הפועל אשקלון נגד בית”ר נורדיה / אופיר הררי

הפועל אשקלון נגד בית"ר נורדיה 1:2 / אופיר הררי

עריכה / אמיר אליהו

בדד - גלעד אימס

הדרך לאשקלון הייתה ארוכה, התחלנו בלפיד (ליד מודיעין) משם נסענו לאסוף את שווידלר מרמת גן (כדי שיהיה שדר) ומשם לאצטדיון סלה באשקלון. הדרך הארוכה, עברה ביעף בדיונים מפרכים בשאלה הקיומית “איך אנחנו מקדמים את בית”ר נורדיה ירושלים  למקום הראוי לה”  וכמה המשחק באשקלון  קריטי לזה. אחרי ארבעה מחזורים מאופסים, אנו מצפים לנקודות ראשונות.

מגיעים למגרש, הסדרנים בשער בודקים לנו בציציות את התו הירוק, וכמובן שלפי חוק מרפי אפליקציית רמזור מחליטה לא לעלות, סוף הסיפור בקצרה, הגענו ממש בשריקת הפתיחה, להפתעתי ליציע ריק. כ 20 אוהדי בית”ר נורדיה, מפוזרים ונבלעים ביציע הגדול, ללא גוש שידחוף את הקבוצה קדימה. חבל מאוד.

מבט ראשון למגרש וישר אנחנו מזהים, החיזוק הגיע, ירדן פינטו (מספר 9) ומוראד אבו ענזה (מספר 15) על המגרש וכמובן שהציפיות עולות בהתאם.

מוראד אבו ענזה - גלעד אימס

בית”ר עלתה למשחק במערך 4-3-3 עם ההרכב הבא:

בשער: בני פרץ

הגנה: רן כחלון, אדן בן הגיא, קיריל לאונוב, עמית מורדכייב

קישור: אלרוי ששון, טל שריג וירדן פינטו

התקפה: דוד צור, מוראד אבו ענזה וחזי מזרחי.

המשחק מתחיל בשליטה של בית”ר נורדיה. אשקלון נראים אבודים, בעיטה ראשונה למסגרת של טל שריג, כבר בדקה 5, חלשה ולמרכז השער, ישר לידיים של שוער אשקלון.

בדקות הראשונות פינטו נראה טוב, “תופס נפח” במרכז המגרש, אבל השחקנים של בית”ר נורדיה לא מרוכזים ולא מדויקים בחלק הקדמי. אשקלון לעומת זאת נראים אבודים לגמרי. למעט ציון צמח, שמקבל הרבה כבוד מהשופט, לא נראה שיש שם משהו או מישהו שיכול לסכן אותנו.

בדקות הראשונות דוד צור מאד פעיל, הוא הרבה יותר חזק  פיסית מהמגן שלו ולכן עושה באגף שמאל כרצונו, אולם כמו שנראה בהמשך חסרה לו הסיומת, בין אם זה בבעיטות לשער ובין אם זה במסירה האחרונה.

דקה 10 – דוד צור פורץ בשמאל, בעיטה יפה לכיוון השער, רגל אשקלונית מסיטה לקרן.

דקה 11 – מסירה גאונית של טל שריג לתנועה משמאל של דוד צור, חסרו סנטימטרים בודדים למגע.

בדקות הראשונות גם חזי מזרחי פעלתן באגף ימין, נראה טוב, עבודת הגנה והתקפה משופרות.

אשקלון יוצאים לאט לאט מההלם, דקה 14 מצב מסוכן ראשון לאשקלון, קיריל מאבד את המאסטרו ציון צמח במרכז המגרש, חור גדול במרכז ההגנה הבית”רית, למזלנו מסתיים בלא כלום.

דקה 16 – עברה של אדן בן הגיא 20 מטר מהשער, ציון צמח עם הכדור החופשי בפצצה לחומה. טענות אשקלון לנגיעת יד, אינן מתקבלות אצל השופט המצוין.

בדקות אלה המשחק די מתאזן והתקפה רודפת התקפה משני הצדדים. יש לציין שרמת המשחק נמוכה, קצב המשחק מתאים לתחתית ליגה ב’ ושתי הקבוצות מאוד חלשות. אשקלון חלשה יותר.

דקה 20 – מצב מסוכן לנורדיה, דוד צור מקבל כדור ארוך, פורץ לרחבה האשקלונית, , בעיטה חזקה לידיים של השוער, שוב  מסתיים בלא כלום.

דקה 21 – דוד צור מוצא את עצמו מול שוער אשקלון ושוב בעיטה חזקה לגוף השוער שנהדפת.

דוד צור בפעולה אופיינית - בעיטה לגופו של השוער - עוד הזדמנות שהוחמצה - גלעד אימס

ירדן פינטו וטל שריג עושים עבודה טובה במרכז המגרש, טל מניע את המשחק ומכניס כדורים לחלוצים ופינטו עושה עבודה טובה של קשר אחורי. אלרוי ששון המוכשר לעומת זאת אינו  מורגש (כנראה פצוע).

דקה 28 – שוב חזי מזרחי שמכניס כדור טוב לאבו ענזה במרכז הרחבה, אבו ענזה חלוד ומאבד אותו, אולם אנו רואים שיפור ממשחקים קודמים שיש תנועה ויש הכנסות כדורים לחלוצים. אולי זה בגלל היריבה החלשה. ימים יגידו…

דקה 33 – חילוף ראשון בנורדיה, אלרוי ששון הפצוע יוצא ויאיר ניר נכנס במקומו. מרחוק רואים שהוא מקבל טיפול מעבאד החובש . נקווה שהפציעה לא רצינית והוא יהיה כשיר למשחק בשבוע הבא.

דקה 37 – חילוץ של פינטו במרכז המגרש, הכדור מגיע לאבו ענזה שבמסירה גאונית שלו בין שני הבלמים של אשקלון ומעמיד את דוד צור להזדמנות של 100% מול השוער. דוד צור בועט שוב לידיים של שוער אשקלון. הזדמנות של 100% לגול הוחמצה! לפחות רואים את הכדורגל שיש לאבו ענזה ברגליים.

דקה 40 – שוב טעות של קיריל במרכז הרחבה, ניסיון למסירת כדור שלו מטורפד ע”י אשקלון, האירוע מסתיים בקרן לאשקלון. ציון צמח עם קרן מסוכנת, בני פרץ מיירט מצוין ומונע מצב מסוכן ליד השער של נורדיה.

הכניסה של יאיר ניר למרכז המגרש (במקום אלרוי ששון) הכניסה כוח אולם מלך השערים שלנו (שניים עד עכשיו) עדיין לא מרוכז ומאבד כדורים.

דקה 42 –  גול לנורדיה! לא! נפסל בשל נבדל.  קרן קצרה של חזי  ומורדכייב, חזי מרים כדור מדוד לרחבה לראש של אבו ענזה, אבו ענזה נוגח לרשת אולם השער נפסל עקב טענת נבדל. לעולם לא נדע האם הקוונית צדקה. 

מחצית 0-0, משחק חלש ומפוזר ביתרון של בית”ר נורדיה.

אבו ענזה עם נגיחה לשער הכדור ברשת - גלעד אימס
אבו ענזה עם נגיחה לשער - גלעד אימס

מחצית, אין חילופים בבית”ר נורדיה. נורדיה שולטת יותר בפתיחה כאשר אשקלון מנסה בכדורים ארוכים.

דקה 46 – צהוב ראשון, לירדן פינטו, על משיכה בחולצה

טל שריג עובד קשה במרכז המגרש, מחלץ כדורים ומוציא התקפות. משתפר ממשחק למשחק, צריך גם להוסיף אגרסיביות ו “רעות” למשחק שלו, אבל סה”כ נראה טוב ותופס מקום של קבע בהרכב ובצדק.

דקה 51 – התקפה יפה של נורדיה, דוד צור מוציא כדור ופורץ באגף שמאל, מעביר לאבו ענזה שמנסה לשלוח את חזי מזרחי באגף ימין שלא מגיע… המהלך לא צלח אולם פתאום יש כדורגל.

דקה 53 – עברה על דוד צור בצד שמאל, טל שריג מוציא עונשין מדהים למרכז הרחבה, אדן בן הגיא הבלם נוגח מצויין והשוער של אשקלון מציל בזינוק מדהים. כמעט שער.

דקה 56 – צהוב לחזי מזרחי.

אנחנו רואים שאבו ענזה הוא חצי מאמן במגרש, מנסה לדרבן ולכוון את שאר השחקנים. נקווה שזה ישתלם בהמשך.

דקה 59 – צירופי משחק יפים בהתקפה, בצד שמאל, יאיר ניר, אבו ענזה ודוד צור מחליפים מסירות, דוד צור בפעם החמישית שוב מוצא את עצמו במצב של אחד של אחד מול שוער אשקלון ושוב הוא בועט ישר לגוף השוער. הזדמנות נוספת של 100% הוחמצה.

דקה 61 – אדן בן הגיא מכניס כדור ממרכז המגרש לרחבה, לאבו ענזה. קרן לבית”ר. קרן מסוכנת, יאיר ניר נוגח מעל השער.

דקה 63 – שוב הקלישאה הידועה בכדורגל באה לידי ביטוי שלא כובשים, חוטפים. פריצה של דולב מאשקלון בצד שמאל, וכאשר הוא נכנס לרחבה, רן כחלון שוגה בגדול  ומכשיל אותו  ברחבה. פנדל מוצדק לאשקלון. ציון צמח בועט את הפנדל חלש  לצד ימין, בני פרץ מצליח להדוף, אבל רק למרכז הרחבה, אף שחקן של נורדיה לא באזור, וציון צמח על הריבאונד. 1:0 לאשקלון. חבל ולא משקף את יחסי הכוחות.  

דקה 65 – חילוף בנורדיה, יאיר ניר שנכנס במקום אלרוי ששון (דקה 33) מפנה את מקומו לטובת נדב מנשה. חזי מזרחי מפנה את מקומו לחלוץ הצעיר, נאור  חנוכה. גילי גור שומר על ה 4:3:3 אולם החילוף של יאיר ניר לא מובן בכלל, למה להוציא שחקן מחליף במיוחד שיאיר היה טוב מאוד בדקות ששיחק.

אשקלון מתחילים לבזבז זמן, כל מביאי הכדורים נעלמו ושחקני אשקלון שוכבים שוב ושוב על הדשא.  המשחק מאבד את הקצב שלו.

דקה 74 – התקפה יפה של נורדיה, הרמה יפה של חנוכה הצעיר מצד שמאל לראש של נדב מנשה מסתיימת בנגיחה שמותזת מהרצפה לגוף השוער. אבו ענזה מנסה לנגוח את הריבאונד אבל החוצה.

דקה 75 – כמה נאיביות בקבוצה שלנו אבו ענזה מוריד לא טוב לפינטו,זה חולם בהקיץ, ציון צמח עט על הטרף, חוטף את הכדור ומוציא את דולב אברג’יל למתפרצת משמאל, בני יוצא מהשער (לא מחויב) וחלוץ אשקלון בועט לרשת. 2:0 לאשקלון. זו בעצם הבעיטה הראשונה של אשקלון למסגרת השער,לבד מהפנדל המוחמץ. כמה אנחנו מצטערים על ההחמצות הקודמות של דוד צור.

דקה 77 – חילוף בנורדיה. בר אוחיון ובר יצחק נכנסים, טל שריג ופינטו יוצאים. שני חלוצים במקום שני קשרים, הימור על כל הקופה של גילי גור. נורדיה עוברת למערך 4-1-5 . אין קישור כולם בהתקפה.

בדקות אלה, נורדיה לוחצת ואשקלון נלחצת לשערה. נורדיה תוקפת גלים גלים עם הרמות לכיוון הרחבה.

דקה 79 – גול לנורדיה!, הרמת כדור של עמית מורדכייב לרחבת אשקלון פוגעת באחד הבלמים, הכדור מתגלגל בין רגלי השוער של אשקלון ולרשת. גול עצמי. 2:1 לאשקלון.

דקה 84 – מסירה יפיפייה של נאור חנוכה לדוד צור שפורץ לרחבה. דוד נתפס בחולצה ע”י בלם אשקלון. פנדל לנורדיה!

אבו ענזה הוותיק לוקח את האחריות לבעיטת הפנדל, כולנו מתפללים לנקודות ראשונות העונה, אולם אבו ענזה בועט חזק ושטוח לקורה השמאלית והחוצה. עוד הזדמנות שהוחמצה!

אבו ענזה עם פנדל לקורה - גלעד אימס

השופט נותן עוד חמש דקות הארכה, עוד כמה ניסיונות נואשים של נורדיה שמסתיימים בלא כלום.

המשחק מסתיים בהפסד חמישי של בית”ר נורדיה 2:1 לאשקלון. חבל ולא מחויב המציאות.

בדרך לרכב,  פגשנו את ציון צמח, התלוננו שאשקלון שדדו אותנו, בתגובה הוא אמר: “בכדורגל צריך ניסיון ועוד פעם ניסיון”.

נקווה שהתוספת של פינטו ואבו ענזה יתנו את הפירות המיוחלים.  צריך לזכור שלמזלנו הליגה עוד לא ברחה, אבל אין לנו יותר זמן חסד.

נקודות אור:

  • ראינו קצת כדורגל.
  • החיזוק נראה טוב ובמקום. אבו ענזה מכניס ניסיון וכדורגל. פינטו מראה יכולת כקשר אחורי
  • טל שריג.
  • חנוכה מראה ניצוצות של כדורגל.

נקודות חושך:

  • אין קהל ואין עידוד.
  • יכולת הסיום של דוד צור.

חייבים להתגייס, להגיע ולעודד במשחק הבית הבא בארזים נגד חולון. הקבוצה צעירה וחייבת את הקהל. תגיעו, זה צו 8!

איפה כולם? נא להגיע למשחק הבא - גלעד אימס
הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

אוגוסט 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31