בית”ר נורדיה ירושלים – ירמיהו חולון / אופיר הררי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מצב נייח - עריכה אמיר אליהו

רק נורדיה זו ביתר - גלעד אימס

יום שישי הגיע ונורדיה משחקת, רוני זבורוף ואנוכי יצאנו מוקדם, מהישוב לפיד לכיוון עמק הארזים למפגש עם הועד וחברי העמותה ואח”כ למשחק נגד ירמיהו חולון. רוני היה מודאג, ירמיהו חולון היא מאריות הליגה ואנחנו מחזיקים את כל הליגה על הכתפיים. “רוני תירגע”  אנחנו משתפרים ממשחק למשחק, עם מוראד אבו ענזה וירדן פינטו אנחנו נראים יותר טוב, צריך לחשוב כמו קבוצת תחתית ולהביא את הנקודות בכל דרך, סיכמנו שיהיה בסדר ושמנו פעמנו מזרחה לעמק הארזים.

כבר בהגיענו לעמק הארזים, עודכנו  על ידי שווידלר שהקבוצה עולה במערך חדש של 3-5-2, כאשר בקישור הקדמי טל שריג קדמי וירדן פינטו עם הרכש החדש דוייט  וולדגבריאל כקשרים אחוריים.

בשער: בני פרץ

הגנה: ערן אזולאי, אדן בן הגיא וקיריל לאונוב.

קישור: דוייט וולדגבריאל, טל שריג וירדן פינטו.

קיצונים: חזי מזרחי ועמית מורדכייב.

התקפה: דוד צור ומוראד אבו ענזה.

לפני שריקת הפתיחה ערכנו טקס קצר  לאמסי גובזה האהוב, לאחר 4 שנים אינטנסיביות בנורדיה, גובזה הוא היום החלוץ המוביל של קבוצת הצמרת מחולון. בהצלחה בהמשך הדרך. אוהבים אותך!

נפרדים מאמסי גובזה - גלעד אימס

המשחק התחיל בשליטה קלה של ירמיהו חולון, אבל השחקנים של נורדיה לא מתבטלים בפניהם ולא מתביישים לנסות וללחוץ את חולון. כבר בדקה 6 הזדמנות ראשונה לחולון, מצב מסוכן, שחקן של חולון נמצא לבד מול השער שלנו אבל למזלנו הכדור גבוה מעל המסגרת.

דקה 11 – מצב מסוכן ראשון לנורדיה, ערבוביה ברחבה של חולון, שחקן של חולון נשכב על הכדור ברחבה (נכון זה נשמע הזוי) על מנת למנוע מהכדור להגיע לחלוצי נורדיה, במהלך השכיבה על הכדור הוא נוגע בידו ללא תגובת השופט. מוראד אבו ענזה משתלט על הכדור ומנסה לפרוץ, ספק מוכשל, השופט מוציא לו צהוב על התחזות.

דקה 16 – כדור רוחב מסוכן של עמית מורדכייב בתוך הרחבה, אחרי חילופי מסירות עם דוד צור בצד שמאל של ההתקפה, מסתיים בהכנסת כדור מצוינת למרכז הרחבה, אבל אבו ענזה רחוק מכדור הרוחב .חבל, הזדמנות טובה שפוספסה.

כשהמשחק מתייצב, אפשר לראות שדוייט וולדגבריאל ופינטו עושים עבודה טובה בתור קשרים אחוריים, יחסית למשחקים קודמים שהקישור האחורי לא היה קיים בכלל. הם לא קשרים אחוריים קלאסים, בסגנון של אהובנו, אבי יוסף שהוא מעין “בעל בית” במגרש. אלא יותר מחפים ומתרכזים בשבירת התקפות ירמיהו חולון וטל שריג הוא זה שלוקח את ההובלה של ההתקפות המעבר.

דקה 19 –שער לחולון, כדור עונשין לחולון מצד שמאל כ40 מ’ מהשער. הגבהת כדור העונשין של עוז ראלי מוצאת את הראש של השחקן, הכי גבוה במגרש הבלם גיא שלח, שנוגח באין מפריע לרשת הגבוהה של בני פרץ, בתמונה הנהדרת של גלעד אימס, רואים שליד שלח יש עוד 3 שחקנים של חולון לא מכוסים. להזכירכם, לנורדיה יש במשחק שלושה בלמים גבוהים שלא נמצאים בכלל באזור הנגיחה ובני פרץ, שוב תקוע בשער ולא יוצא גבוה להגבהה המסובבת. 1-0 לחולון. ממש לא מחויב המציאות. חבל.

בני מלווה את הכדור במבט - 1-0 חולון - גלעד אימס

הפעם לא נשברנו, אבו ענזה המנהיג החדש בעמק הארזים,  מעיר את השחקנים ומעודד אותם להמשיך ולתקוף. נורדיה לא מבזבזת זמן וממשיכה ללחוץ, וכבר בדקה 21 מסירה מהירה של בני פרץ לוולדגבריאל במחצית המגרש שלנו, והאחרון מוציא כדור עומק נהדר לדוד צור כ 30 מטר משער חולון, דוד מאבד את הכדור בפריצה, אבל הכדור מגיע למוראד אבו ענזה שפורץ לרחבה ומוכשל מאחור בבירור. פנדל לטובת בית”ר נורדיה.

כל הקהל של נורדיה בלחץ, מתפללים כל אחד לאלוהיו לגירוש הנאחס בפנדלים (החמצות פנדלים בצורה רציפה מעונה שעברה עד היום) טל שריג האמיץ והמצטיין במחצית הראשונה  לוקח על כתפיו את האחריות ובועט כדור גבוה וחזק לפינה הימנית העליונה. שער לנורדיה! 1-1.

המשחק נע מצד לצד, כאשר חולון יותר שולטים, אבל לא מסכנים את השער. דוד צור לעומת זאת, מטריד את הבלמים של חולון ללא הפסקה, למרות שהוא לא תכליתי בפעולה האחרונה. חזי מזרחי לעומתו, לא מספיק מעורב בהתקפה ולא מספיק אגרסיבי בהגנה, שחקני חולון מנצלים זאת ומעדיפים פעם אחר פעם לתקוף מהצד שלו ולא של מורדכייב. לדעתי, יש לחזי פוטנציאל, אבל הוא חייב להתחיל לקחת את ההזדמנויות הרבות שהוא מקבל ב “שתי הרגליים” ולהתחיל להטריד את ההגנות ולהכניס כדורים מדויקים לרחבה ולהיות הרבה יותר קשוח בהגנה.

ההגנה שלנו לעומת זאת במשחק יחסית טוב, שלושת הבלמים מסונכרנים ויש שיפור משמעותי במשחק של ערן אזולאי שמתופקד כבלם שלישי בצד ימין. קיריל לאונוב במשחק יציב ובטוח וגם אדן בן הגיא הראה מנהיגות שעוד לא ראינו ממנו העונה.

ירמיהו חולון, לקראת סוף המחצית משתלטת על מרכז המגרש, אבל היא מאד לא תכליתית ולא מסוכנת. אסף גובזה יקירנו ועוז ראלי, ששופט המשחק כל הזמן קורא בשמו הפרטי לא מהווים פקטור במשחק.

מחצית 1-1, סימנים מעודדים שיש סיכוי שנוציא נקודה או יותר

 נורדיה וחולון עולות למחצית השניה ללא חילופים, אך מהדקות הראשונות רואים  שנורדיה נלחצת לאחור ולא מוצאת את האיזון שהיה לה במחצית הראשונה. חולון מנצלת זאת ותוקפת גלים גלים כאשר שלישית הבלמים שלה “דוחפת” קדימה את כל הקבוצה . כנראה בחדר ההלבשה של חולון במחצית הכניסו קצת “ציונות” בשחקנים.

כבר בדקה 52 גילי גור  רואה את המגמה ומתחיל לחמם את נדב מנשה ואלרוי ששון

דקה 54 – הצלה של בני פרץ, קרן של חולון לכיוונו של גובזה, בני ביציאה טובה, מצליח לקלוט את הכדור ו “להוציא” את הכדור  מראשו של גובזה.

בני פרץ מוציא כדור מסוכן מהראש של גובזה - גלעד אימס

ביתר נורדיה ממשיכה להילחץ לאחור בדקות אלו, לא מצליחה להניע כדור ומנסה לצאת להתקפות בכדורים ארוכים לאבו ענזה ודוד צור.  זה לא תכליתי ורק גורם לקישור וההגנה להילחץ יותר לאחור. פינטו וולדגבריאל (במיוחד) נראים עייפים ולא מצליחים להוות פקטור מול שחקני חולון.

דקה 59 – כדור עונשין נוסף לטובת חולון כ 40 מטר מהשער של נורדיה. הרמת כדור לרחבה ונגיחה של חולון החוצה. כל כדור עונשין והרמה לרחבה גורמים לדפיקות לב מואצות בקהל. ההגנה שלנו לא מכסה נכון בכדורי גובה אלכסוניים במצבים נייחים. חייבים לעבוד על זה יותר טוב באימונים, מזה הגיע הגול הראשון של חולון!

דקה 61 – חילוף בנורדיה. נדב מנשה מחליף את טל שריג שהצטיין במחצית הראשונה, חילוף לא ברור של גילי שאולי נבע מעייפות, טל שריג יצא מאוכזב מאוד מהחילוף.

דקה 63 – עבודה יפה של ערן אזולאי במרכז המגרש, חילוץ כדור ומסירה אלכסונית שמריצה את אבו ענזה באגף ימין. לבחור יש כדורגל ברגליים והוא מלהטט באגף ומוציא מסירה רוחב  נפלאה לפינטו שנמצא מחוץ לרחבה כ 18 מטר מהשער, הבעיטה של פינטו חלשה ושטוחה לפינה השמאלית ושוער חולון לוקח בקלות. חבל, בעיטה יותר חזקה ומסובבת הייתה נכנסת פנימה.

דקה 72 – אדום לחולון, דוד צור עובר עברה על רוני ספקטור (קפטן חולון) באזור מרכז המגרש, כשהוא מוריד אותו לדשא בתפיסה שלא מביישת לוחם “גיוגיטסו”, השופט שורק לעברה ורץ להוציא צהוב לדוד, שני השחקנים על הדשא, אולם ספקטור, מאבד את העשתונות ונותן בעיטה לפניו של דוד צור שמתגלגל כאוב על הדשא. חולון ב 10 שחקנים.

גילי גור מגיב ישר ומבצע חילוף, אלרוי ששון מחליף את דוד וולדגבריאל שהתעייף מאוד, לדעתי הוא עשה טעות, היה מקום לנצל את היתרון המספרי ולהמר על שחקנים התקפים, גילי רצה לשמור על התוצאה ולהוציא נק’ ראשונה.

המשחק קיבל תפנית הפוכה, במקום שנורדיה תנצל את את היתרון המספרי, ירמיהו חולון מקבלים אקסטרה מוטיבציה, ושהם ב 10 שחקנים, הם  מבצעים חילופים ועוברים לשחק 2-3-4 ולוחצים את נורדיה, ששחקניה במקום לקבל ביטחון מאבדים את העשתונות.

דקה 80 – פנדל לחולון, בני פרץ מכשיל  את אסף גובזה במקום לא מחויב המציאות, בצד שמאל של הרחבה, קרוב יותר לקו הקרן מאשר למרכז רהחבה, כאשר גובזה, לא מאיים בכלל על שער נורדיה, יציאה לא נבונה של בני, כאוהד נורדיה, שריקת השופט מפוקפקת מאד ונראה שהיה מגיע לגובזה צהוב על התחזות יותר מקבלת פנדל. בסיום המשחק, גובזה נשבע לקהל הצהוב שאכן היה פנדל. עוז ראלי שחקן חולון (אקס בני יהודה ובית”ר ירושלים), שלא הורגש יותר מדי במשחק, בועט את הפנדל גבוה וחזק  פנימה. 2-1 לחולון.

צעקות על השופט “מכרת אותנו” שוטפות את המגרש, אוהדי נורדיה לא מאמינים שזה קורה ושוב אנחנו מאבדים נקודות סתם. יש לציין שלאורך כל המשחק, הורגש שהשופט לא בדיוק לטובתנו.

דקה 83 – חילופים מאוחרים בנורדיה. גילי גור  שוב מנסה לבלגן את המשחק כמו שעשה באשקלון. נאור חנוכה, בר אוחיון ורן כחלון נכנסים במקומם של  חזי מזרחי ערן אזולאי וירדן פינטו. מכאן והילך, המשחק איבד משמעות עד סופו (10 דקות תוספת זמן). חולון והשופט דאגו לבזבז את הזמן היקר, נורדיה היו מאוד לא חדים. היה ספק פנדל על חנוכה, אבל השופט שוב לא שרק. היה נדמה, כי גם אם המשחק ישוחק עוד שעה, גולים נוספים לא יכבשו בו.

לסיכום, המשחק הסתיים ויצאנו ברגשות מעורבים, מצד אחד נורדיה הציגה יכולת משופרת, עמדה נכון רוב המשחק מול חולון (מקום ראשון בליגה) והגיע לנו לפחות נקודה אחת. מצד שני הפסד שישי ברציפות, איך עוצרים את הרצף הזה?! נראה שגם לצוות המקצועי אין כרגע פתרונות!

 

נקודות אור:

  • מוראד אבו ענזה מלך נורדיה, שחקן אחראי שמכוון את הקבוצה, מטריד הגנות, חלוץ מצויין, שרואים את שרירי התאומים שלו, מבינים איך הוא קופץ כל כך גבוה, סוג של רונאלדו. הלוואי ימשיך כך וייתן גם תפוקת שערים.
מוראד אבו ענזה קופץ לשמים - גלעד אימס
מוראד אבו ענזה - גלעד אימס
  • טל שריג, ניצל את היתרון הפיזי בקישור המחצית הראשונה, נלחם על כדורים והוציא מצוין התקפות מעבר.

נקודות חושך:

  • הפסד שישי ברציפות, מתי זה יגמר?!
  • המצבים הנייחים, כל קרן או כדור חופשי רחוק מהשער, מורידים לנו שנים מהחיים! 

ביום שישי הקרוב, אנחנו מתמודדים מול עירוני  אשדוד בסינטטיקו. אין צורך לספר על הדם הרע הזורם בין שני מחנות האוהדים והמועדונים.

  • חייבים להגיע ולתמוך על מנת שלא נתבזה מול הקהל של אשדוד!
  • חייבים להגיע ולתמוך ולעצור את רצף ההפסדים!
  • חייבים להגיע ולתמוך בשחקנים הצעירים והמוכשרים שלנו!

צו 8 נשאר בתוקף, בואו נשים את המשקעים מסוף השבוע מאחור, נלבש  חולצה צהובה, צעיף על הכתף, נחמם את מיתרי הקול, בואו ניתן עידוד כמו במשחק הראשון נגד שמשון או במשחק המבחן נגד מחנה יהודה .

הסלייטרים, מכינים את העתיד - גלעד אימס
הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.