הלך הגביע

בית”ר נורדיה עלתה ליתרון מטווח עצום מול מכבי יבנה האיכותית, אולם שמטה אותו במהרה והודחה ממפעל הגביע אחרי הפסד 3:1

 עשרות רבות של פרצופים מוכרים נצפו היום בצהריים במגרש ביבנה. כמות מרשימה במידה, גם אם מנקים מהחשבון את אבי (אבא של יעקב מזרחי), את אבי (אבי אבי, אבי אבי, אבי אבי יוסף) ואת יעקב מזרחי עצמו, שנצפו דווקא בצד המקומי (וגם אם מנקים את יפתח נו מור, השופט הארוך שממשיך ומלווה את מסע הקסם של נורדיה זו השנה השישית).

חבורת החיילים האלמונים על הדשא כללה את הקפטן בני פרץ, שוער-שני בדימוס ששב לקבוצה אחרי עונת שוערות-שנייה בקטמון; את חזי מזרחי, המסופסל הנצחי שזוכה זה משחק שני לראות הרכב; ערן אזולאי מיודענו מאשתקד, שהוסט לעמדת המגן הימני; את דוד צור, נבחן מתמיד מליגה ב’, שזכה סוף סוף לאשראי בליגה השלישית; את אלרוי ששון הצעיר (מאוד), שהראה ניצוצות אצל גילי גור בנוער; ואת גילי גור עצמו, כמובן, מאחורי הקווים.

נורדיה החלה את המשחק באופן אחראי, שיחקה כדורגל ממושמע והיוותה יריב הולם ליבנה  – קבוצה בעלת תקציב אסטרונומי במושגים של נורדיה בשנתיים האחרונות (כשני מיליון שקלים, ותודה לקופה העירונית המיטיבה). על אף חולשה גדולה של נורדיה בעמדת החלוץ  – קופי יבואה אמנם הגיע לשני מצבים, אולם ניכר עליו כי הוא חסר אלמנטים בסיסיים של המשחק (וספק אם לנורדיה יש את הזמן להמתין לו עד שיסגל אותם) – עלתה קבוצת המנורה ליתרון ראשון. זאת, הודות לבעיטה מפתיעה מטווח עצום במושגים של נורדיה בשנתיים האחרונות (יש שיגידו 28 מטרים. מאידך, היו גם שאמרו עשרות רבות של פרצופים מוכרים). חתום על ההברקה: יאיר ניר (אחשל דרור), מההפתעות הנעימות של המשחק.

אלא שהיתרון הזה לא החזיק מעמד זמן רב. הקבוצה הצעירה של גילי גור אמנם גילתה דינמיות והתלהבות, אולם כיאה לקבוצה צעירה – ביצעה שטויות שעלו ביוקר. טעות של בני פרץ, שהרחיק כדור לעבר שחקן יריב, הכניסה את השוער לבלבלה. השוער (שהיה מצוין עד לאותו הרגע) אמנם מיהר לתקן את עצמו ולקלוט את הכדור – אולם גם מיהר להיפטר מהכדור במסירת יד ארוכה וחסרת כתובת. אדי אדרי לא היסס, השתלט על המציאה ושיגר מרחוק כדור לפינה הרחוקה. 1:1.

נורדיה נכנסה להלם ותוך דקות בודדות יבנה הלמה שנית. אדיר חליפה, שמרבה להצטיין נגד נורדיה, התרומם מעל להגנה ונגח ממרכז הרחבה יתרון מקומי. במחצית השנייה היה זה אלירן שמש שדחק מקרוב את תוצאת המשחק סיומה של התקפה נאה – 3:1. וכך, הקבוצה שרכשה במהלך הקיץ את שירותיהם של שני חלוצים זכתה לחגוג שלוש פעמים ואילו נורדיה נעדרת החוד כבר לא תזכה השנה בגביע.

חצי נחמה: הפסדנו היום עם התלבושת הכחולה, מותר לחזור ללבוש צהוב-שחור.

 

 

מיקה ואביב שרפשטיין. בנורדיה מטפחים קבוצה צעירה ודינמית | צילום: נועם ביטון

 

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

אוגוסט 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31