“אל תירא יא בית”ר אל תירא – כי (גילי) גור אריה הלא אתה”.

מאת אלית מזא”ה, עמנואל שלמון ואמיר אליהו.

גילי גור,  מאמנה החדש של הקבוצה הבוגרת, הוא  “נורדאי” על מלא, עוד מימי ליגה ג’ העליזים במגרש בגבעת רם, קשר אחורי אימתני (“ראשון לכל כדור”) שהפך בהמשך הדרך לעוזר המאמן של עמית ברבש וויקטור גניש ובשלוש השנים האחרונות למאמן קבוצת נערים א’ והנוער של המועדון.

בסוף משחק האימון נגד הפועל אילת 5:3 לנורדיה (משערים של חזי מזרחי, אלי כהן, דוד צור, בר יצחק ושחר (נבחן)).  שוחחנו עם גילי על התפקיד החדש, שאיפות וסיכום המשחק.

ש: גילי, אתה איש של נורדיה, עוד מימי ליגה ג’, ואתה הולך עם המועדון הזה הרבה שנים. זה חלום שלך להגיע לפה, לבוגרים, או שרצית להמשיך ולעבוד בנוער?

ת: את האמת אני לא בנאדם של חלומות, זה ברור שזו הייתה השאיפה שלי וברגע שבחרתי את המסלול של האימון, היה לי ברור שהמטרה הייתה להגיע לקבוצה הבוגרת. אבל אם נגעתם בחלומות ושאיפות, אז החלום שלי הוא להביא את הקבוצה הזו תוך שנתיים -שלוש לליגה לאומית, למקום שהיא ראויה להיות בו. אבל בשביל זה צריך לקרות תהליך, צריך סבלנות, יש המון עבודה קשה. אני  בטח לא מסתנוור מהתוצאה היום, זה ממש תהליך של הרבה עבודה קשה ודרך ארוכה.

ש: גילי, אתה בא מאימון של נוער, זוהי פעם ראשונה שבה אתה מאמן בוגרים, מלבד ההבדלים בגיל אתה מוצא עוד הבדלים?

ת: ב “אני מאמין” שלי, כל קבוצה אנחנו מאמנים אותו דבר. לא, אני לא חושב שיש הבדל, לדעתי קבוצת כדורגל זה קבוצת כדורגל, בכל פרמטר, אם זה נוער ואם זה בוגרים, צריך לכוון לאותם תנאים ולאותה משמעת, הכל מתנקז לקביעת  הדרך, לדעתי בכל מקום אפילו לא בכדורגל וככה אנחנו מתנהלים בנורדיה.

ש: אז איך תחפה על חוסר הניסיון שלך ושל השחקנים בליגה א’?

ת: אמונה, אמונה לשחקנים. לתת לשחקנים להבין שניסיון לא משחק תפקיד. יכול להיות שחקן בן 19 שמתנהל כמו בן 30 באופי שלו ובמה שהוא מביא למגרש ויכול להיות שחקן בן 30 שאין לו ביטחון לשחק כדורגל והוא איכותי. לדעתי זה מה שאני נותן לשחקנים, מה שאני משדר להם, כמה שאתה מעצים אותם, ככה הם ישחקו. זה התפקיד שלנו.

ש: ספר לנו על שיתוף הפעולה שלך עם הצוות המקצועי, עם משה בן הרוש המנהל המקצועי וגיא עמיאל מאמן השוערים והאם אתה תרחיב את הצוות המקצועי?

ת: אני משה וגיא עוברים דרך ארוכה ביחד, השיתוף פעולה ביננו בא בקלות. אני מקווה שהשבוע יצטרף גם עוזר קבוע, מישהו שאני רוצה ואני מקווה שהדברים יסתדרו. וגם את האופציה של מאמן כושר אנחנו בודקים ורוצים לצרף.

ש: ממה שראינו במשחק היום, ישנו  מחסור בשחקנים עם ניסיון, שמכירים היטב את ליגה א’?

ת: באופי שלי שמות לא משחקים אצלי, אני לא צריך שחקן של ליגה א’, אני צריך שחקן שראיתי אותו בעיניים ומבחינתי הוא טוב ומתאים. זה מה שאנחנו עושים, זה התהליך. אנחנו בתחילת התהליך, צריך סבלנות, אני בטוח שיהיו ימים פחות טובים וימים שאנחנו נצטרך “לקום” מהם אבל אנחנו נבנה פה משהו שיהיה להרבה זמן. ונורדיה תחזור להיות שם דבר. זו אחת המטרות העיקריות שלי. כמישהו שנמצא במקום הזה המון שנים , אני רוצה  להחזיר את המותג הזה, שבאמת מבחינתי הוא מותג למשהו שאני מדבר עליו עם חיוך. אני חושב שהשם שלנו קצת נעלם בשנה שנתיים האחרונות, ואנחנו נחזור להיות למי שהיינו, המקום האטרקטיבי שכולם רוצים להיות בו ונהנים לראות אותו.

ש: אנחנו בפתחה של עונת 21/22,  מה המטרה? מה יחשב בעיניך להצלחה

ת: אני לא מכוון למטרות מסוימות, אני רוצה יותר לראות את הסגל שיתגבש, הצלחה תהייה לבנות פה משהו שיהיה בסיס טוב לשנה הבאה, כמובן לא להסתבך בתחתית, קבוצה שכיף לראות אותה, קבוצה שהרעב יחזור לכולם מסביב, ואתם בטוח מבינים על מה אני מדבר. זה חלק מההצלחות שאני מכוון אליהם. כרגע מבחינת מיקומים, טבלה, פחות משנה לי.

ש: אתה מכיר היטב את שחקני מחלקת הנוער, כמה זה באג’נדה שלך לשלב אותם בבוגרים?

ת: זה אחד הדברים החשובים, והעיקריים שאני רוצה לבנות פה והשאיפה שלי והכוונות שלי צריך להיבנות משהו לכמה שנים ולא טיילת של כל שנה 20 שחקנים ילכו ו 20 שחקנים יבואו. אנחנו מכוונים לשחקנים צעירים, חלק מהשחקנים הצעירים ישחקו בחוזה שהם ממשיכים איתנו במידה והם ממשיכים בליגה א’. זו המטרה וזה התכנון.

ש: עוד פחות משבועיים המשחק הרשמי הראשון מול הפועל אשקלון אתה מרגיש שאנחנו מוכנים אליו?

ת: עדיין לא, אנו עדיין לא מוכנים. התחלנו קצת מאוחר להביא שחקנים, אנחנו מתחברים לאט לאט, נקווה שעד אז, אנחנו נהייה יותר מוכנים. אבל, בטח לא נהייה ממש מוכנים ושזה יראה כמו שאני רוצה לראות. אמרתי לכם אנחנו בתהליך, כולם צריכים להבין את זה.

ש: כמה שחקנים ששיחקו היום, חתומים כרגע?

ת: סדר גודל של 12-13 שחקנים חתומים אצלנו, יש כמה שאנחנו עדיין מתלבטים לגביהם ויחתמו בימים הקרובים, שחקנים נוספים שבטוח יצטרפו בהמשך.

ש: יש עוד שחקנים על הפרק שאתה רוצה להביא?

ת: כן, יש שחקנים נוספים שאנחנו כרגע מתנהלים מולם, שזה קצת קשה להביא אותם להתרשמות ויש משא ומתן ובדיקות לגביהם, נקווה שיהיו לנו בשורות השבוע לעוד שחקנים טובים שיצטרפו.

ש: סכם לנו איך אתה רואה את המשחק היום מול הפועל אילת?

ת: משחק טוב, עשינו בחצי השעה הראשונה את הדברים בדיוק כמו שאני רוצה, חזרנו מהר לעמדות מוצא, היינו ממושמעים טקטית, לחצנו שצריך. זה בא לידי ביטוי בתוצאה בחצי שעה הראשונה. אנחנו עדיין בוחנים את הדברים, מתחברים לאט לאט, תהיה פה קבוצה חדשה, צעירה, תוססת, יהיה כיף לראות אותנו.

ש: מעבר לרמה ספציפית של שחקן כזה או אחר, אתה לוקח עוד דברים מהמשחק היום שאתה לוקח באספקטים המקצועיים, הקבוצתיים?

ת: רק הקבוצה, כל המשחק הזה מבחינתי זה קבוצה, גם החצי שעה הראשונה זה רק כי אנחנו קבוצה, לא יהיה פה אסופה של שחקנים, או קבוצה שבנויה על שחקן כזה או אחר, תהייה פה קבוצת כדורגל. זה האני מאמין שלי כמאמן, זה מה שאני מתכוון ליישם פה ואני מקווה שזה יבוא לידי ביטוי.

ש: מה שמאוד עבד היום זה שליחת כדורים ארוכה לאגפים, תוך דילוג על חוליית הקישור, זה משהו שעובדים עליו? או משהו ספיציפי בשל תנאי המגרש הקשים ?

ת: זה חלק מדברים שאנחנו עובדים עליהם גם באימונים, אנחנו רוצים שהיריב יצא קדימה ואז לנצל את המהירות של השחקנים שלנו, לא נגלה את כל הטיפים שלנו כאן ועכשיו.

ש: מי ששיחק מצוין היום הוא דוד צור, שער ושני בישולים, הוא חתום אצלנו?

ת: דוד חתום אצלנו, שחקן מאד כשרוני, יש לו הרבה דברים טובים, יש הרבה דברים שצריך גם לשפר, אנחנו מאמינים שזה יהיה רכש טוב.

ש: חזי מזרחי בשנים האחרונות שיחק היום ככנף ימין, היה לו משחק טוב לצד ריבים בלתי פוסקים עם שחקני אילת, ראינו שלקחת אותו לשיחה קצרה במהלך המשחק, מה אמרת לו שם?

ת: אמרתי לו בפשטות, שחקן כדורגל צריך להתעסק רק בכדורגל, מאותו רגע שחזי התפזר ולא התעסק בכדורגל, חזי היה פחות טוב. גם אחרי זה דיברתי איתו, הוא הבין את זה. אנחנו נתעסק נטו בכדורגל כל הזמן, לא בשופטים, לא בשחקנים היריבים גם אם יכנסו בנו, גם אם יבעטו בנו. זה דברים שהם חשובים לי, אני מאמין ששחקן כדורגל שמתעסק רק בכדורגל הוא הרבה יותר טוב.

ש: שחקן נוסף שממשיך איתנו העונה הוא ערן אזולאי הבלם ששיחק היום כקשר אחורי, זו עמדה שאתה בונה עליו שם?

ת: לא, לא בונה עליו שם, אבל אני חושב ששחקני כדורגל טובים יכולים לשחק בכמה עמדות, ואם נצטרך את ערן כקשר אחורי אז הוא ישחק כקשר אחורי, אם נצטרך אותו כבלם אז הוא ישחק כבלם, הוא שחקן מצויין ואנחנו שמחים שהוא איתנו.

גילי בהצלחה ויאללה בית”ר! נורדיה ירושלים.

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

אוגוסט 2022

א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31