והגעה למשחקיה. מבחינתנו, הכי חשוב לבנות צביון, ככה שכל ילד במחלקה ידע מיהי ‘בית”ר נורדיה’ ויהיה אוהד שלה.

חוץ מזה, יש לנו מטרות עונתיות: אם בעונה שעברה המטרה הייתה להיות יריב עיקש וחזק, השנה המטרה החד-משמעית היא שקבוצות החטיבה העליונה יתמודדו למעלה. אנחנו רוצים לראות גם עליות ליגה”.

כמנהל מקצועי, דהאן יקפיד על שיתוף פעולה פורה בין ביה”ס לבין המחלקה. “אני אלך לאימוני בית הסופר, אחפש שחקנים שמתאימים לליגות ואקח את מי שיתאים לקבוצות השונות במחלקה. בית הספר לכדורגל הוא חלק בלתי נפרד מהמחלקה”.

אילו דגשים מקצועיים אתה מציב בכל קבוצת גיל?
“תכני האימונים הם פחות או יותר זהים, כשקצב העבודה עולה בכל קבוצת גיל. כל קבוצות החטיבה העליונה מחויבות לעבוד בקצב גבוה. עדיין אין לנו קבוצת נוער, אבל בעונה הבאה השחקנים שעכשיו בנערים א’ יהיו הבסיס של הנוער, ככה שתהיה לנו קבוצת נוער טובה ואיכותית”.

“גם מי שלא ייצא שחקן גדול, ייצא בן אדם טוב”. דהאן (ינון פוקס)

יש שחקנים בגילאי הנערים שאפשר לסמן כמי שבעתיד יבלטו בבוגרים?
“חד-משמעית. כשאנחנו מזהים פוטנציאל, הוא מסומן ע”י המועדון מכל הבחינות: הוא מצטרף לאימוני המחוננים, שאותם אני מעביר; אנחנו גם מדברים איתו אישית, כדי שיתקדם בהתאם. המטרה היא שכבר העונה יהיו שחקנים בנערים א’ שישתתפו באימון אחד של הקבוצה הבוגרת. יש שחקנים מאוד מוכשרים שיכולים להשתלב בעתיד בקבוצה הבוגרת”.

אז אם אתה נער שיושב בבית ומחפש מחלקה להשתלב בה, למה בית”ר נורדיה הכי מתאימה לך?
“הדבר הכי חשוב במחלקת נוער הוא ניהול נכון. כשהמחלקה מתנהלת נכון מבחינה מקצועית, היא כתובת לכל ילד. שנית, גם אם לא כולם ייצאו שחקנים, בבית”ר נורדיה כולם ייצאו בני אדם ערכיים, שתורמים לחברה ושלוקחים אחריות על החיים שלהם. בנוסף, כמי שעבד בכל מחלקות הנוער בירושלים, אני יכול לומר חד-משמעית: יש לנו תנאים שלא נופלים מהתנאים בשום מקום אחר. זה כולל מתקנים, אימוני כושר, אימוני שוערים, אימונים  למחוננים, ולמי שצריך – עזרה בתשלום ועזרה בלימודים. כל דבר שילד זקוק לו כדי להיבנות ולהצליח, הוא יקבל בבית”ר נורדיה”.

העונה מתחילה בימים אלה, אבל חלון ההזדמנויות לא נסגר: לאורך כל העונה ניתן להשתלב בקבוצות השונות של המחלקה ובבית הספר. אז אם החלום שלכם הוא לשחק כדורגל במדים הצהובים-שחורים – אנחנו מחכים לכם!
מוזמנים ליצור קשר עם מנו (0505852852) או עם חברת הוועד אלית (0544369888)

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

יוני 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

תגובה אחת

  1. וואו, התוכנית הזאת נראית ממש טוב!
    גם כול הכבוד על הפרוייקט לגבי המחוננים שאתם הרמתם!
    מאוד חשוב שתהיה מחלקת ילדים ונוער ואני כול-כך מקווה שתמשיכו להתקדם ולעלות בליגות, כי מערכת כמו שאתם היא מאוד חשובה, לא רק בשבילנו – האוהדים, אלא: לגבי כול הכדורגל הישראלי, שבשנים האחרונות בירידה עצובה מאוד!

סגור לתגובות.