מחשבות לקראת סיום העונה / אלישי אור ים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

חודש אדר שנכנס בתחילת השבוע מחייב אותנו להרבות בשמחה, ובהתאמה התפנו חניכיו של שי ניסים באמצע השבוע מטרדות היום יום המקצועיות והתרכזו בלתפור חמשיה מהדהדת לרשתה של נועלת הטבלה מקרית גת במגרש הדשא המשתקם בעמק הארזים (ברוך שובך!), לרבות צמד נהדר של תהל ,הבן של יעקב, הלל (ברוך שובך! #2), כל זאת במסגרת שלב שש עשרית גמר המקודמות של גביע ערי הירידים לקבוצות חצי אפויות. היה שמח, שונה והיתולי במידה, כראוי לרוח החג המתקרב, וגם הישג נאה בהחלט בהתחשב בכך שאת אותה נועלת טבלה אירחנו בליגה אך לפני שלושה שבועות וניצחנו בהפרש מינימאלי משער מינימאלי אף יותר, מינימאלי עד כדי חשד קל באשר לעצם קיומו הפיזי.
נוכח רצף מפחי הנפש המקצועיים שחווינו לאחרונה, שהצטרפו למפחי תחילת העונה ויצרו יחד אפקט מצטבר של תקופת מבחנים משולבת עם ביקורת פתע של משרד הבריאות, הנשמות הטובות ביציע הזדרזו להדר במצוות מוכרחים להיות שמח כבר לפני כמה שבועות: פחות חישובי נקודת בקרב על הפלייאוף המתרחק, טרוניות על דלות הביצועים על הדשא ודיונים על שחקן זה או אחר שלא פתח, יותר ערק, בורקסים וחזרה לשורשים של באנו להנות מבית"ר. אכול ושתה, כי מחר שימוע. כך קרה שבשישי האחרון שמחנו מכל הלב בנס ששמו נורדיה ונהנינו מהחבורתא למרות שנכנענו לאדומים מאשדוד.
מחד, התופעה מובנת ובמידה רבה מבורכת, שכן מהאלטרנטיבה של שקיעה במרה שחורה וודאי שלא תצמח שום תועלת ונדמה גם שהורדת הציפיות מהשחקנים יכולה בשלב זה בעיקר להועיל. מאידך, ובאותה נשימה, אני מבקש להעיר בעדינות שללא קשר לסוגית הפלייאוף (שרק המחשבה על המרחק בינו לבין עלית ליגה מעייפת), גם ברמה המקצועית יש לנו עוד הרבה על מה לשחק כדי שבעתיד הממש לא רחוק יהיו לנו יותר סיבות לשמוח.
הגם שרבים מאיתנו היו כנראה מעוניינים להשליך את העונה הזו אל סל המחזור ולא להותיר ממנה זכר, בחיים האמיתיים היא מותירה עקבות לעונה הבאה שתבוא עלינו לשלום. בית"ר נורדיה נמצאת כרגע בשלב הלא הכי סקסי בו עליה להפיק לקחים מהכישלון המקצועי, להשתפר תוך כדי תנועה ולהציג כדורגל ראוי ורווי מצבי הבקעה גם בליגה. לא סקסי, אבל חשוב בואכה קריטי לשיקום האמונה וכוח ההרתעה. ככל שנצליח בכך יותר בתשעת המחזורים (לא כולל, לא כולל) שנותרו, כך ישתפרו תנאי הפתיחה שלנו בעונה הבאה. ככל שנרומם את מצב רוח, במגרש וביציע, יישאר פחות מקום לייאוש וחרדה ויתפנה מקום לבנות בטחון ומומנטום.
בשבועות הקרובים נבין את מה ומי ראוי להשאיר וממי מוטב להיפרד, מי כאן כדי להיות חלק מהפאזל בעונה הבאה ומי עבר פה במקרה בדרך לתחנה הבאה. ככל שנסיים את החלק הזה עייפים, מרוטים ונטולי הומור, כך נתגעגע פחות במהלך הפגרה. ככל שנצליח לגבש בכל זאת הרכב, שיטת משחק ושמחת חיים, נאחל יותר למותה. זה לא רק העניין של לסיים עם טעם טוב, זה העניין של לסיים עם טעם של עוד.

הירשמו לניולטר
הערוץ של נורדיה
נורדיה באינסטגרם
תנו לנו לייק
לוח השנה הרשמי

ינואר 2021

ב ג ד ה ו ש א
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

תגובה אחת

  1. הלקח הכי טוב שאפשר ללמוד כאן זה רעיון שילוב שחקני קבוצת הנוער הנפלאים במקום כול הרכש שעושה יותר נזק מאשר תועלת!

    העובדה הסופית היא שעם השחקנים שמשחקים בקבוצה הזאת: אי-אפשר יהיה לעלות ליגה, וגם לא להתקרב למקום יותר גבוה ממה שאנחנו!

    חשוב ביותר שעם המצב הזה: אפשר לבצע שינוי דרסטי, לשחרר את כול השחקנים שיותר מזיקים ולשלב שחקני-בית צעירים, כולל: שחקנים שעדיין משתייכים לקבוצת הנוער, שעושה הישגים מדהימים בקבוצת הנוער ולנצל את המצב הרע של הקבוצה הבוגרת בלסלול ובליצור את העתיד!

    נכון – תוצאות יותר טובות הקבוצה לא תביא בהתחלה, אבל אין לי ספק שנראה מהקבוצה הרבה יותר איכויות משחקנים צעירים ואיכותיים עם רעב עצום להצליח ולתת ואין לי ספק שנקבל קבוצה אחרת ולא מוגבלת כמו שהיא כיום!
    זה בדיוק מה שישמח כול-כך הרבה אוהדים, בטח: שאת האוהדים שתורמים ונותנים מהכיס שלהם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *