חזון העמותה

חזון העמותה

מועדון הכדורגל של אגודת בית”ר בירושלים אשר הוקם ע”י דוד הורן בשנת 1936 ידע בתקופת קיומו עליות ומורדות. כאוהדים נאמנים ליווינו אותו בתקופות הטובות והרעות, בהפסדים ובנצחונות. אולם כעת אנו חשים כי במציאות הקיימת אין לאוהד מן היישוב, שערכי תנועת בית”ר הנם נר לרגליו, יכולת להזדהות עם הקבוצה הנוכחית. בשל כך פנינו למהלך של הקמת קבוצה חדשה אשר תשיב את ההדר הבית”רי אל סמל המנורה המוכר והאהוב.

השם שנבחר לקבוצה הוא “בית”ר נורדיה ירושלים”. “נורדיה” היה שם הקבוצה בימים בהם הוציאו הבריטים את אגודת בית”ר מחוץ לחוק וקומץ חברים המשיך את פעילותה במחתרת תחת שם זה – השם נבחר הנו מחווה לאותם גיבורים.

בית”ר נורדיה ירושלים תהווה בית לאוהדי כדורגל בארץ ובעולם המעוניינים להזדהות עם מועדון כדורגל המייצג נאמנה את מורשתה של תנועת בית”ר. בית”ר נורדיה ירושלים תשאף לממש באמצעות פעילות ספורטיבית, חינוכית וקהילתית את ערכיה המקוריים של תנועת בית”ר המשלבים בין ציונות ואהבת המולדת ובין ערכי נאורות אוניברסאליים – האמונה בשוויון בין כל בני האדם ללא הבדלי דת, גזע ומין ובהיותו של “כל יחיד מלך”, כדברי מייסד התנועה זאב ז’בוטינסקי.

בית”ר נורדיה ירושלים תתפקד כמועדון אשר פועל מתוך ולמען הקהילה, ובהתאם לכך תתחזק את הקשרים עמה בדרכים של פעילות התנדבותית וקירוב לבבות ברוח ערכי תנועת בית”ר לדורותיה.

אם גם אתם רוצים להיות חלק מהגשמת החלום להשבת המורשת הבית”רית, מקומכם איתנו ונשמח אם תקחו חלק פעיל במועדון.
אתם מוזמנים להצטרף לעמותה, ליצור איתנו קשר דרך עמוד הפייסבוק שלנו – בית”ר נורדיה ירושלים או בכתובת [email protected].

תל-חי!

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31