“אין לי מושג מאיפה מגיע הדיבור שג’קי בן זקן עזר לנו”

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

ראיון עם אבי פרץ, מאמן מכבי עירוני שדרות

על אף גילו הצעיר יחסית (37), אבי פרץ הוא כבר סוג של דמות מיתולוגית במכבי עירוני שדרות. הוא התחיל כשחקן (“כל הקריירה ביליתי כשחקן בשדרות, למעט עונה אחת בנתיבות. התחלתי כחלוץ אבל רוב הקריירה שיחקתי כבלם אחורי”), עד שבגיל 28 נאלץ לפרוש בשל פציעת בקע. אחרי מספר עונות בהן שימש כמנהל, עבר בעונת 2012/13 לעמדת המאמן. כבר בעונתו הראשונה הצליח להחזיר את הקבוצה לליגה ב’. מאז הספיק לחוות עוד ירידה אחת, אך אשתקד שב עמה בחזרה לליגה המוכרת, אף שהפסיד במאבק העלייה למכבי אשדוד. זאת בזכות איחוד הקבוצות בחולון ופירוקה של הפועל רמת השרון מורשה.

אבי, עליתם בהפתעה.

“כל העונה נלחמנו על המקום הראשון, הגיע יותר לאשדוד כי היא ניצחה אותנו, אבל תמיד קבוצות מתפרקות ומתאחדות בליגות הנמוכות. לכן היה לנו מאוד חשוב לסיים במקום השני”

אז זה לא בדיוק בא לכם בהפתעה. לקחתם את האפשרות הזאת בחשבון.

“אני אישית כן הופתעתי”.

מתי הודיעו לכם?

“שבועיים לפני שנפתחה הליגה”.

אז בכל זאת לא ידעתם איפה אתם עומדים. איך זה בא לידי ביטוי בכל מה שקשור לתקציב ולהכנות?

“התקציב הוא בכל מקרה מגיע כולו מהעירייה, אבל כן קיבלנו תוספת מסוימת בעקבות העלייה, כך שכרגע שכר השחקנים הוא כ-300 אלף ₪ לשנה. כשקיבלנו את ההודעה, אמרנו שנתחיל ונראה מה קורה. לשמחתי התחלנו טוב את העונה, אבל צריך להביא חיזוקים. זה קשה, כי אין הרבה שחקנים באזור שלנו”.

ממה יחשב להישג מבחינתך בתנאים האלה?

“אני שואף למקומות 5-7. כל מה שמעבר זה בונוס”.

אין לך מטרה להגיע לפליאוף?

“בכל שיחה אמרתי שלא נהיה קבוצת צמרת, כי אני יודע בדיוק מהו חומר השחקנים שיש לי בקבוצה. זו קבוצה שהייתה אמורה להילחם בליגה ג’. לפני הכול חשוב לי להישאר בליגה ולתקוע בה יתד”.

אבל כשהתחלתם נראה באמת שאתם תדברו בצמרת. ואז הגיעה, באנטיתזה מוחלטת, התבוסה 8:0 בשבוע שעבר בגבעת זאב. מה קרה שם?

“יש לי הסבר לזה ואין לי הסבר לזה. אתה בא למשחק הכי מוכן, רבע שעה ראשונה אתה שולט, מגיע לשלושה מצבים של גול, ופתאום במתפרצת עושים לך 1:0. ניסינו לחזור וקיבלנו עוד אחד, ובשלב מסוים כבר שום דבר לא עזר. עשיתי חילופים, אבל הם פשוט ניצלו כל מצב שהיה להם. כל בעיטה נכנסה – לא זוכר כדור שהלך החוצה, שהשוער לקח או שההגנה עצרה. יום שחור משחור”.

כעסת?

“מאוד”.

חששת שמישהו אולי חלילה לא התאמץ מספיק?

“כולם לא התאמצו. זה לא שאני חושב ככה – זה בדוק. אני מכיר את הקבוצה שלי. כדורגל יפה אין לנו, אבל מלחמה כן, ושם אף אחד לא נתן אפילו עשרה אחוזים מעצמו. אם השחקנים היו מתאמצים, לא היינו מגיעים להשפלה כזו. אבל זה חוסר מוטיבציה כללי, לא משהו לא כשר. הייתה שיחה קשה אחרי המשחק, אפילו שקלתי ללכת הביתה. דיברנו, הבנו מה קרה, והחלטנו שממשיכים הלאה. הליגה עוד ארוכה ואנחנו לא הראשונים ולא האחרונים שנקבל תבוסות כאלה”.

לקחים ספציפיים מבחינת חיזוק או שיטת משחק?

“כאמור, יש תפקידים מסוימים שאני רוצה להתחזק בהם (לא רצה לפרט – א.א). לגבי שיטת משחק, אין לקח מסוים”.

אפרופו חיזוק, היה דיבור בעונה שעברה שג’קי בן זקן עוזר לכם בחיזוק.

“זה דיבור שבאשדוד מינפו, אבל אין לי מושג מאיפה הוא בא. בינואר האחרון היה לי אישור להתחזק, רצו שאביא עוד ארבעה שחקנים, אבל הבאתי בסה”כ את ישראל דמקה במקום שחקן שעזב. האמנתי בסגל שרץ עד אז”.

אז להגעה שלו אין קשר לג’קי בן זקן ואשדוד? רק במקרה הוא הגיע משם?

“לא, איזה קשר? בסופו של דבר גם הוא, למרות שהוא שחקן מצוין, לא התחבר לשדרות, ולכן הוא לא המשיך”.  

אתה אומר שחסרים שחקנים באזור שלכם. מה עם נתיבות?

“נתיבות תקעה יתד כבר הרבה שנים בליגה ב’. אבל כן, היא במצב דומה לזה שלנו מבחינת המחסור בשחקנים והצורך להתבסס על הקאדר המקומי”.

יש סוג של יריבות אזורית בין הקבוצות?

“ממש לא. המאמן שלה הוא כמו אחי, הצלחה שלו היא הצלחתי”.

מה אתה יודע על נורדיה? ואיך אתה מתכונן אליה?

“מתכונן כמו לכל משחק, מבחינתי זה עוד משחק. לא שאני מזלזל חלילה, אני פשוט לוקח כל משחק ברצינות, לא משנה אם זה נורדיה או בית שמש. אני עוד זוכר שקרית גת נתנה למכבי חיפה הגדולה 4:0. נורדיה היא לדעתי הקבוצה הכי טובה בליגה והיא גם זו שתעלה בסופו של דבר, או היא או קריית מלאכי. בבית שלנו ננסה קודם כל לשחק חזק ולהוכיח לעצמנו שמה שהיה עבר וחלף. בכל מקרה, גם אם נפסיד זה לא סוף העולם”.

יש לכם לדעתך את הכלים להפתיע את נורדיה?

“אני חושב שכן”.

איך המגרש הביתי שלכם בא לידי ביטוי בעניין הזה?

“אנחנו לא קבוצה ביתית מובהקת, וכבר והפסדנו השנה בבית. כן קשה לשחק במגרש שלנו, מכיוון שהוא קטן יחסית; הדשא במצב סביר, אבל יש בו גם כמה מהמורות, כך שלנורדיה יהיה קשה לפתח את המשחק שלה. אבל זה לאו דווקא נותן לנו יתרון”.

מה מבחינת הקהל?

“יש לנו קצת קהל, אבל עידוד מאורגן כמו שיש בנורדיה חסר”.

איך אתה מסביר את זה, בכל זאת קבוצה מפריפריה, עיר של כדורגל.

“אני לא מאשים אותם, כיוון שאין יציע ואין איפה לשבת – והיום, בכדורגל המודרני, אנשים רוצים לשבת. עם זאת, המגרש החדש כבר כמעט מוכן, נשארו רק עוד כמה דברים קטנים שקשורים לבטיחות, חנייה, ומעברים מסביב. יהיה בו יציע שיכול להכיל 1,500 איש, ואני מאמין שזה גם יביא את הקהל. אני מקווה שהוא יפתח כבר במהלך העונה הנוכחית. באופן כללי, אני בהחלט רוצה להגיע בהמשך רחוק יותר, וראש העיר פה נותן תמיכה מלאה. אבל זה עניין של בנייה”.

אולי מהנוער תבוא הישועה.

“יש קבוצת נוער, היא משחקת בליגה המחוזית, אבל זה לא זה. יש שם אולי שני שחקנים, ואנשים כל הזמן מתגייסים. הצבא הורס אותם – הם הולכים ולא באים לאימונים. בבוגרת יש לי רק שחקן אחד בגיל צבא שמצליח להגיע לאימונים (ארבעה אימונים בשבוע)”.

תבוא לשחק זהיר ביום שני?

“אני לא מכיר את המילה הזו ‘זהיר’. אני בא לשחק כדורגל. גם נגד אשדוד הובלתי 0:2 ובסוף הפסדתי 4:3. אני עובד באימונים על דברים כדי שבסוף נראה כדורגל, נשחק, ננצח. אין לי יומרות ולחץ של הליכה הביתה אם לא ניצחתי, אז אין לי מה לפחד. המטרה היא לנצח”

(תמונה ראשית: אורי גבאי, דף הפייסבוק הרשמי של מכבי עירוני ציון שדרות)

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

מאי 2022

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.