טוב לנו / אביב שרפשטיין

טוב לנו

טוב שעפנו מהגביע. טוב שהרגשנו על התחת שלנו איך נראית עונת גלקטיקוס. טוב לנו שהדחנו וועד. טוב לנו שאנחנו בונים עונה על שחקני נוער. טוב לנו שאנחנו מתרפקים על ליגה ב׳.

 

 טוב לנו 

 

טוב לנו שביתר ולה פמיליה הולכים שוב מכות. למה? כי אנחנו עומדים בפני סיטואציה שאוהדי ביתר מבינים מה שאמרנו לפני שנים; שביתר לה פמיליה זה המותג, ולא כלום אחר.

 

אין יותר ביתר ירושלים. יש ביתר לה פמיליה. נקודה.

 

טוב לנו שאנחנו מלאים בחרא. בחרא של עצמנו. זה שלנו. זה עלינו. מה החרא הזה מייצג? מלא דעות על אותו דבר. מרוב אהבה, אני שותק. טוב לנו. 

 

פותחים ׳עוד׳ עונה. הפעם מומי הוא האיש והכל, האיש ונורדיה. זה לא עוד לא קרה דפקטו.

ואני?  עדיין מאמין שיכולים לקרות וקורים בביתר מליון דברים שמוכיחים איך לה פמיליה הם האלמנט שמכבה כל אופציה לעתיד יפה. ישועת השם כהרף עין. הכל יכול לקרות. היא גידול במוח.הכי גדול.

 

 עם מי לא ישבנו? אישית ישבתי עם טביב. חלם על לתת לנו לנהל את הסיטואציה. ואז הגיע החוגג. חגג. נגמר. למה? אין משחק עם לה פמיליה. איפה שלה פמיליה לא צומח דשא. כולם יודעים את זה עכשיו. באיחור, אבל יודעים. אנחנו יודעים כבר שנים…. 

 

לפני איזה 15 הקמנו את חוג האוהדים הראשון של ביתר וכתבנו שם, שחור על גבי צהוב את האג׳נדה. לה פמיליה איכשהו נכנסו. הרגו את הגוב, ממחר, לה פמיליה. למה על חשבון הגוב? כי יכלו. גירשו בכח הזרוע את מי שהתנהג ואמר אחרת מהם. עליי אישית איימו בדקירה. חוצמזה. בעיקר בגלל שההנהגה הלכה. ההנהגה ביציע. פעם היה שלום קדוש שידע איכשהו, בשכל, ובלב גדול, לאחד את הקהל. היה איש שאיחד. הוא ברומניה כבר מאה שנה, ובמקום זה, קיבלו את האנשים הכי כועסים במדינה כמנהיגים. איך מביעים אי אמון? אי אפשר. רוצה להתנגד? נזיין אותך. זאת בית״ר החדשה. 

 

ביתר במחלק סטירות לאוהדים שלה. 

 

ואז נכנסו פטורי ועוזריו והרימו את ביתר. לרמות של כתם. כתם. כתם. 

ומה אנחנו עשינו? הקמנו מועדון. שמתמודד בליגה א׳ על בסיס הנוער שלו. ששרים כל המשחק שירים שלכל זר שישב, יתחמם לו הלב, אבל יותר חשוב, למבוגרים, יש קבוצה. יש קבוצה. ויש קהל. איזה קהל? כזה שלא מצליח לחזור על שיר משחק שלם. כזה שיושב לכתוב, שמרים שלטים ותצוגות. שמעודד 90 דקות. איך? כי אנחנו אוהבים לשיר ביחד. כיף לנו, 

 

ובית״ר שלנו? מגעילה. דוחה. 

 

לא בגלל חוגג. בגלל המערכת יחסים עם הגובה פרוטקשן, בשם המנורה כמובן. נפלנו לעולם תחתון. לה פמילה יודעים טוב מאוד מה שהם רוצים; הם הבעלים. 

 

זה רומנטי, זה יפה, זה גם נכון. לה פמיליה צריכה קבוצה ומועדון משלהם. אבל מה הקשר לכל השאר? גם אתם? 

 

שכחתם איך יכולה לראות בית״ר? אל תמצמצו! אנחנו עושים את זה. בקושי. במלחמה יומיומית. אנחנו, נורדיה כדי להזכיר לכם אוהדי ביתר, שכאן, בצל, במחשכים,יש ביתר כמו שחלמתם. יש ביתר אחרת. שלא תלך לפירוק, שמתפקדת כמו המועדון שהייתם גאים בו. נשבע. הייתם גאים. 

 

אנחנו חולים על ביתר. ומסתכלים על ביתר ומבינים את גודל הפצע. זה כבר מזמן לא ביתר שלנו. זה יהודים שחושבים שאלוהים מדבר אליהם. הם שכחו שאלוהים הוא מורה ומחנך. 

 

אוהבים את היאוש? אתם גנובים. 

 

אין לנו אלא להישאר נורדיה. מזה אומר?  אנחנו ביתר. הם המתפרקים כי הם לא מבינים. הם לא מבינים מזה ביתר בשבילנו. הקמנו את נורדיה כדי שכולם ידעו,  ׳יש ביתר אחרת׳. אנחנו פה. בועטים ומראים לכולם איך אפשר לבנות ביתר שעובדת על שמחה. בזכות הכדורגל? לא!! 

 

בזכות שבמיני מועדון שמסתכל בלבן של העין של ביתר ואומר לו; ״אתה איבדת את הדרך, אנחנו פה כדי להרים אותה מהאשפתות. את שונאת, אנחנו אוהבים.

 

גם אם אנחנו לפעמים זונות. כן כן, אנחנו באים לאהוב. ואתה?

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

יוני 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30