בית”ר נורדיה את בלב שלי / עמי שפירא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

בית"ר נורדיה את בלב שלי / עמי שפירא

בית”ר נורדיה את בלב שלי\ עמי שפירא

אני נחשב כנראה אוהד חריג. איני חושב שיש אוהד נוסף הנמנה על היושבים ביציע שהגיע מהמניעים שלי, אני מקווה אולי שכן.

כן כדורגל, וללא כדורגל אני יודע שאין לעמותה קיום. כן , ללא ספק בגלל האלימות המלווה את בית”ר ירושלים והגזענות העופפת אותה. אני מייחל לנצחון, ועצוב מאוד בהפסד, לפעמים איני יכול להחזיק מעמד עד סוף המשחק כי זה עולה לי בבריאות ואני קם והולך (יושב ומתגלגל). אולם אני כאן בגלל דגל ז’בוטינסקי המתנופף ובצילו אנו חוסים. אני איש של ז’בוטינסקי, בא מבית בית”רי.

אבי היה בתור נער חבר באצ”ל ובבית”ר, איש הדר בית”רי שחינך אותנו לאורו של האיש דגול , שחינך אותנו לכבד את האדם, את התושב והאזרח כאדם ולא משנה מה לאומיותו ומה דתו ובאותה נשימה לעמוד על היות המדינה, מדינת היהודים, מדינת הלאום היהודי על כל המשתמע מכך.

חונכתי לאורה של אידאת קיר הברזל, מתן שויון מלא למי שיכיר ויקבל עליו את המסגרת והצביון הלאומי.

שתי גדות לירדן ושני צדדים לקיר הברזל. חונכתי לאורו של המנהיג רב האשכולות שהלך לעולמו בדמי ימיו ויכול היה עוד להמשיך ולהטביע את חותמו בכל התחומים בהם היה מעורב ובעיקר בתחום הלאומי. האיש היה איש חזון והדר, הוא האיש שהראה שאין סתירה בין ליברליות ללאומיות, אין סתירה בין ראיית האדם כאדם, שמירה על זכויותיו המלאות בתוך קיום מדינת לאום יהודית, בתוך מולדת יהודית, ריבונות והזכות לשמור ולהגן על מרכיבים אלו.

אם ישאלו אותי אילו שני אנשים אני מעריץ הרי אלו ז’בוטינסקי וצ’רצ’יל. אני מעריך עוד כמה.

עמותת בית”ר ירושלים ודאי שאינה מייצגת עוד את דרכו, אני בספק אם חלק מאוהדיה יודע על האיש מעבר להיות מונצח בכבישים ראשיים. לצערי אין היום אף מפלגה וכנראה שאף חבר כנסת הממשיכים שאת דרכו, חלקם מיחסים לעצמם לשוא את הדרך…

הכדורגל חשוב אך משני בעיני, הוא כלי ולא מטרה, כך היה בבית”ר ההיסטורית טרם קום המדינה וכך בעיני גם היום.

הערכים החברתיים סביבם התאחדנו חשובים בעיני מהכדורגל, הם הצליחו לאחד סביב הדגל חברים מכל הקשת הפוליטית ואני יודע כי אני מהווה מיעוט בהשקפותי הפוליטיות ובהשקפת עולמי הכוללת בקרב יושבי היציע. רבים מחברי ביציע הם בני פלוגתא מרים שלי מעל דפי הפייסבוק. פעמים רבות מיחסים לי דעות שהן לא דעותי ואמירות שמעולם לא יצאו מפי, מיחסים לי שיוך פוליטי וסגידה לאיש שאיני סוגד לו. איני סוגד לאיש.

רבים מאלו החולקים ומיחסים לי דעות אינם יודעים כי כחלק מעבודתי אני עובד בשכונות הערביות של ירושלים בשיקום ילדים ערבים עם לקויות שונות במסגרת החינוך המיוחד. אני נכנס למקומות שכף רגל שוטר אינה דורכת בה, מקובל ומכובד על ידי מארחי. אני רואה בכך זכות ליישם את החינוך לו זכיתי ומשתדל לחנך כך את ילדי.

היות ואני רואה כמטרה את הנחלת הערכים והחינוך, לבי נחמץ כאשר אני רואה בעונות האחרונות את הקומץ הקטן של האוהדים ששרד את תפוקת הכדורגל. שלא תבינו נכון אני מלא הערכה לעושים במלאכה, הן בתפקידים רשמיים ומקצועיים והן בעוסקים במלאכה מתוך שליחות. ועדיין עצוב מעבר לתוצאה ולמיקום בטבלת הליגה

אבא יקר , סובב את ראשך לרגע במרומים ואל תקשיב, אני מייחל כי נלמד איך עושים את המלאכה מהפועל קטמון, היא הפועל ירושלים (טפי).

 

אסיים בברכת תל חי!

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.