לקט משפטים מהראיונות של העונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

נורדיאן אחרון לעונה, דורש מתכונת מיוחדת. לכן, בחרנו עבורכם כמה משפטים מיוחדים מתוך הראיונות שקיימנו העונה.

מאת: אמיר אליהו, עמנואל שלמון, אודליה בנאי, ורותם כהן-לוי

ציון זקן – מאמן הקבוצה:

קודם כל, אני רוצה להודות לקהל על האהבה שקיבלתי כשחקן, ועל האהבה שאני מקבל כמאמן. זה לא מובן מאליו ואני מעריך את זה מאד. אמרתי כבר בעבר, שהמשחק בנורדיה הוא פיצוי על הקריירה שלי, והכל בזכות האוהדים האלה. אני רוצה להודות גם לוועד המנהל שהאמין בי ונתן לי את התפקיד. אני רוצה להישאר פה הרבה שנים, ולבנות משהו מיוחד כי מגיע לכולם. אנחנו זקוקים לאוהדים במיוחד בתקופה הזאת, לתמיכה בשחקנים ואין לי ספק שנצא מהתקופה הפחות טובה, יחד כולנו – השחקנים, הצוות והאוהדים. תמיד אמרתי שהמקום של נורדיה הוא בליגות הגבוהות ולא בליגות הנמוכות, כי כשעושים משהו טהור שבא מאהבה, בסופו של דבר הוא מצליח".

אבי יוסף:

"גילוי נאות: אני עוקב אחרי נורדיה בפייסבוק כבר שנה וחצי, מאז המשחק שהיה לי בכפר שלם נגד נורדיה בגביע. אפילו הצטרפתי לעמוד של הקבוצה, כי אהבתי אותה".

מה יש לך להגיד על הדמיון למוחמד סלאח?

"אחרי המשחק נגד בני-יהודה, שלחו באינסטגרם הרבה תמונות של סלאח, כי יש תמונה שלי עם הידיים מורמות כלפי השמיים, ושלחו לי תמונות כאלה של סלאח מליברפול".

אמל חאיכ:

מי אתה חושב שתעלה ליגה?

"לדעתי אשדוד תעלה ליגה. הם החתימו לאחרונה את שלומי ארבייטמן, ואני חושב שהוא חיזוק מאד משמעותי בשבילם."

אנחנו יודעים שאתה טבעוני מבית צפאפא שלומד פסיכולוגיה. נכונות השמועות שאתה לומד אצל איציק אלפסי (ממייסדי המועדון והיו"ר הקודם של המועדון)?

"אני לומד לתואר ראשון במדעי ההתנהגות עם התמחות בפסיכולוגיה, ואני שואף ללמוד לתואר שני בפסיכולוגיה. איציק מרצה שלי כבר שלוש שנים, ואנחנו מדברים על נורדיה."

אתה מדבר עם אחיך, נסים חאיכ (שוער נערים א' של בית"ר ירושלים), על שחקן ערבי בבית"ר, כל אחד בבית"ר שלו?

"ברור שאנחנו מדברים על זה. אני מאד אשמח ואני משתוקק כבר שיהיה שינוי משמעותי ופורץ דרך בבית"ר ירושלים. אני יכול להגיד בלב שלם שמקצועית, אחי מתאים לרמה של המועדון, ואני מקווה שלאנשים שאמורים לקבל את ההחלטות בבית"ר ירושלים, יהיה האומץ לעשות את הצעד קדימה הזה, כי אני חושב שהגיע הזמן. כרגע נראה שהם בדרך לשם, כי נדמה לי שבעבר גם בנוער שחקן ערבי לא בלט. בבוגרים לא הגענו לזה עדיין, אבל גם בנוער זה לא קרה, ואני חושב שאחי דווקא בדרך לעשות את זה. הלוואי שזה אכן יקרה".

יוראי מליח ויעקב מזרחי:

נבחרתם לנבחרת המחזור של גולר, מתרגשים?
יעקב: "כן, ראיתי שאבא שלי העלה פוסט בנושא, אבל הוא מעלה פוסט על כל דבר. אני מקווה להתמיד ביכולת הזאת".

יוראי, כבשת שער בכורה בבוגרים, אז קודם כל מזל טוב, ועכשיו לשאלות. איך הייתה ההרגשה?
יוראי: "הרגשה מדהימה. אני לא שחקן שמרבה לכבוש שערים, ויעקב יעיד כל כך. הדבר הראשון שעשיתי היה לרוץ לאמא שלי ביציע, והחיוך שראיתי היה שווה הכל. מקווה שזה לא האחרון".

מרגע הבעיטה ידעת שהכדור הולך לשער?
יוראי: "אתם יכולים לשאול את השחקנים האחרים, הם יגידו לכם שעוד כשהכדור היה בדרך אל השער כבר רציתי לקפוץ. ברגע הבעיטה ידעתי שזה הולך להיכנס".

איך זה להגיע לנורדיה, לקבוצת אוהדים? התחברתם לקהל, לחזון הייחודי של המועדון?
יעקב: "…תשעים דקות הקהל נותן הופעה כמו עומר אדם, וזה כיף גדול כי זה נותן ביטחון במשחק, ואדרנלין שמאפשר לי להגיע ליכולת הכי גבוהה שלי".

יוראי: "…כל משחק מחדש אני צופה בשידור החי שהיה בפייסבוק, ואני מסיים עם השירים תקועים לי בראש, כי אני שומע אותם לאורך כל תשעים הדקות. זה באמת מדהים לקבל כזאת אהדה וכזה חיזוק חיובי."

מתן טולדנו:

עד כמה אתם מגובשים מבחינה חברתית?
"יש לנו אחלה חיבור בחדר ההלבשה: גובזה מביא את שירי ה'היפ-הופ', טסאו עם המוסיקה האתיופית שלו, ואדי כל הזמן דוחף ל'על האש', אולי כי הוא חולה על בשר… כולנו אוהבים אחד את השני, וגם קבוצת הוואטסאפ שלנו חיה ובועטת."

אופיר (אשתו של טולדנו), איך ההתרחשויות בכדורגל משפיעות על האווירה בבית?
"ברור שמה שקורה במגרש מחלחל הביתה, ושהכדורגל משפיע מאוד על הבית. אחרי משחקים, אני מרגישה כאילו אני זו שהפסידה או שניצחה. בעבר לא הבנתי כדורגל, אבל היום אני לגמרי שם, ולא מפחדת גם לבקר אותו מקצועית".

מתן: "היא כועסת שאני לא לוקח את הכדורים החופשיים".

אתה שחקן שחי את הקהל.
"לגמרי. אני שומע כל דבר שצועקים לי מהיציע; זה מניע אותי. אני לא חושב שיש עוד מועדונים עם קהל כמו אלו שיש בנורדיה ובמרמורק. בעיקר אני אוהב את מזל שיש אותך, ההמנון שלכם, שאותו אתם שרים בתחילת כל משחק. זה עושה לי צמרמורות".

אדי דדון:

הקהל שלנו מאוד אוהב אותך.
"כבר כשהגעתי לנורדיה, זה מה שכבש אותי. אני אגלה לכם שהשנה הייתה לי הצעה עם הרבה יותר כסף, וסירבתי לה. פחות עניין אותי הכסף, ויותר עניין אותי הכיף שלי. העדפתי לשחק במקום שבו אני נהנה יותר. למרות הקיצוצים, סגרתי את החוזה שלי עם אביב )שרפשטיין, חבר הוועד – א"א וע"ש) בתוך דקות".

עד לאן אתה חושב שנורדיה יכולה להגיע בטווח הרחוק?
"אני חושב שהמועדון הזה יהיה חייב להגיע לפחות לליגה הלאומית. זה המקום בו נורדיה צריכה להיות".

כידוע, לא רק על המגרש דדון הוא קצב. לאביו יש עסק בשרים, ודדון הבן מלווה אותו לאורך השנים:

יש לך המלצות טובות למנגל?
"כמה שיותר סטייקים, כבד אווז ושקדים. מדיום ריר. ואני גם מעדיף בלי פיתות, אבל אם כבר פיתות, אז רק עם שמן זית וזעתר".

אתה אולי מגיע מתחום הבשר, אבל השוער שלנואמל חאיכ, הוא טבעוני. אנחנו מדמיינים קרב חפירות בחדר ההלבשה.
"בואו נגיד שצמחוני אני לא אהיה. אמרתי לאמל שצמחוני לא יכול להיות שחקן כדורגל. זה קשה מאוד. אבל שלא ידאג: בקרוב אנחנו נערוך ערב גיבוש של כל הקבוצה, עם בשר והכול, ונדאג גם לשניצל תירס בשביל אמל".

יונתן זדה

אתה מהשחקנים המעטים שהמשיכו עם הקבוצה לעונה נוספת. בדרך לשם גם ויתרת על לא מעט כסף.

"האמת היא שמשכורת נשארה יחסית אותו הדבר, אבל במקביל ויתרתי על הצעות בחוץ, עם הרבה יותר כסף. אלו הצעות שלא ציפיתי שיגיעו אליי בגיל 30. ובכל זאת, לפעמים עדיף לוותר על כסף כדי לקבל כבוד והערכה. כשאתה מרגיש שאוהבים אותך ומעריכים אותך, יש לך רצון להחזיר. אם הייתי הולך למקום אחר הייתי מרגיש לא כל כך שייך, בעוד שכאן אני מרגיש בבית. זה היה השיקול היחיד מבחינתי, ואני מאוד שמח עם ההחלטה שקיבלתי".

בתור מי שהגיע מבית בית"רי, איך אתה רואה את נורדיה אחרי שנה בשורותיה? אתה מרגיש גאווה שהסמל של בית"ר נמצא על החולצה שלך?

"לגמרי, אני מרגיש מאוד מחובר למקום הזה. כיף לי מאוד כי אוהבים אותי ומעריכים אותי, ואני משתדל להחזיר תמיד בדרכים האפשריות מבחינתי – אם זה על מגרש ואם זה בקשר מחוץ למגרש עם אוהדים. אני רואה את עצמי ממשיך במקום הזה לטווח הארוך, ואני מאמין שגם האנשים במקום הזה רואים אותי ממשיך כאן לטווח הארוך".

יוסי פסו, מנהל הקבוצה:

היית רוצה לראות את הבן שלך, אורי, שהוא בלם מנוסה, משחק בבית"ר נורדיה ירושלים?

"מאד מאד מאד הייתי רוצה".

מי הכי מצחיק בחדר ההלבשה?

"דור גורני".

נתראה בעונה הבאה!

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

ינואר 2021

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *