"כשאני רואה את הקהל של נורדיה, אני מתרגש"/ ראיון עם מאמן מ.כ ירמיהו חולון – שלומי שלמה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

את הקדנציה השנייה על הקווים של ירמיהו חולון, הוא החל בשאיפה צנועה להישאר בליגה חרף התקציב המקוצץ. אבל שישה מחזורים לסיום העונה, הקבוצה שבנה שלומי שלמה כמעט יש מאין, נמצאת עדיין בתמונת ההעפלה לפלייאוף. ביום שישי הוא מארח את בית"ר נורדיה.

מאת: אלישי אור ים

תחקיר: רונן שווידלר

לאחר הפסקה של ארבע שנים חזר העונה שלומי שלמה (40, נשוי פלוס 2 ) לכור מחצבתו, במקומו של מוסא חיים שעבר לאמן את מכבי שעריים. בקדנציה הראשונה, עוד תחת השם יניב חולון, העפיל לליגה בצורה משכנעת, כשבדרך הוא חולף, בין השאר, על בית"ר נורדיה בעונה הראשונה להיווסדה. עונה לאחר מכן המשיך בקבוצה וסיים בפלייאוף העליון, ולאחר מכן עבר לעמדת עוזר המאמן של ארז בנודיס בהפועל מרמורק, איתה העפיל לליגה הלאומית. לאחר פסק זמן מאימון, נקרא השנה לדגל כדי לייצב את הקבוצה שפרט לעזיבת קודמו בתפקיד, סבלה גם מעזיבה מאסיבית של שחקנים.

לא היססת כשפנו אליך?

"לא היססתי, כי הקבוצה הזאת היא בית בשבילי. עוד קודם היו לי הרבה הצעות, אפילו בנורדיה דיברו איתי. זה לא הסתדר בגלל עניין הנסיעות, אבל מאד רציתי להגיע לשם. זה מקום חלומי למאמן, אני מאמין שבעתיד אני אהיה שם.  בשנה שעברה היה לקבוצה תקציב גבוה שהתבסס על אנשי עסקים פרטיים, השנה זה נגמר, סגרו את הברז לגמרי. ידענו שאנחנו הולכים לעונה קשה ומבחינתנו הישארות בליגה במחזור האחרון תהווה הישג. אני אוהב אתגרים וביחד עם העוזר שלי שי סמורי יצאנו לדרך."

ודווקא התחלתם את העונה לא רע

"התחלנו עם הרבה שחקנים שמעולם לא שיחקו  קודם בליגה א', וחלקם אפילו לא התלבשו בליגה ב'. מצד שני התבססנו על שלושה שחקנים עם עבר בליגת העל – השוער ניר אברבנל, החלוץ רועי דיין שהיה רוב העונה פצוע, וחיים פונטרמולי, הם עמוד השדרה של הקבוצה."

שישה מחזורים לסיום, ארבע נקודות מהפלייאוף, היית קונה את זה בתחילת העונה

"כולם בקבוצה היו קונים, אבל אני לא נח על זרי הדפנה. יש בי רעב להצלחה, ואני רוצה להגיע כמה שיותר גבוה. כמו נורדיה, גם אני חומר של ווינרים. רק בגלל הווינריות הגענו השנה לאן שהגענו.

השאיפות האלה קיבלו מכה בשבוע שעבר בהפסד לאדומים אשדוד

בחודש וחצי חודשיים האחרונים, כמעט בכל משחק יושבים אצלנו בחוץ שניים או שלושה מורחקים. נגד אדומים לא שיחקו רועי דיין ואורן אסיף שיחזרו נגדכם, ולעומתם השבוע יעדרו נגדכם רונן פרץ והבלם דוד יצחק. שבוע אחרי יחסרו לנו שלושה."

היד קלה על ההדק נגדכם?

"אני מעדיף לקרוא לזה חוסר מזל, גם במה שנוגע לפסילת שערים חוקיים שלנו, גם במה שנוגע להרחקות מהירות. אם דיברת על ההפסד לאשדוד – הם נתנו את שער הניצחון בדקה ה- 96 , אחרי שפסלו לנו שער חוקי לחלוטין בטענת נבדל לא הגיונית – הרי מסירת הרוחב לשחקן שהבקיע הייתה מקו הקרן. אני לא רוצה לצאת הבכיין, אבל באמת שסבלנו מרצף ארוך של טעויות נגדנו, כולל כאלו ששופטים וקוונים הודו בהן בפני."

ולמרות כל הקשיים, אתם עושים עונה לא רעה בכלל

"תראה, זה ידוע שהשנה התקציב שלנו הוא אחד משני הנמוכים בליגה. בקיץ עזבו אותנו הרבה שחקנים בכירים כמו יקיר בן סולומון – אחד הקשרים הטובים בליגה, מאור עשור, גיל וילטרו, ליאור אסולין, גמליאל פרץ ושחף הרמן – שהיום הוא הבלם של יבנה. היום יש לנו בהגנה את לידור טלקר שרק בשבוע הבא מתגייס לצה"ל,  את חן לויאן שלא שיחק שנתיים, והעונה הוא כבר עם ארבעה שערים, את דוד יצחק שלא שיחק כמעט בשנה שעברה, המגן השמאלי לידור לזר שהגיע מלזרוס חולון מתחתית ליגה ג' וגם שם הוא בקושי שיחק, או רונן פרץ שמבחינתי הוא תגלית העונה אחרי שבשנה שעברה בקושי ראה מגרש באזור. בקיצור, אמרו לי שזה מה יש, ועם המעט שהיה ניצלתי את ההיכרות שלי עם השחקנים, כולל כאלה שלא מיצו את הפוטנציאל שלהם ולא היו מוכרים, והבאתי את מי שיכולתי. החדרתי להם את האני מאמין שלי ובסופו של דבר זה עבד."

האני מאמין הזה כולל כדורגל הגנתי, אתם עם ההגנה השלישית בטיבה בליגה, אבל התקפית זה סיפור אחר

"תראה, מי שמסתכל רק על הסטטיסטיקה, יסכים אתך. אבל מי שצופה במשחקים או שיחק נגדנו מדבר אחרת.  קח למשל את המשחק הקודם שלנו נגדכם – זה אמנם נגמר בניצחון 1:0 אבל הגענו לכמעט עשרה מצבי כיבוש מצוינים בהתקפות מעבר, החמצנו המון, ודווקא את השער הבקענו מהקרן. אותו סיפור היה נגד כפר קאסם ובסוף הפסדנו 2:0 וכנ"ל שעריים שהוצאנו תיקו 0:0 ופסלו לנו שער חוקי."

אז אתה לא בא בגישה של קודם כל לא לספוג?

"בליגה א' צריך לעשות הגנה טובה. שוב, לי אין את הכסף להביא את גובזה או גומז, ולכן טבעי שאתבסס קודם כל על הגנה טובה, ובכל זאת יש לנו לא מעט כלים התקפיים."

הפלייאוף עדיין יעד ריאלי?

"היעד הראשוני היה להישאר, בטח בליגה קשה כמו השנה. עכשיו המטרה היא להידבק כמה שיותר לאמצע, ואם נצליח להעפיל לפלייאוף – מה טוב. אנחנו מתקדמים למעלה, אבל מצד שני סובלים מסגל דליל מאד. הקיצוץ בקיץ לא הספיק, לכן הבעלים ליאור שולמן, יחד עם חברי ההנהלה עזרא סוכר ושלומי ארזי, ביקשו ממני לשחרר עוד שחקנים, כדי לעזור עם המצב הכלכלי. כרגע אנחנו עם סגל של 15 שחקנים וכולם משחקים. בינואר שחררתי שלושה שחקנים והבאתי אחד – את ליעד ברקוביץ' מבית"ר כפ"ס, שזה הימור שהשתלם, שחקן מצוין שהביא לנו את הבלאנס שהיה חסר לנו."

 ובשישי אתה מארח את נורדיה, אפשר ללמוד משהו מהמשחק בסיבוב הקודם

"קודם כל אני רוצה להגיד שאני מאד מפרגן לנורדיה ולמאמן ציון זקן. החזקתי גם משלומי עמר, אבל מה שהיה היה ואני חושב שציון שנכנס לאמן בסיטואציה לא פשוטה, בלי ניסיון באימון ועושה לדעתי עבודה מצוינת. יש לכם קהל שאני מתרגש כשאני רואה אותו, הוא מזכיר לי את הקהל של מרמורק – אין קללות, רק מעודדים ומפרגנים."

ואיך מתכוננים ברמה המקצועית?

"תראה, אין פה הרבה סודות, אני מכיר את השחקנים שלכם אחד אחד, מאד מחזיק מאבי יוסף שיכול להחזיק קישור לבד, ומליאור עדיקה שחזר מליגה ב', והוא שחקן שאני מאד אוהב, מאד משקיע. מדובר בשתי קבוצות טובות, אין פייבוריטית, אבל שתי הקבוצות חייבות לנצח, ואני מאמין ומקווה שהקהל שיגיע ביום שישי יהנה מכדורגל טוב, ואם אפשר רק שהפעם השופטים לא יטעו."

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

ינואר 2021

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *